Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
120
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Karar vermekte zorlanıyorum: Corolla mı C-HR mi?
G
3 ay
Er
Konu Sahibi

İlk arabamı alacağım ve 2023 Corolla Sedan ile C-HR Hybrid arasında karar vermekte zorlanıyorum. Duruma şöyle bir bak:

Tek başıma kırsal bir bölgede oturuyorum, evden çalışıyorum ve neredeyse hiç şehir içi yolculuk yapmıyorum. Bölgemizin arazisi tepelik.

Haftalık olarak market alışverişi ve kısa yolculuklar (20-30 dk) dışında, araba zaman zaman uzun yolculuklar için lazım olacak (4-8 saat). Bu yüzden uzun yolculuklarda rahatlık önemli. Arabayı dağlara, kamp alanlarına ve parklara götürmeyi düşünüyorum (Arazi veya stabilize olmayan yollar yok). Karar verirken diğer önemli faktörlerden biri de kabin içi sessizlik.

C-HR'nin yeni tasarımına bayıldım ama küçük bagajı ve dar arka koltukları beni düşündürüyor. Arada sırada aile ziyareti de hesaba katınca Corolla daha kullanışlı görünüyor. Corolla'nın bagajına rahatça 2 büyük bavul sığdırabileceğimi düşünürken, C-HR'ye sadece 1 tane sığar gibi geliyor.

Her iki motor da 1.8 140hp. Hibrit olmayan Corolla alma seçeneği olsa da, e-CVT hakkında çok olumlu yorumlar okudum. Corolla'yı seçersem, yoğun trafik olmadığında hibrit versiyonun yakıt verimliliğinin ekstra masrafına değip değmeyeceğinden emin değilim. C-HR ile ilgili diğer sorunum ise tüm paketlerinin açılmayan panoramik cam tavan ile gelmesi. Sürüş esnasında açılabilen Corolla'nın sunroof'unu buna kesinlikle tercih ederim.

Bu arabalardan birine sahip olan veya deneyimleyen varsa çok sevinirim. Herhangi bir fikir veya tavsiye çok değerli olur! 🙏🏼S
3 ay
Yüzbaşı

bu nasıl bir veri madenciliği girişimi böyle. Skynet'e destek olamam ben.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.