Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
42713
Cevap
2179441
Tıklama
10
Öne Çıkarma
KABLO TV [ANA KONU]

S serdar_ayberk Konu Sahibi
12 yıl (4564 mesaj)
Türksat Kablo'nun Analog ve Dijital KabloTV yayınları ile ilgili ana konudur. Düzenleme önerilerinizi serdar_ayberk'e iletebilirsiniz.

Konu ortak bir konudur bu sebeple tüm öneriler değerlendirilecek, birlikte karar verildikten sonra buraya eklenecektir.

Türksat Kablo Resmi Ana Web Sitesi : www.turksatkablo.com.tr
Türksat Kablo Resmi KabloTV Resmi Web Sitesi : www.kablotv.com.tr
Türksat Kablo Resmi Kablonet Resmi Web Sitesi : www.kablonet.com.tr
Türksat Kablo Resmi Kabloses Resmi Web Sitesi : www.kabloses.com.tr

İlk site Türksat Kablo'nun ana resmi sitesidir, diğer 3 site ise Türksat Kablo'ya ait olan ve hizmetlerin adlarıyla tescil edilmiş ve ana siteye yönlendirme yapan sitelerdir. Bu alan adlarının (domainlerin) tamamı Türksat tarafından onaylanmıştır.

Bu siteler (alan adları, domainler) dışındaki diğer siteler resmi değildir. Abonelik, başvuru, iptal gibi işlemlerinizde mağdur olmamanız için resmi kanallardan yapmaya özen göstermenizi rica ederiz. Lütfen kimlik bilgilerinizi yetkili olmayan kurumlarla paylaşmayınız.


SIKÇA SORULAN SORULAR

KabloTV Nedir?
KabloTV şebekesi üzerinden Türksat tarafından sağlanan dijital yayındır.

KabloTV Nasıl İzlenebilir?
1. Pozitek, Next veya Neta markalı SetTopBox ismi verilen uydu alıcı benzeri kablo alıcılarla izlenebilir.
2. ZTE markalı İ-Kutu (İnteraktif HD Kutu) ismi verilen ve durdurup yeniden izleme özelliği olan interaktif kablo alıcılarla izlenebilir.
3. Televizyonunuzda dahili DVB-C alıcısı mevcut ise Conax modül ve Smart kart vasıtası ile ek bir cihaza ihtiyaç duymadan izlenebilir.

KabloTV'de Hangi Yayınlar Bulunuyor?
KabloTV'de uydu yayını içerisinde bulabileceğiniz Ulusal kanallarla birlikte ücretli yayın yapan Yaşam, Belgesel, Kültür, Spor, Sinema ve Dizi kanalları gibi birçok türde ve HD formatında yüksek çözünürlüğe sahip yayın bulunmaktadır.

KabloTV'nin Avantajları Nelerdir?

* KabloTV'yi izleyebilmek için uydu antenine ihtiyaç yoktur. Evinize veya iş yerinize Türksat Kablo'nun çekeceği bir anten kablosu ile Dijital TV yayınlarını rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bunların yanında aynı anten kablosu ile İnternet (Kablonet) ve telefon (Kabloses) hizmetleri de verilmektedir.
* KabloTV, yerin altından döşenen kablolar ile yayınlarını ulaştırdığı için, uyduya göre olumsuz hava şartlarından daha az etkilenmektedir.
* KabloTV'nin servisleri ücretsizdir. Altyapı veya sistemle ilgili bir sorun yaşadığınızda ücretsiz destek alabilirsiniz, sizden kaynaklanmayan sorunlarda herhangi bir ücret ödenmez.


KabloTV PAKET SEÇENEKLERİ

Giriş Paketi
Ulusal kanalların, Haber Kanallarının, bazı belgesel ve spor kanallarının bulunduğu bir pakettir. Paket içeriği giriş paketi olması sebebiyle çok fazla ücretli kanal barındırmaz. Tematik içerik istemeyenler için uygundur.

Temel Paket
Ulusal kanalların, Haber Kanallarının, Belgesel kanallarının, Spor kanallarının, Yaşam kanallarının, Çocuk kanallarının ve ek tematik kanalların bulunduğu temel pakettir.

Üst Paket
Temel pakette olan bütün kanalları barındırmaktadır. Bunlara ek olarak farklı spor kanallarını, yabancı dil kanallarını, farklı belgesel kanallarını, dizi ve mutfak kanallarını barındıran bir pakettir.

