Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
27
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Kart üzerindeki yanan kısım sigorta mı? (2. sayfa)

M
mustyyyyy
2 ay (3021 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

dana yavrusu orada yazan 650w baban yazdıysa dikkate alma 0.220ma devam et. sargı yansa direkt sigorta atar motor dönemez.
Bu nasıl bir üslup kardeşim, ayıptır yahu!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

E
elemor
2 hafta (16 mesaj)
Zaman bulunca motoru çıkarıp söktüm. Teller sağlam duruyordu. Alet yanımda olmadığı içindeki devre elemanlarını kontrol edemedim. Dikkatimi çeken şu oldu ortadaki mil ekseninden çıkmış gibiydi. Tel sargı etrafındaki metal, motor kabinindeki mıknatısa yapıştığı için zor dönüyordu.

Tekrar yerine oturttum. Kömürleri tekrar yerleştirmek çok zor oldu ama yerleştirdim. Test ettim ne yazık ki çalışmadı. 5 tel sargısı yaptığımda motor devresi yanmış ta olabilir.

Sonuç olarak, sıfır motora 380 tl vermektense 200 tl'ye ikinci el bir ekmek makinesi aldım. Daha çok memnun oldum. Boş zaman buldukça motorla ilgilenmeye devam ederim.
M
mavi-kaplan
geçen hafta (278 mesaj)
Sanırım bu şahıs yüzünden @90numaraşanzumanyağı nikli arkadaşı da süresiz banladılar, zamanında ben de bu kişiyi yönetime şikayet etmiştim sadece mesajlarının silinmesiyle yanına kar kaldı.
Bu mesajda bahsedilenler: @mustyyyyy

M
mustyyyyy
geçen hafta (3021 mesaj)
90numara arkadaşın foruma katkıları ve üslubu gayet iyiydi neden uzaklaştırıldı bilmiyorum ama diğer vatandaşın tavrı yakışmıyordu. Mesajları silinmiş de olsa benim alıntı yaptığım kısmı kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 7 Eylül 2019; 17:23:17 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mavi-kaplan

E
elemor
6 gün (16 mesaj)
Bu kadar güzel bir üslupla yapıcı cevaplar veren bir insan nasıl banlanır ki?
D
dfk24
6 gün (2655 mesaj)
Arkadaşlar adam sadece bu bölüme mesaj yazmıyordur herhalde.

Bende birçok kez Ban yedim ama elektronik bölümünde değil tabiki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


9
90numaraşanzumanyağı
3 gün (749 mesaj)
Merhaba arkadaşlar. Döndüm.

Ban yeme sebebim diğer arkadaş değildi. Müsaade ederseniz o konuyu bir açıklığa kavuşturalım. Kendisini sevmesem de haksızlık olmasın.

Foruma kayıt olduğum tarihlerden itibaren kendisinden sık sık küfürsüz ama moral bozucu sataşmalarla karşılaşıyordum. Yönetime şikayet ettim. Ceza aldı, döndükten sonra yine sataştı. Bu defa "bir daha yaparsan kulaklarını çekerim" dediğim için beni şikayet etti 4 gün ceza aldım, ama sanırım bir soruna neden olmuş, kendisi de 8 gün ceza aldı. Ardından yine geldi, bu defa AÖF'lü olmamla işsiz olmamla gizliden alay ederekten yine sataşmaya başladı. Bu üslupsuz tavırları nedeniyle yönetime yine şikayet ettim, uzun süre caza aldı, o konu kapandı.

Son cezasını almadan evvel bu konu altından "Lan sığır! etiketin üstünde yazanı görmüyormusun kör!" yazdım, ama pişman olarak 1dk içinde derhal sildim. Kendisine bildirim gittiği için bana dana yavrusu demiş, haklıdır tamam.

Asıl meseleyi merak ediyorsanız, konu dışı denen cehennemde "kahve jargonu" ile konuştuğum için önce 4 gün, ardından camiye Atatürk resmine diyanetten tepki konusunda Atatürkçü davrandığım için bir 4 gün daha ban yedim.

İlk olayda bir şahıs, üniversitede hoşlandığı kızla nişanlandıktan sonra kızın değiştiğini, kendisini çılgınca gereksiz ve yüksek masraflar sürüklediğini uzun uzun yazmış ve yardım istiyordu. Ya kendisine söylediğim şeyden rahatsız oldu ya da bana gıcık birisi var bilemiyorum şikayeti basmış. İşte banlanmama neden olan sebepler:

< Resime gitmek için tıklayın >

Ben yarı köylü bir insanım arkadaşlar bizim buralarda bozdun mu ya da deldin mi denir. Maksadım kötü değildi. Öyle birşey olmadıysa nişanı boz kurtul dicektim hepsi bu.

Diğeri de şu:
< Resime gitmek için tıklayın >
Buradaki olay da şuydu Atatürkün kurduğu diyanetin edimine ve diyanet üzerinden halka küfür edenlere laf söylemiştim. Birilerine batmış olacak...

Arkadaşlar benim hakkımda ne iyi ne kötü düşünmenizi istemiyorum. Benim görüşüm bana. Ben yokken suçun diğer şahsa kaldığını görüp rahatsız oldum. O yüzden açıklıyorum mavi ekransız ve patlamasız günler diliyorum iyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 90numaraşanzumanyağı -- 14 Eylül 2019; 20:19:28 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mustyyyyy , @elemor , @dfk24 , @mavi-kaplan

M
mavi-kaplan
3 gün (278 mesaj)
Diğer şahısla bende istemeyerek yüz göz oldum yani kendisi ukala cevaplarıyla mesajlarıma cevap yazarak tahrik etti. İstemeyerek cevap yazdım ben de uzaklaştırma almıştım bunun yüzünden, ben de şikayette bulundum. Faakt asıl üzücü olanın bu şahsın karakteriyle alakası olmayan şehidimizin avatarında resmini kullanarak saygısızlık yapması, yönetime defalarca bu konuda yaptığım şikayetler de boş geçiştirildi.

Neyse bu varlık yüzünden ceza almanıza üzülsem de aramıza dönmenize sevindim, daha iyi daha kaliteli sohbetlerde görüşmek üzere.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @90numaraşanzumanyağı

9
90numaraşanzumanyağı
3 gün (749 mesaj)
Yanlış okumuş olabileceğinizi düşünerek;
son cezam onun yüzünden değildi. Başka bir yerde yazdıklarım "düzeysiz" bulunmuş ondandı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mavi-kaplan

M
mavi-kaplan
3 gün (278 mesaj)
Pardon kendimi kaptırmışım yine elemanı anınca durumu karıştırmışım :D.
Bu mesajda bahsedilenler: @90numaraşanzumanyağı

K
kadircitak
dün (3562 mesaj)
her insana anladığı dilden konuşur mukabilince cevap verilir. rahmetli kenan ustayada formun bu bölümünde ne küfürler edildi belki hatırlarsın yeni üyeler post kasma peşinde 1 cümle ile anlatılacak şeyi 3 safya ile anlatılacak formun bu bölümü değil gün gelir biride sana o şekil laflar ederse o zaman görürüm seni sakinmi kalırsın işi yönetimeme aktarırsın... bu bölümde kimse okuldaki ders veren öğretmen değil buna göre cümleler kurarlarsa sıkıntı çıkmaz.
Bu mesajda bahsedilenler: @mustyyyyy