Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
58
Cevap
0
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Kadir Şeker'in kurtardığı kadın konuştu: Kocamın 19 suç kaydı olması bir insanı kötü yapmaz.

S sarkat Konu Sahibi
geçen yıl (221 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Konya'da Özgür Duran’ı, Ayşe D.’yi döverken engellemek istediği sırada çıkan arbedede kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in tutukluluğuna itiraz edildi. DHA muhabirine konuşan Ayşe D. ise, "'Olay günü Özgür alkollüydü. Tartışıyorduk, beni dövmüyordu. Çok güzel günlerimiz oldu. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz" dedi.

Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat Çarşamba akşamı tramvaydan inip evine giderken Özgür Duran'ın Ayşe D.'yi dövdüğünü gördü. Duran'a engel olmak istedi. Ancak çıkan arbedede Kadir'in cebinden çıkardığı bıçak Duran'ın kalbine saplandı. Özgür Duran hayatını kaybederken Kadir Şeker 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

Şeker'in avukatı, tutukluluk kararına bir üst mahkeme olan 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe vererek itiraz etti. Avukat, Kadir Şeker'in tahliye edilmesini istedi.

Soruşturma kapsamında Kadir Şeker'in olayda kullandığı bıçak, 6136 Sayılı 'Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun' kapsamında inceleme altına alınırken, Özgür Duran'ın otopsisinde bıçağın nasıl saplandığının belirlenmesi bekleniyor.

Öte yandan Kadir Şeker'in olayın ardından cezaevinde okumak için kitaplarını istediği öğrenildi.
'Ben Özgür'le severek birlikte oldum, onun için üç çocuğumu bıraktım'

Olayın ardından Antalya'ya giden Ayşe D., adli işlemler için Duran'ın ailesiyle birlikte Konya'ya geri döndü.

DHA'ya konuşan Ayşe D., Özgür Duran'ı sevdiğini belirterek, "Ben Özgür'le severek birlikte oldum. Onun için üç çocuğumu bıraktım. Bir süre Eskişehir'de yaşadık. Dört ay önce Konya'ya geldik. Olay günü Özgür alkollüydü. Evde kavga ettik. Evden çıkıp parka gittim. Tek başıma ağlıyordum. Özgür’e ‘Aramızdaki sorunu konuşup, halledelim’ dedim. Özgür yanıma geldi. Bağrışmaya başladık. Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sıra yanımıza ismini sonradan öğrendiğim Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü. Özgür'e 'Neden bayanı rahatsız ediyorsun?’ dedi. Özgür de 'Biz birlikteyiz' diye yanıt verdi. ‘Nikahlı karın mı?’ diye sordu. Ben de ‘Evet ablacım, o benim eşim sen git’ dedim. Kadir'in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı" dedi.
'Olaydan sonra darp raporu aldım ama vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil'

Arbede sırasında Özgür Duran'ın yere düştüğünü belirten Ayşe D., şunları kaydetti:

"Boğuşma esnasında Özgür yere düştü. Özgür'den kan geliyordu. Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki. Olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa, illa ki darp izi olurdu. Kadir Özgür'ün kendisini darp ettiğini söylüyor ama Özgür de de darp izleri var. Görünen o ki o da Özgür'e vurmuş. Özgür'ün yüzünde darp izleri vardı.
'19 suç kaydı olması bir insanı kötü yapmaz'

Ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu. Üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var? Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması bir insanı kötü yapmaz. Ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı. Ama ben elimden geleni yapıp, onu bu durumdan kurtardım. Bana bu konuda her zaman minnettardı. Güzel bir birlikteliğimiz vardı."

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202002111041378382-kadir-sekerin-kurtardigi-kadin-konustu-19-suc-kaydi-olmasi-bir-insani-kotu-yapmaz/bu çocuk karışmasaydı kadın dayak yese yada ölseydi insanlık ölmüş yanından geçip gitmiş denirdi. bu dünyada hiç bir şeye karışmamak en iyisi sanırım. yürü...
Yoruma Git
Yorumun Devamı El Prezidente - geçen yıl +64
Karı koca veya sevgili kavgalarına karışmam yanındaki erkeğin it kopuk veya yaramaz adam olduğunu bildiği halde hala birlikte olmaya devam ediyorsa çeksin ceremesini.
Yoruma Git
Candaroğulları - geçen yıl +35
yuh kadınlara güvenilmez abi
Yoruma Git
9600_G_T - geçen yıl +34

9 9600_G_T
geçen yıl (3287 mesaj)
yuh kadınlara güvenilmez abi
S sioux
geçen yıl (2110 mesaj)
kadının ifadeleri elemanı yakmak üzere yalnız... artık karşı tarafın ailesinden bir isteği mi ricası mı olacak bilinmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C Cem300
geçen yıl (5462 mesaj)
Şuan hiç bir habere itibar edip konuşmamak lazım mahkemede ne diyecek önemli olan bu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E El Prezidente
geçen yıl (2253 mesaj)
bu çocuk karışmasaydı kadın dayak yese yada ölseydi insanlık ölmüş yanından geçip gitmiş denirdi. bu dünyada hiç bir şeye karışmamak en iyisi sanırım. yürü git kim ne yapıyorsa yapsın sen önüne bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Prezidente -- 11 Şubat 2020; 17:2:5 >