Vizioon Sinema Paketi
6 adet sinema kanalını (Sinema Aile, Sinema Aile 2, Sinema 1001, Sinema 1002, Sinema Komedi ve Sinema Komedi 2) barındıran Sinema paketidir. Giriş, temel ve üst pakete ek olarak satın alınabilmektedir.

Altın Sinema Paketi
Vizioon Sinema Paketindeki 6 adet sinema kanalına ek olarak 6 adet sinema kanalı daha içeren Sinema paketidir. İçerisinde Sinema TV, Sinema 2, Sinema Aksiyon, Sinema Aksiyon 2, Sinema Yerli ve Sinema Yerli 2 kanallarıyla birlikte toplam 12 kanal barındırmaktadır. Giriş, temel ve üst pakete ek olarak satın alınabilmektedir.

Premium Spor Paketi
4 adet spor kanalını (S Sport, S Sport 2, NBA TV ve Edge Sport) barındıran Spor paketidir. Giriş, temel ve üst pakete ek olarak satın alınabilmektedir.

beIN Sports Paketi
6 adet spor kanalını (beIN Sports 1, beIN Sports 2, beIN Sports 3, beIN Sports 4, beIN Sports Max 1, beIN Sports Max 2) barındıran Spor paketidir. Giriş, temel ve üst pakete ek olarak satın alınabilmektedir.

Türksat KabloTV paket seçenekleri hakkında daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


EK HİZMETLER

Conax Modül Kullanıcıları İçin Frekans Listesi
KabloTV yayınlarını televizyonlarında bulunan DVB-C dahili kablo alıcı üzerinden Conax modül kullanarak izleyen kullanıcılar için Frekans Listesi de bulunmaktadır. Conax modül ve smart (akıllı) kart sayesinde yayınları izleyen kullanıcılar yeni eklenen kanalları bu listeden takip edip kanalları elle ekleyebilirler. Türksat Kablo, KabloTV Frekans listesine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KabloTV Paketlerini Kıyaslama
Hangi kanalın hangi pakette olduğunu öğrenebilmek ve paketleri kıyaslayabilmek için Türksat Kablo tarafından paket kıyaslama hizmeti de verilmektedir. Türksat Kablo, KabloTV paketlerinin kıyaslama listesine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tarife Seçici
Size uygun tarifeyi bulmak için her zaman foruma danışabilirsiniz. Bunun yanında ihtiyaçlarınıza uygun tarifeyi bulmak için Türksat Kablo'nun Tarife Seçim uygulamasını kullanabilirsiniz. Türksat Kablo, KabloTV Tarife Seçim uygulamasına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KabloWebTV
Türksat Kablo müşterilerine ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. KabloTV yayınlarını Bilgisayarınızdan, Tabletten veya Cep telefonunuzdan ücretsiz olarak izlemenizi sağlayan bir sistem üzerinden işletilmektedir. KabloWebTV uygulaması ile ilgili bilgi almak ve Web TV'deki içeriğe ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kampanyalar
KabloTV'nin istediği sürelerde taahhüt vererek tarife fiyatlarından indirim elde edilebilmektedir. KabloTV kampanyalarına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tarifeler
Taahhüt vermeden yayınları izlemek isteyen kullanıcılar kendilerine uygun olan KabloTV tarifesini seçerek KabloTV yayınlarına ulaşabilmektedir. Size uygun tarifeyi seçmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Online İşlemler
Türksat Kablo Online İşlemler web uygulamasını kullanarak tarifenizi değiştirebilir, kota durumunuzu sorgulayabilir, yeni paket satın alabilir, şikayet kayıtlarınızı iletebilir, güncel faturanız hakkında bilgi alabilir ve daha birçok işlemi müşteri hizmetlerine bağlanmaya gerek olmadan kolayca yapabilirsiniz. Online İşlemler web uygulaması hakkında daha detaylı bilgi almak ve uygulamaya giriş yapmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Paketlere Göre Kanal Tablosu
Hangi kanalın hangi Türksat Kablo paketinde olduğunu öğrenmek ve kanala göre seçim yapmak isterseniz PDF formatındaki güncel kanal tablosuna buradaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Cihazlar
Türksat Kablo, KabloTV yayınlarını izleyebilmeniz için Dijital kutu, İnteraktif akıllı kutu veya televizyonunuzda DVB-C kablo alıcı desteği bulunuyorsa Conax modül almanız veya kiralamanız gerekmektedir. Bu cihazların hepsini Türksat Kablo'dan temin edebilirsiniz. Conax modülü Türksat dışındaki güvenilir olduğuna inandığınız firmalardan da temin edebilirsiniz. Cihazlar hakkındaki güncel bilgiye ve kiralama seçeneklerine ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


