Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
19
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Kablonet modem getiremiyor!!!

M
ModernSultan
Konu Sahibi

3 ay (49 mesaj)
Fazla zamanınızı almak istemiyorum o yüzden direkt konuya gireceğim. Öncelikle İstanbul'da oturuyorum. Bundan yaklaşık 10-11gün önce Kablonet'e İnternet+TV için başvuru yaptım ve bana 5 iş günü içinde bu hizmeti sağlayacaklarını söylediler ben de buna güvenerek kullandığım İnternet sağlayacı firmada olan üyeliğimi iptal ettim fakat söyledikleri zaman geçmesine rağmen hala hizmeti alamadım ve müşteri hizmetlerini aradım. Bana ellerinde modem olmadığını ve ne zaman geleceğini bilmediklerini söylediler. Bu durum artık çok can sıkıcı olmaya başladı. Bu durumu daha önce yaşamış olan veya dağıtımın ne zaman yapılacağını bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M
mu5tafa
3 ay (6980 mesaj)
Kablonetin ikinci el modemleri sahibinden de, letgo da satılıyor. Onlardan alın isterseniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M
ModernSultan
Konu Sahibi

3 ay (49 mesaj)
Galiba siz de kablonet kullanıyorsunuz siz böyle bir süreç yaşadınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
bymuto
3 ay (269 mesaj)
modem sıkıntısı hersene oluyor özellikle yazın ve ocak tan önce oluyor modem sıkıntısı bu yuzden artık kablonet modem satmıyor kıralıyor letgo n11 gittigidiyor netmaster Docsis 3.0 filan bakın siz çözün buldunuz modemi buraya yazın bazı modeller uyumsuz çunku ben yardımcı olurum sıze
-
-MRTCN-
3 ay (103 mesaj)
https://www.turksat.com.tr/tr/satin-alma-ilanlari/docsis-30-kablosuz-modem-alimi-zeyilnamesi-1

DOCSIS modem ihalesi hala duruyor. Tedarik edildimi acaba, bugün gittim modemi değiştireyim yeni birşey alayım dedim abi bekleme modemi ne zaman gelir bizde bilmiyoruz dedi

İhtiyacı olan letgodan alsın 50 ila 100 tl arasına docsis 3.0 modemler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -MRTCN- -- 16 Ocak 2019; 15:2:26 >


A
ataman5
3 ay (1661 mesaj)
Kablonet'in bir çok konuda olduğu gibi bir başka servis sağlayamama rezaletlerinden biri daha sadece malesef durum bu.
C
cormen
3 ay (1945 mesaj)
Teknotel ihaleye girmiyor herhalde bu sefer. Beş para etmez rebranded Castlenet modemlerden bir yol olmayacağına Türksat da uyanmış.
C
cormen
3 ay (1945 mesaj)
Ama en büyük sorun da burada:
quote:

7. Şirketimiz, Kamu İhale Kanunu’na tabi değildir. Şirketimiz satınalmayı yapıp yapmamakta, ertelemekte, satınalma konusu işi alıp almamakta ve tekliflerin şirketimiz için en uygun olanını tayin ve tespit ederek dilediğine vermekte serbesttir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
ataman5
3 ay (1661 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Ama en büyük sorun da burada:
quote:

7. Şirketimiz, Kamu İhale Kanunu’na tabi değildir. Şirketimiz satınalmayı yapıp yapmamakta, ertelemekte, satınalma konusu işi alıp almamakta ve tekliflerin şirketimiz için en uygun olanını tayin ve tespit ederek dilediğine vermekte serbesttir.
Deveye sormuşlar nerem doğruki durumu.
T
tgezer
3 ay (10365 mesaj)
Bak, az önce letgo'da ne buldum!https://letgo.onelink.me/O2PG/7112a4a7
/ volkan çokyaşa tarafından yüklendi.

