Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
7
Cevap
266
Tıklama
0
Öne Çıkarma
KALİTELİ GENLER VE TANRININ KUL AYRIMI
B
2 ay
Onbaşı
Konu Sahibi

3 arkadaş burslu pilotaj kazandık hepimizin hayaliydi. Lakin gerçekten ben küçüklüğümden beri çok fazla istiyordum ve hatta onlara da ben aşıladım sayılır. Çok çalıştık ve başardık lakin okula kayıt olurken raporu ben alamadım ve başka bir bölüme kayıt yaptırmak zorunda kaldım. Ve şu an sevmediğim bir meslekte ve az bir ücrette çalışıyorum hiçbir ayrıcalığım yok üstüne de sağlık problemim var. Arkadaşlarım adına gerçekten çok mutluyum ama onları gördükçe bazen Allaha kızıyorum varsa da inkar ediyorum çok gücüme gidiyor. Kıskandığımdan değil bu hallere düşmekten ve eşitsizlikten. Bu hayatın her yanında var ama canlı yaşamak bambaşkaymış ne desem bilemiyorum varsa küsüz yakacak yoksa o daha da kötü kime neyi şikayet edeceğiz.Z
2 ay
Yarbay

"hiçbir ayrıcalığım yok"

Hocam dunyada ayricalik diye bir seyin varligindan memnunsun ama ama bu ayricalik sana degil de baskalarina tanininca zoruna gitmis gibi gorunuyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
2 ay
Yüzbaşı

seni yokken var eden bu yazdıklarını yazabilmene sebep olan bütün atomlarının yöneticiliğini bile sana bırakmadan kendi üzerine alıp sana bu ağır işi bırakmayan, hava zerresinden tut zerrattan süreyyaya kadar bütün yaratılmışları senin hizmetine veren, zemini sana envai çeşitleriyle bir sofra göğü sana tavan yapan, seni bu yaşına kadar günde en az 2 öğün (20 yaşındaysan 14600 kez) aralıksız hem diline lezzet burnuna mükemmel bir koku midene ziyafet, gözlerine şenlik veren, anne gibi bir şefkat kahramanını doğar doğmaz süt tulumbacıklarıyla sonrasında hayatın her dalında sana hizmetkar eden, seni senden daha çok düşünüp elde etmeni arzuladığın şeyin senin için zarar olduğunu bildiğinden seni ondan uzak tutan, ve eğer sadık olursan bu sayamadığımız numuneciklerin asıl suretlerini sana vereceğini taahhüt eden ve her sene deveranında bütün mahlukatı önce intizamlı hikmetli yaratıp sana hizmetkar ettikten sonra gözünün önünde haşiri sana bilmüşahade yaşatarak bütün mahlukatı öldürüp seneyi devriyesinde tekrar muntazam dirilten velhasıl seni seven (sevmese yaratmazdı, Allah kulunun küfründen razı değildir, razı olmamakta son derece haklıdır.) Rabbine karşı seni aldatan nedir? sadece dünyevi birşeye ulaşamamanmı lütfen biraz insaf! bizim Yaratanımız bu kadar şefkatperverken bizim ona nankörlük etmemiz kabul edilebilir birşeymidir.. bize bu denli bir nankörlük yakışırmı, (Not: nefsini kendisinin ilahı kabul etmiş abuk zubuk hiçbir dayanak noktası olmayan sapkın ideolojiler peşinde koşmayı hüner sananlar konumun dışındadır, boşuna kendinizi yormayınız, eğer hakkı arıyorsanız konuşuruz, ama garazkarane bir tutum içinde bulunan bahsim dışıdır muhatabım değildir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madd_maxx82 -- 22 Kasım 2022; 23:16:47 >

P
2 ay
Yarbay

belki de inkarcı olduğun için genlerini bilerek yamuk yapmıştır.

sokaktaki çöp toplayanlara bakıp bir kere bile şükür etmezsiniz ki
suriyede ukraynada ailesi gözü önünde parçalananlar var...rahat mı battı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 29 Kasım 2022; 3:43:16 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

B
2 ay
Onbaşı
Konu Sahibi

Hiç bu açıdan bakmamıştım lakin bu ayrıcalıkların başkalarına uygulandığı kesin eşitlenmisi sağlayacak kişi gene tanrının kendisi değil mi ?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Zuko
Z
2 ay
Yarbay

Hocam mesela sen Elon Musk kadar zengin olsan parani herkese esit sekilde mi dagitirsin? Kimisine araba hediye edersin, kiminin cenazesine bile gitmezsin. Tanrinin herkese esit nimet verecegi diye bir vaadi yok ki. Sinavlarimiz bile ayni degil, herkes farkli sinav oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 1 Aralık 2022; 9:36:38 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @bazen üzülüyorum
B
2 ay
Onbaşı
Konu Sahibi

Allahın seni sınamaz umarım kardeşim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Zuko
Z
2 ay
Yarbay

Benim ne yasadigimi biliyor musun da boyle soyluyorsun? Ben bu durumdan mutlu muyum sanki? Amerikalilarin bir lafi var, it is what it is diye. Durum bu.
Bu mesajda bahsedilenler: @bazen üzülüyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.