İÇERİK VE MARKA TELİF HAKLARI

* KabloTV, Kablonet ve Kabloses hizmetleri Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin marka tescilli hizmetleridir, bu markaların ve bu markalar altındaki hizmetlerin kullanım haklarından Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş. sorumludur.
* Konu içerisindeki yönlendirmeler ve bağlantılar Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin resmi web sitesine yapılmaktadır ve yönlendirilen içeriklerden Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş. sorumludur.
* Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin konu içerisinde adı geçen içerikleri değiştirme, iptal etme, hizmetleri sonlandırma, fiyatları değiştirme, içerikleri kısıtlama hakkı saklıdır.
* Konu içerisindeki tüm içerik ve anlatımlar maczone tarafından Donanım Haber Forumları adına hazırlanmıştır.
* Konu içeriği 3 Ocak 2018 tarihinde Creative Commons (CC BY-NC-ND) 4.0 ile telif hakkı kapsamında lisanslanmıştır. CC BY-NC-ND Lisansı hakkında detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
* CC BY-NC-ND lisansı gereği içeriği alıntı yaparak, kaynak göstererek ancak içeriği değiştirmeden paylaşabilirsiniz. İçeriğin paylaşıldığı yerlerde bu konuya atıf yaparak kaynak göstermek lisans gereği zorunludur. İçeriği ticari amaçla kullanamaz, gelir hedefleyen paylaşımlarda bulunamazsınız.
* Lisans kodu 288432978 - Legal Kodu


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 19 Mayıs 2020; 19:59:43 >

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Türksat özelleşemez ülke için en kritik durumdaki kurum. Türksat ile Türksat Kablo birbirinden ayrılıp belki Türksat Kablo kısmı özelleşebilir zaten bu kısım es...
Yoruma Git
Yorumun Devamı LNB - 4 yıl +24
Adam Akit Tv demiş ya.O kanal gelsin,bırakırım Teledünyayı.İsterse bedava olsun.Ülkemin kurucusuna,devlet rejimine hakaret edecek,cumhuriyeti yıkmak isteyecek ve ben onun yayın yaptığı platforma para vereceğim hemi.Paramı tuvalete atarım yine de vermem.
Yoruma Git
Yorumun Devamı pikalos - 5 yıl +23
Ben size ne dedim.. Akit tv eklenir dedim. Yuh diyorum artık. Bu kadar göstere göstere... Adnan hocam ve kediciklerini de isteriz.. Atatürk düşmanı kanalı ekleyip RTL i aile yapım...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Sir June8 - 5 yıl +23

B BJK murat BJK
12 yıl (323 mesaj)
AYlık kaç para vede hangi kanallarr olacak ama kesin sansür olur galiba
2 24 Jack Bauer
12 yıl (216 mesaj)
valla kanalları gördüm pek bişey de yok bende hiçbişey anlamadım. Bakalım gelsin geçsinde görelim. Ama kesin odur Dİgital Uydulu Kablodur ama bana göre aylık 9,5 dir. İlerde inşallah iyi kanallar gelir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T tegora
12 yıl (832 mesaj)
kablo tv'nin dijital ve HD yayını = teledünya
: :://riDDler
12 yıl (139 mesaj)
istanbul'da sanırım bir çeşit test yayını yapıyorlar, televizyonumda (Bravia 40X3500) arama yaptığım zaman 50 adet kanalı buluyor ama görüntü alamıyorum, ''Seçtiğiniz program mevcut değil'' diyor, ama televizyona sinyal geliyor ve tarih/saat senkronize oluyor bir şekilde.

Yayınları DVB-C uyumlu tvleri ile alabilen var mı????

( 2 HD kanal görünüyor NatGeo HD ve Eurosport HD)
C cocobongo
12 yıl (545 mesaj)
yayınlar başladıktan sonra kanalları digıtal tv kartları ile izlenebilecek mi ??
F felmali
12 yıl (3588 mesaj)
merhaba
kablo tv ucreti disindaki garanti masraflar:
HD yayin icin sart olan receiver, kablo vs (Tabii ki bir de duz panel tv)
DT gibi kendilerine ozel bir receiver mi cikarirlar, yoksa disaridan alan receiverlar ok midir, gorecegiz.
selamlar
M mastor1
12 yıl (2266 mesaj)
Selam Arkadaşlar
Cebit fuarında aldığım bilgileri buraya da yazıyorum kısaca şöyle: Neta SD alıcılar 5510 DCR-C 85 ytl HD alıcılar 210 ytl olarak Kasıma kadar satışa çıkıyor, sayısal kablo yayını şu anda başlamış durumda, şu anda DVB-C alıcınız varsa şifresiz olarak izleyebilirsiniz yılbaşına kadar şifre olmayacak.
Conax modül ve kart ile şifre çözülecek tv nizde DVB-C varsa ve Conax modül ve kart takılabilecekse şifreyi çözebileceksiniz ama şu anda şifresiz.