Dün ararken rastladım. 60 liraya veriyor.
Ben şişli de buldum. 55 e aldım Gerçekten uygun fiyat

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

H
HeroTech
3 ay (1949 mesaj)
55-60 tl docsis3 modemler için harika fiyat. Güvenilirse kimse kaçırmasın alsın derim.Modem sıkıntısı rutin bir durum oldu malesef hersene oluyor bu sıkıntı.İmkanı olan webden 2. El alsın beklemesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @tgezer

E
EnemyTerritory
3 ay (2723 mesaj)
Hocam peki kenarıya fazladan modem depolayalım mı? Türksat 5 ay önce cihaz satışı yapmayı bıraktı. Cihaz satışı yaptığı zaman da cihazın satış fiyatı ile, kiralama yapıldığında iade edilmezse faturaya yansıyacak tutar aynı oluyordu. (Örneğin modemin satış fiyatı 300 tl ise, modem kiralanır ve iade edilmezse faturaya yansıyacak tutar da 300 tl idi.) Geçen sene bu miktarlar modem için 300 tl, hd kutu için 144 tl idi. Bu sene modem için 500 tl, hd kutu için 200 tl olarak belirlenmiş. Burdan türksat'ın artık cihaz satışı yapmayacağını, yapsa bile 500+200 = 700 tl'ye kimsenin almayacağını söyleyebiliriz.

Açıkcası bu durum benim garibime gidiyor Vakti zamanında kiralama yokken şu anki kiralama ve hatta onun altındaki fiyatlara satın alma yapabiliyorduk. Bu cihazlar da üstelik kolay bozulan şeyler değiller. 5 yıldır aynı modemi kullanıyorum. Aldığım hizmet için 80 tl'nin üzerinde fatura vermek sorun değil ama, cihazlar bozulduğu zaman her ay fazladan 9 tl vermek, üstelik mülkiyeti bana ait olmayan cihazlara, bana garip geliyor

Superonline fiberde bu durum baştan belli. Kampanyalara modem kiralama ücreti dahil. O şekilde reklamını yapıyorlar. Ancak sözleşmeye baktığın zaman ayrı bir kalemde modem kiralama ücreti gözüküyor. Superonline başka modem kullanabilmek için gerekli kullanıcı adı şifreyi vermiyor, bir şekilde elde etsen bile kiralama parasını almaya devam ederim diyor. Her koşulda kiralama parasını alıyor. Eyvallah deyip geçiyoruz. Ama türksat ise diyor ki, modem kiralama zorunlu değil, modemin varsa kullanabilirsin. E modemim yok, modem almak istiyorum, kiralamak istemiyorum diyorsun. Sadece kiralama yapıyoruz, satış yapmıyoruz, dışarıdan satın alabilirsiniz diyorlar. Dışarıya bakıyorsun, kimse modem satmıyor ki Geçmişte netmaster n11 vs üzerinden kendi mağazasından satış yapıyordu, artık yapmıyor. Türksat dışında modem satan yer yoktu, şimdi türksat da bırakınca modem satışı yapan yer kalmadı. Geçmişte satılan modemlerin 2.el satışı dışında modem alabilme seçeneğimiz yok. Hiç bir yerde satış olmazsa elbet o ikinci el modemler de tükenecek, mecbur kiralayacağız gibi gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @HeroTech

H
HeroTech
3 ay (1949 mesaj)
Hocam türksat'ın işine akıl sır ermez :))Ama inanın aynı sitemi geçen traş olduğum berberde biri yaptı, berber dedi ben her ay 9 ödüyorum garanti falan düşünmüyorum. Bozulursa gelip değişir işime gelir diyor. Satın alan bozulsa kendi uğraşıyor.Neresinden baksan başka tartışma var. Ben yorum yapmayacağım :))Şahsım olarak kendi modemimi kullanıyorum bozulsa kiralamadan önce internetten uygun 2. El bakarım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @EnemyTerritory

A
ataman5
3 ay (1661 mesaj)
3 Ocak 2019'da Kablonet'ten kira ücretini ödemek üzere yeni olan model seri Infinity 401 talebinde bulundum.


