Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
14
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Kanada’da 62 yaşındaki hasta Müslüman'ı öldüren polis suçsuz bulundu

Ş ŞAKACI Konu Sahibi
7 gün (794 mesaj)
Kanada’da 62 yaşındaki hasta Müslüman'ı öldüren polis suçsuz bulundu

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/kanada-da-62-yasindaki-hasta-muslumani-olduren-polis-sucsuz-bulundu/2200440

Toronto Emniyeti Özel Soruşturma Birimi (SIU) Direktörü Joseph Martino, 20 Haziran 2020'de meydana gelen olayda, kriz halindeki Choudry'nin göğsüne iki kurşun sıkarak öldüren polisin ateş açmakla makul hareket ettiği sonucuna vardıklarını açıkladı.
< Resime gitmek için tıklayın >
Martino, sorumlu polisin, şizofreni hastası Ejaz Choudry'nin kendisine zarar vereceğinden endişelendiğini söyledi.
Kriz nedeniyle ailesinin acil olmayan yardım hattını aramasının ardından eve gelen polisler, İngilizce bilmeyen 62 yaşındaki dört çocuk babası Ejaz Choudry’yi, elindeki bıçağı bırakması için ikaz etmişti.
Aile fertlerinin, İngilizce bilmediğini söylemesine rağmen bağırmaya ve silah doğrultmaya devam eden polislerden biri, Choudry'yi iki el ateş ederek evinde öldürmüştü.
Soruşturmanın sonuçlanması üzerine yazılı açıklama yapan Choudry ailesi, "derin hayal kırıklığına uğradıklarını ancak karara şaşırmadıklarını" belirtti.
Choudry'nin güvenliği için aradıkları polisin, daireye girdikten birkaç saniye sonra onu öldürdüğüne işaret eden aile, "Ejaz hiçbir suç işlemedi. Bunlardan hiçbirini hak etmedi." ifadesini kullandı.
NCCM: "Mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz"
Öte yandan Kanada Müslümanları Ulusal Konseyi (NCCM) yaptığı yazılı açıklamada, rahatsız edici bu kararın şaşırtıcı olmadığı belirtilerek "SIU, araştırdığı polis memurlarına neredeyse hiçbir zaman suçlamada bulunmadı. Polis zorla yaşlı, güçsüz bir adamın evine girdi. Ejaz amcanın polisin farkında olduğu açık akıl sağlığı sorunları vardı.’’ değerlendirmesinde bulunuldu.
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Yaptırım ve ceza eksikliği, başarısız bir gözden geçirme sistemi ve polisin hesap verebilirliğinin yokluğuyla çevrelenen çok daha büyük bir sorunla karşı karşıyayız. Ancak hesap verebilirlik olmadan hiçbir değişiklik ve adaletin olamayacağının farkındayız. Ejaz amcanın ölümünden sorumlu olan polis, rozet ve silahla sokağa çıkmamalıdır. Cevap talep etmekten ve mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz.’’Polise bıçakla saldıran hasta ve yaşlı kardeşimizi öldürmüşler. İşte islamofobinin geldiği nokta. Ne var sana bıçakla saldırdıysa 1-2 defa bıçaklasın yani nolucak
Yoruma Git
arapaşığı - 7 gün +33

A arapaşığı
7 gün (76 mesaj)
Polise bıçakla saldıran hasta ve yaşlı kardeşimizi öldürmüşler. İşte islamofobinin geldiği nokta. Ne var sana bıçakla saldırdıysa 1-2 defa bıçaklasın yani nolucak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


B buradan bir taytlı geçti
7 gün (263 mesaj)
Olayda tutarsızlıklar var.
Muhtemelen aile yalan söylüyor.

Aile yardım hattı arandı deniliyor
Kanada müslümanları konseyi polis eve zorla girdi diyor.
E bu adamın yardım hattını kendi arayacak hali yok.
Yanında birileri olmalı
Peki yanındakilerde mi ingilizce bilmiyor. Bilmiyorlarsa yardım hattı nasıl arandı.

Peki bıçak olayı. Bıçak olayını aile yalanlıyor mu.
Yazılanlara göre yalanlamıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S sasdw333ew
7 gün (58 mesaj)
ne yani adam bıçak çeksin polis izlesin mi ? Polis doğru olanı yapmış

ŞİZOFRENİ DEYİNCE AKLIMA BU OLAY GELDİ


< Resime gitmek için tıklayın >
Konya'nın Bozkır ilçesinde, bir lisenin yanında Mustafa Sömek'in başı ve cinsel organı kesilmiş cansız bedeni bulundu. Şizofreni hastası katil zanlısı ise kaçtığı ilçede yakalandı.
Sömek'in başı lisenin bahçesinde bulunurken, katil zanlısı olduğu saptanan şizofreni hastası Mücahit M. (41), taksiyle kaçtığı Yalıhüyük ilçesinde yakalandı.


BAŞI VE CİNSEL ORGANI BAŞKA YERLERDE BULUNDU

Yukarı Mahalle Ahmet Yaşar Caddesi üzerinde bulunan Zengibar Anadolu Lisesi yanındaki alanda gece yarısı sıralarında ceset olduğunu görenler polisi aradı. Hemen adrese giden polis ekipleri, başı ve cinsel organı kesilmiş halde olan cesedi buldu. Cinsel organı vücudun yanında, başı ise lisenin bahçesinde bulundu.


