Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
7
Cevap
87
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kaçımızın Nükleer Savaşa Hazırlığı Var?
G
geçen ay
Çavuş
Konu Sahibi

https://www.youtube.com/watch?v=vR_b04BRN-4
Bu Ukrayna-Rusya savaşı daha fazla kızışırsa iş taktik nükleer silah kullanmaya dönebilir. Aynı şekilde Çin ve Tayvan krizi patlakta verebilir. Hadi bunları geçtim bu nükleer sistemleri kontrol eden ölü el dediğimiz sistemler var. Sismik verileri, radyasyon düzeylerini ve birden fazla parametreyi hesap edip tüm ülke kadrosu ortadan kaldırılmışsa 30 dakika içinde bilgisayar ulaşabildiği tüm nükleer füzeleri önceden hedeflenmiş hedeflere füzeleri gönderebiliyor.

Rusyanın bu sistemi 2011'de kazara harekete geçti sonra kapatıldı. Yani demek istediğim bu silahlara karşı ne kadar hazırlıklıyız? Ben şahsen parayı bulursam İstanbuldan kaçmayı düşünüyorum. Olası bir WW3'te Rusya bizim topraklarımıza ani baskın ve paraşütçü birlikleri indirmek yerine İzmiri, Ankarayı, İstanbulu, Kocaeliyi, Antalyayı, Malatyayı ve Adanayı fırına verecektir.

Okullarda bu konular üzerine bize önceden milli güvenlik dersi verilirdi, bu tip saldırılara karşı ne kadar savunma durumundayız? Batı iki yüzlüdür, giderler Rusyanın nükleer kullanması için her türlü bahaneyi kullanırlar, çünkü kendi ekonomik durumları zorda ve bir hikkaye çizilmesi lazım.

Tüm milyarderlerin okyanusların ortasında adalarda sığınakları var, biz garibanların ise hiçbir şeyi yok.D
geçen ay
Binbaşı

Kıllı forum bireyi gelmeden ben yazayım: ölümden çok korkan bu kıllı forum bireyi, ortada fol yokken yumurta yokken, ruskiler ukrilerin nükleer santralini vurur diye geçen sene kutu kutu iyot tabletleri ve gaz maskesi aldı...


Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
geçen ay
Binbaşı

Evde iyot tabletim ve maske hazır…< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
geçen ay
Çavuş
Konu Sahibi

Türkiyede bulamıyorum işin kötü yanı bu malzemeleri. Çoğu eczane iyot tabletini bırakın normal tobrased bile bulamıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @dekareme
D
geçen ay
Binbaşı

Senden 6 saniye erken davranmışım...
Bu mesajda bahsedilenler: @Cem_Alim
D
geçen ay
Binbaşı

Zaten kıllı forum bireyi bunları y.dışından amazondan aldı.....
Bu mesajda bahsedilenler: @_Zer0_
K
geçen ay
Yüzbaşı

Rad-away ve stimpakler hazırS
geçen ay
Yarbay

Akkuyu Nükleer Santral deki ilk sızıntıda savaştan beter olacaktır. Aniden oluşacaktır. Savaş şartları zaten baya baya öncesine sinyali verir. 15 Temmuz kalkışmasını aylar öncesinde birçok yabancı ülkenin bilmesi gibi. Ben de 16 Temmuz da yurda döndüm Eski İstanbul Atatürk Havalimanına. Hatta Fransızlar yabancı ülkedeyken havalimanında Türkiye uçağı binmeden öncede de soruşturdum ortam sakinse döneyim diye. Ufak bir anı.


İyot tabletleri kurtarmaz. Radyasyona dayanıklı mümkünse yer altında özel üretilmiş sığınaklar şart.


Olmadı devasa piramit yapısı sağlamsığınaklar da iş görür ama içine de acil dayanıklı her türden tedariği sağlanmalı. Her yıl tazelemek gerekir. Filan falan.

Geiger portatif cihazı da şart. Asya dan uzak durun.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.