Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Kapanmaya rağmen karbon salınımı en üst seviyede!

S Sezgin Çiftci Konu Sahibi
2 ay (244 mesaj)Küresel bir salgın bile karbondioksit konsantrasyonlarının yükselmesini engelleyemez. Bilim insanlarının CO2 konsantrasyonlarını yıldan yıla karşılaştırdığı 2021  mayısta CO2 yine tarihi seviyelere ulaştılar.Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi'ne (NOAA) göre gezegenin atmosferdeki karbondioksiti bu mayıs ayında ortalama olarak milyonda 419 (%0,0419) ısıttı. Bu CO2 birikimi, ortalama küresel sıcaklığın yaklaşık 7 derece Fahrenheit daha sıcak olduğu ve deniz seviyelerinin bugün olduğundan 78 fit daha yüksek olduğu dört milyon yıldan biraz daha önceki zamandaki dünyayla karşılaştırılabilir.Bilim insanları çok daha şiddetli bir sorun olmazsa CO2 seviyelerinin yükselmeye devam edeceği konusunda uyarıyorlar. Ki bu da dünyayı daha fazla yaşanılmaz hale getirecektir. sı"Sonuç olarak 2020'deki kapanmadan çok daha büyük bir kapanmaya ihtiyaç var"Scripps Oşinografi jeokimyacısı Ralph Keeling bir NOAA bildirisinde “Atmosferik CO2 üzerindeki nihai kontrol düğmesi fosil yakıt emisyonlarıdır” dedi. Ayrıca “sonuçta 2020'nin COVID ile ilgili kapanmalarından çok daha büyük ve daha uzun süreli kesintilere ihtiyacımız var” diyerek ekledi. Ayrıca Bkz.HBO'nun içerik şefi House of the Dragon hakkında iddialı konuştu: "Muhteşem görünüyor"CO2 kirliliği 2020'de insanlar evde kaldıkça ve işletmeler pandemi sırasında operasyonları erken durdurduğundan yaklaşık yüzde 6 düştü. Ancak geçen yılın sonunda, kirlilik zaten kükreyerek geri gelmişti. Aralık 2020'de enerji kullanımından kaynaklanan küresel emisyonlar, bir yıl öncesine göre zaten biraz daha yüksekti.2020 ayrıca tarihi Paris İklim Anlaşması'nın kabul edilmesinden bu yana beş yıl oldu. Geçen yıl boyunca hükümetler, sera gazı emisyonlarını azaltma taahhütlerini artırma baskısı ile karşı karşıya kaldılar. Dünyanın şu anki en büyük CO2 kirleticisi Çin, 2060 yılına kadar yakalayabileceğinden veya dengeleyebileceğinden daha fazla emisyon salmayı bırakacağını söyledi. ABD Başkanı Joe Biden, bu hedefe 2050 yılına kadar ulaşmayı hedefliyor. Ancak şimdiye kadar istekleri henüz doğru düzgün bir şekilde desteklenmedi. 
Kaynak:https://www.theverge.com/2021/6/7/22522736/carbon-dioxide-co2-record-climate-change

 Haberi Portalda Gör


A antigravity74100
2 ay (246 mesaj)
Bu haberler beni çok üzüyor. Keşke büyük imkanlarım olsa da, bu konuda elimden gelen çözümleri uygulamaya koyabilseydim. Zaten projemi başarma gayretimin temellerinin başında küresel ısınma sorunu geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antigravity74100 -- 8 Haziran 2021; 11:39:16 >

Bu mesaja 2 cevap geldi.

S Schtroumpf Grognon
2 ay (1658 mesaj)
Newton'u tokatlayan iç-itki kuvvetli UFO değil miydi ne ara küresel ısınmaya döndük :DBu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @antigravity74100

V V4LKyR
2 ay (6398 mesaj)
Büyük imkanların olsa da yapmazdın... Bak, Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos... bir şey yapmıyorlar. İnsanoğlu böyledir.Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @antigravity74100

A antigravity74100
2 ay (246 mesaj)
Sizin gibi kişiler için nasıl bir tabir kullanmak gerekir bilmiorum. Siz kendi kafanızdaki kurgular ile benim ve ulaştığım yer konusunda hiç bir bilginiz olmadığı halde, saçma sapan yorumlar yaparak mutlu olmayı sürdürün. Sizin gibilere bir açıklama yapmak zorunda değilim. Ben kendimden eminim, sizin hayatta ne başarınız var da benimlre bu şekilde konuşma hakkı buluyorsunuz. Vasfınız nedir. Benimle yarışırsanız komik duruma kendinizin düşeceğinden emin olabilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @Schtroumpf Grognon

A antigravity74100
2 ay (246 mesaj)
Benim onlar gibi meşhur olmak yada çok büyük kazançlarla hava atmak gibi bir merakım yok. Ben onlardan tamamen farklıyım. Tek hayalim insanlık adına bir şeyler başarmaktır.
Bu mesajda bahsedilenler: @V4LKyR

B Biyturs_OnSr
2 ay (3757 mesaj)
Elon Musk karbon salınımını önlemede fikir geliştirenlere 100.000.000 dolarlık ($) yarışma düzenledi.https://www.xprize.org/prizes/elonmusk

Bill Gates'in nükleer atıklarla çalışan bir enerji kaynağı üzerinde çalışmaları var.https://www.cnbc.com/2021/04/08/bill-gates-terrapower-is-building-next-generation-nuclear-power.htmlBu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @V4LKyR

E Elektrikliarabasever
2 ay (1126 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Elon Musk karbon salınımını önlemede fikir geliştirenlere 100.000.000 dolarlık ($) yarışma düzenledi.https://www.xprize.org/prizes/elonmusk

Bill Gates'in nükleer atıklarla çalışan bir enerji kaynağı üzerinde çalışmaları var.https://www.cnbc.com/2021/04/08/bill-gates-terrapower-is-building-next-generation-nuclear-power.html
İnsanlar araştırmadan konuşuyor işte bu arada Bill Gates'in projesi Japonya'daki depremden sonra büyük darbe yedi :/
D DH Misafiri
2 ay (73982 mesaj)
oksijeni azaltan etkenleri araştırın 5g mesela

D DH Misafiri
geçen ay (73982 mesaj)
Herkes CO2 salınımını düşüreceğim diyor ama esas nedenleri kimse baksetmiyor. 1- Nfus artış kontrolü nasıl yapılacak? 2- İnsanların fazla tüketmesinin önüne nasıl geçilecek?
Çin daha yeni bir hamle de bulundu ve çocuk sınırlamasını kaldırdı. Hindistan bu artış hızıyla Çin'i de geçecek. Amerika ve Avrupa'nın kişi başı tüketimleri nasıl düşürülecek? Ekonomiyi ve sosyal hayatlarını fazla tüketime göre ayarlaşış toplumlar. Kaç kişi sadece 2 ayakkabısı olmasını kabul edecek? Kaçımız sadece 3 t-shirt ile tüm yazı geçirecek?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.