Y yaman01
geçen yıl (1112 mesaj)
Amma duyar kastılar ha. Her suç işlemiş insanı ilk hatasında çekip öldürelim mi? Kadına şiddet iğrenç bir suçtur fakat bunun cezası bıçaklanarak öldürülmek değil. Söz konusu kadın, bıçaklayan çocuğun annesi yada kardeşi olsa ortada ağır olur, ona bir şey diyemem fakat ortada ağır bir tahrik yokken adam öldüren birisi ertesi gün kendisine yan bakan ilk kişiyi de hiç çekinmeden öldürür.
Bir de tıp fakültesinde okumak için üniversiteye hazırlanmak hafifletici bir neden değil. Neden her konusu açıldığında bunun üzerinden tekrar geçiyorlar onu da anlamadım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TheCaliph_
geçen yıl (28172 mesaj)
Bir kizin fotografini ceken babam yasinda adamla karakolluk olduk. Kiz cokca tesekkur etti ama 4 saat karakolda ifade verdik.

Sonuc ne oldu bilmiyorum ama cidden artik su olaylardan sonra karismamak en guzeli gibi.

Bu arada olaya sahit olunca karismamak da cok zor. Yediremiyorsun kendine. Adrenalin da girince isin icine al basina bela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Hendrik Johannes Cruijff
geçen yıl (5747 mesaj)
evet neden olası bir kavgaya müdahil olmuyor insan sebep bu iyi niyetlide olsan vaka sana bulaşabilir buyur buradan yak sakat olan yaralanan ölen hatta katil olan çok ki örnekteki gibi maalesef bulaşmayacaksın kolluk kuvvetleri yapacak bu işi.
K Krone
geçen yıl (7602 mesaj)
Olan çocuğa oldu yazık. Artık bu olaydan sonra şu ifadelerden sonra kimse kimseyi kurtarmak için çabalamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D Darch
geçen yıl (1553 mesaj)
Kız-erkek arkadaş ve aile arasındaki kavgalara işte tam bu yüzden karışmamak gerekiyor.

Bok yoluna gidiyorsun.
B buradan bir taytlı geçti
geçen yıl (265 mesaj)
o kötü , sende

artık başka bi kötü bulursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 11 Şubat 2020; 17:16:31 >


D danger-gddr
geçen yıl (321 mesaj)
Eğer kadın öldürülseydi medyada insanlık ölmüş başlıkları atılırdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A arifomer
geçen yıl (3774 mesaj)
Arkadaşlar, polis i arayın, çok kritik bir durum varsa adam öldürüyorlar diye bağırın ama sakın ola, olaya müdahale etmeyin. Burası ortadoğu, iki tane twitter kezbaninin gazına gelmeyin. Biz superman değiliz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T Treth
geçen yıl (3038 mesaj)
Şimdi o cinayet değilde " kadın cinayeti" ciler ne diycekler acaba çok merak ediyorum.
J Jack!
geçen yıl (590 mesaj)
İyi bok yemişsin 3 çocuğunu bırakıp kaçarak..Milletin başını belaya sokarak geberen dostunu savunuyor..Bu tür kadınların savunulacak yeri yok!
M Mugetsuga
geçen yıl (5238 mesaj)
"Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker"

Ne alaka acaba yazıyı yazarken kelime başına para alıyorlar da ondan mı böyle saçma sapan cümleler kuruyorlar diye merak etmiyor değilim
O Old Spice
geçen yıl (1621 mesaj)
"İyilikten maraz doğar" da, çocukta da bıçak ne geziyormuş? O kısmı da bir enteresan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


@ @WP VOLK@N
geçen yıl (2149 mesaj)
Kadın açıklama yapmış:

"Biz eşimle tartışıyorduk,kavga etmiyorduk" diye..

Sen madem kavga ayırıyorsun,bıçaklamanın veya bıçak gibi ölüme yol açabilecek bir aleti kullanmanın ne anlamı vardı?
B baranel
geçen yıl (4195 mesaj)
Özetle net bilimsel kanıtlar.
1. Kadına yönelik şiddet uygulanmamış. Doğrulayan darp raporu.
2. Kadının eşi öldürmek maksadıyla olay mahalline gitmemiş. Doğrulayan, ölen şahıs üzerinde ateşli yada kesici bir silah tespit edilememiş.
Kadın ve eşi olaya sonradan müdahil olan tarafa. Biz evliyiz sen git yani karışma demiş. İfade
4. Kadın şayet hayatının eşi tarafından tehlikede olduğunu düşünseydi. Hayatını kurtarmak için bulduğu ilk fırsatta olay mahallini terk ederdi. Lakin kadın olay mahallinde kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.