Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kasa içi kablolama / Kasanın USB portunu bozdum

A aschil Konu Sahibi
geçen yıl (6022 mesaj)
Merhabalar.
Kasa montajını kendim yaptım. Kablolamayı ancak bu kadar yapabildim. Çok mu kötü yeterli mi bilemedim, sizede bir sorayım dedim.
< Resime gitmek için tıklayın >

Diğer sorun ise kasa ön kapağını açıp kapatırken USB 2 portları çalışmaz oldu. USB 3 portları çalışıyor. Kasada ki USB portlarından bahsediyorum. Anakart üzerine gelen kabloları kontrol ettim yalnız değişen bir şey olmadı. USB portlarına gelen kablolarda da sıkıntı görünmüyor. Nasıl düzeltebilirim bilemedim. Kasa üstünde ki USB port levhası çıkarılabiliyor, alttan kontrol ettim anormal bir şey görünmüyor. Kasa ön kapağı çıkardıktan sonra böyle bir sorun oluştu.
I IVBACK
geçen yıl (990 mesaj)
Hocam kablolamada hava akışını bozacak bir durum yok gibi duruyor ama görüntü olarak dağınık duruyor evet, görüntüsü sizi rahatsız etmiyorsa bir şey olmaz Usb portları ile ilgili olan sorununuz hakkında aklıma bir şey gelmedi maalesef..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A aschil Konu Sahibi
geçen yıl (6022 mesaj)
hatanın kaynağını biliyorum. uzun süre inceledim. anakart üzerine gelen bağlantıları sök tak yaptım. yani benim yapabileceğim anca bu kadar sorun devam ediyor.
anakart üzerindeki usb portlarında sıkıntı olmadığı için çok dert etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 15 Aralık 2019; 20:26:40 >


Bu mesajda bahsedilenler: @IVBACK

- -Gardiyan-
geçen yıl (2478 mesaj)
Fazla dert edilecek bir durum değil anakartta sorun yoksa usb 3.0 bağlanın zaten çoğu kasada usb 2.0 giriş dahi yok :) Anakartın arka usblerine uzatıcı bağlayarak sorunu biraz olsa çözebilirsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A aschil Konu Sahibi
geçen yıl (6022 mesaj)
bende saldım gitti artık. kabloları iyice inceledim ama elimden bir şey gelmiyor. sırf bunun için garanti/bilgisayarcıyla da uğraşmak istemiyorum.
bios üzerinden de biraz uğraştım bu arada.
--------
ileride kasayı yükselteceğim. bunu ikinci elden satarım artık.
Bu mesajda bahsedilenler: @-Gardiyan-
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.