KATİL ZANLISI ŞİZOFREN ÇIKTI

Mustafa Sömek'e ait olduğu belirlenen ceset ve başı, otopsi için Bozkır Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Korkunç cinayetle ilgili hemen harekete geçen polis ekipleri, katil zanlısının şizofreni hastası Mücahit M. olduğunu saptadı. Şüpheli, taksiyle kaçtığı Yalıhüyük ilçesinde yakaladı. Gözaltına alınan Mücahit M, sorgulanmak üzere Bozkır Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Soruşturma sürüyor.
W winwin35
7 gün (1423 mesaj)
Olay anı da var görüntülerde Adamın elindeki bıçakta aşağıda. Ayrıca haberi yabancı kaynaktan da okudum olay nefs-i müdafa kapsamında değerlendirilmiş zira adam salgırdan ve vahşi bir tavır içerisindeymiş.

Bize gelince elinde değil silah, taş olmayan insanlara biber gazı, derdest edip götürme - Polis destan yazıyor

dışarda olunca - İslamofobihttps://www.cbc.ca/player/play/1753876547656/
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

W WILDBOYS
7 gün (1953 mesaj)
Şakacı ,şaka yapıyır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A amadeus99
6 gün (8665 mesaj)
Şakacı'ya elinde 20 cm' lik bıçakla şizofren biri saldırırsa anlayışlı davranmasını tavsiye ederiz forumca. Baksın bakalım belki bıçaklamaz.

Sonuçta saldıran büyük ihtimal Müslüman olacaktır ülkemizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 7 Nisan 2021; 16:1:41 >


T teramycin
6 gün (145 mesaj)
Helal olsun kanadaya. Muslumanin ne isi var kanadada sacmaliga bak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Mahsun Scofield
6 gün (107 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Olay anı da var görüntülerde Adamın elindeki bıçakta aşağıda. Ayrıca haberi yabancı kaynaktan da okudum olay nefs-i müdafa kapsamında değerlendirilmiş zira adam salgırdan ve vahşi bir tavır içerisindeymiş.

Bize gelince elinde değil silah, taş olmayan insanlara biber gazı, derdest edip götürme - Polis destan yazıyor

dışarda olunca - İslamofobihttps://www.cbc.ca/player/play/1753876547656/
< Resime gitmek için tıklayın >
Yuh, yakında polise RPG atan müslüman kardeşimizi polis öldürdü demesinler bari. Bu ne arkadaş? Hani elinde küçük çakı veya meyve bıçağı olsa ve polisle arasında mesafe olsa anca o zaman "tamam, bu orantısız müdahale" dersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mahsun Scofield -- 7 Nisan 2021; 23:22:13 >


M Mahsun Scofield
6 gün (107 mesaj)
Bu sahneyi hatırlattı olay

Videoyu izlemek için tıklayınız
R Romanitas
6 gün (70 mesaj)
Direk dini kimliğini söylüyorlar ki algı yaratalım yürüsün gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K Kelise
6 gün (1032 mesaj)


Klasik batı polisini kötüleme haberleri. Bu haberlerin %80 ya da %90ında vurulan şahısın adam yaralamadan ya da cinayete teşebbüsten 10 sayfa sabıkası oluyor ve polisin de üstüne herhangi bir silah ile yürüyorlar. Sonra vurulunca da islamofobi oluyor.

Birincisi kendi derdini anlatmak istiyorsan gittiğin ülkenin dilini öğreneceksin. Polisin arapça öğrenecek hali yok. Polisin üstüne elinde bıçakla bilmediği bir dilde konuşarak yürüyorsan hee türlü sonuca katlanacaksın.

İkincisi polisler karşıdaki adamın dinini nereden bilsin? Burada bir çok arap hristiyan da var(Kanada’da yaşıyorum birebir tanıdıklarım var.) arapça isim ile hristiyan dinine mensup insanlar mevcut.

Zaten kanada’da polisin birini vurma olayı yılda 10 kez bile gerçekleşmiyordur. Zibilyonda bir olmuş bir olayı alıp evirip çevirp anlatmanız sizin aşağılık kompleksli olduğunuzu gösteriyor. Başkalarını aşağılayarak kendinizi yüceltemezsiniz. Ha belki gerçekten aşağılanırlar ama siz yücelmezsiniz hatta daha da aşağıya inerdiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K Kelise
6 gün (1032 mesaj)
Polisin yaptığını doğru bulsam da senin kafa yapın da en az ışidçiler kadar iğrenç bir kafa yapısı.
herhangi bir dine mensup olmak insanın istediği yerde yaşama hakkını elinden almaz. Bunun aksini savunuyor isen kafatasçı bir faşistsindir.

Kanada kendisi kabul ediyor ve ülke içerisinde Müslümanlara en çok sahip çıkan batı ülkelerinden biridir.

ha zaten bu kafa yapısıyla kanada’da olamamanı doğal karşılıyorum. Zaten türkiye’de bu kafa yapısı hem sol hem de sağ düşüncede mevcut olduğu için Türkiye’nin de bir kanada olması mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @teramycin

F Fallen Angel by A.C
6 gün (2601 mesaj)
elindeki bıçağı bırakması için ikaz etmişti.
Aile fertlerinin, İngilizce bilmediğini söylemesine rağmen bağırmaya
Ve olay KANADA.. Hmm, şaşırmadım
Y YengeçAdamı
6 gün (89 mesaj)
Müslümana bak
Devletin polisine bıçakla saldırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YengeçAdamı -- 7 Nisan 2021; 18:51:31 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.