Bu akşam 23 Ocak 2019 dediler ki gelip akşam kurulum yapacağız. Eyvallah dedim sonunda 21 gün sonunda koskoca sözde "internet sağlayıcısı" firma dedim sonunda modem kurabilecek. Eti olmayan kasap neden dükkanı açık tutar bilemiyorum ama bunların ki o hesap!


Hayır biliyorsunuz tüm piyasayı "tekele" çevirdikleri için parayı basıp adam gibi 0 kaliteli bir kablo modem mağazadan satın alamıyoruz da. 2019'da böyle bir rezilliği anca bu dolandırıcı internet sağlayıcısında bulabilirsiniz. Çünkü biliyorsunuz modem aylık kirası da 6tl sürekli ödüyorsunuz. Neyse devam edelim akşam geldi eleman... Bu arada tabi akşam gelecek diye işten erken izin alıp çıkmış olmamın vs. gibi durumları bir kenara not alalım.


Kapı çaldı, hoşgeldin, elinde ne var beğenirsiniz Netmaster ZN model, 3-54yıl öncemi ne dağıttıkları modem bir de ne göreyim aynı zamanda 2. el yani başkasında çıkma, çöp, eski püskü kim bilir kimin çöplüğünden getirmiş gelip kuracakmış. Yani gelin görün ki 6tl kira parası alacakları modem 1- eski; 2- başkasından çıkma 2. el dökülüyor.


Bu şirketin Türksat Kablonet ile Netmaster ortaklığının karşılıklı dolandırmak üzerine kurulu olduğunu bir kez daha anladım. İnternet sağlayıcısı olduğunu iddia eden bir şirket daha modem temin edemezken hangi kaliteli internet servisini sağlayacağını düşünebiliyoruz ki! Yaşlı ya da bu işlerden anlamayan ya da ne olup bittiğini bilmeyen sıradan birine afedersiniz çakarlar 2. el çıkma modemi hangi arızaları var bilinmez, üstüne bir de "KİRA" parasını çatır çatır alırlar!


Bu akşam itibariyle Turksat Kablonet'in ve Netmaster'ı ikisinin de ne denli dolandırıcı olduklarına bizzat şahit oldum. Bir kez daha onların adına utandım!
R
rehber_
3 ay (228 mesaj)

A
alierr
3 ay (1146 mesaj)
quote:

Satın alacağınız modeminizin klavuzunda aşağıdaki özellikler yer almalıdır;

• Docsis 3.0 standartlarına uyumlu olmalıdır, EuroDocsis standartlarına sahip modemler Türksat Kablonet şebekemizde çalışmamaktadır.
• Downstream tarafında en az 108Mhz - 1Ghz aralığını desteklemelidir.
• Downstream’ de Full Band Capture çalışmalıdır.
• Upstream frekansı en az 5-65 Mhz aralığını desteklemelidir.
• Kablo arayüzü 75 Ω dişi F-konektör olmalıdır.
• ANNEX-B Frekans Planı önyüklemeli olmalıdır.
• PacketCable 1.x , NCS uyumlu olmalıdır bununla birlikte Türksat ses tarafı için herhangi bir çalışma garantisi vermemektedir.
Türksat dışarıdan temin edilen modemler için yazılım, konfigürasyon vb. destek konusunda da herhangi bir garanti vermemektedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D
deepestlove
2 ay (417 mesaj)
Benim de başvurum 6 gün oldu
Önce modem var dediler
şimdi yok diyorlar
baştan iptal mi edeyim başvuruyu


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
ataman5
2 ay (1661 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: deepestlove

Benim de başvurum 6 gün oldu
Önce modem var dediler
şimdi yok diyorlar
baştan iptal mi edeyim başvuruyu
Bence uğraşmayın iptal edin hocam, bir dertten kurtulmuş olursunuz bulaşmadan, 3 ocakta talep ettiğim modem hala yok. Hizmet kalitesini siz ölçün buradan, bu sadece bir çok konudan biri.