HD kanal olarak Nat. geo. ve eurosport var diğer kanallar standart bilinenler. Değişik kanal Paketleri ve interaktif hizmetler daha sonra gelecekmiş.

Fiyat olarak iki tip paket olacak analog tv ve sayısal tv, analog kablo aylık 7 ytl sayısal da abonelik isterseniz conax kartı alyorsunuz 2.5 ytl fark veriyorsunuz yani 9.5 ytl aylık

Link:

http://turksat.netvizyon.com.tr/teledunya/index.html

Neta abone merkezlerinin telleri açıklanmış

selamlar
A antidote01
12 yıl (251 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: mastor1

Selam Arkadaşlar
Cebit fuarında aldığım bilgileri buraya da yazıyorum kısaca şöyle: Neta SD alıcılar 5510 DCR-C 85 ytl HD alıcılar 210 ytl olarak Kasıma kadar satışa çıkıyor, sayısal kablo yayını şu anda başlamış durumda, şu anda DVB-C alıcınız varsa şifresiz olarak izleyebilirsiniz yılbaşına kadar şifre olmayacak.
Conax modül ve kart ile şifre çözülecek tv nizde DVB-C varsa ve Conax modül ve kart takılabilecekse şifreyi çözebileceksiniz ama şu anda şifresiz.


HD kanal olarak Nat. geo. ve eurosport var diğer kanallar standart bilinenler. Değişik kanal Paketleri ve interaktif hizmetler daha sonra gelecekmiş.

Fiyat olarak iki tip paket olacak analog tv ve sayısal tv, analog kablo aylık 7 ytl sayısal da abonelik isterseniz conax kartı alyorsunuz 2.5 ytl fark veriyorsunuz yani 9.5 ytl aylık

Link:

http://turksat.netvizyon.com.tr/teledunya/index.html

Neta abone merkezlerinin telleri açıklanmış

selamlarBu Conax kart dediğin Televizyonun Common Interface (CI) yuvasına takılabilen bir kart mı?

Bir de şu an yayın alabiliyoruz demişsin ama bende gözükmüyor
F felmali
12 yıl (3588 mesaj)
anlasilan baslangicta zengin bir icerik olmayacak
onceden elinde uydu ve DT, D-smart olanlar icin de bir cekiciligi yok

sadece ilk defa alacaklar fiyati mukayese edip, karar verecekler
selamlar
G GRaaL_
12 yıl (4 mesaj)
Çanak gerekecek mi ?
T tegora
12 yıl (832 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: GRaaL_

Çanak gerekecek mi ?

hayır. şu anda evinize gelen(ya da gelmeyen ama gelebilecek olan) kablo tv kablosunu alcıya takıp izleyebileceksiniz.
G GRaaL_
12 yıl (4 mesaj)
peki yayın ve satış ne zaman başlayacak ?
T tegora
12 yıl (832 mesaj)
1 kasım'da cihazlar satışa sunulacak. ve tabi yayın da başlayacak ama bildiğim kadarıyla ilk etapta sadece istanbul, izmir ve ankara'da olacak
B blackeyes
12 yıl (813 mesaj)
şimdi benim lcd tv mde dvb-t alıcısı var ve kart yuvası var.acaba conax kartı takıp bende yayın alabılckmıyım yanı dvb-tt dvb-c yı destekler mi?yokse teledünya için setup box almak zorundamıyım?
H hatipoglu
12 yıl (1657 mesaj)
Bugün fuarda bana söyledikleri, kart girişine sahip receiver gerekeceğinden DVB-C destekli TV'lerin yeterli olmayacağı yönünde. Ayrıca Neta'nın standına da uğradım, henüz HD uyumlu bir modelleri yok. Kasım'a HD uyumlu model yetişir mi bilmiyorum. HD uyumlu olmayan modeli de acele edip almamak lazım herhalde.
K killnOd
12 yıl (7788 mesaj)
Peki bu digital ve hd yayinlari pc den izleyebilmek icin ne tur bir TV kartina ihtiyacimiz var model ve secenekler nelerdir kaliteli bir TV karti onerebilirmisiniz lutfen.
H hatipoglu
12 yıl (1657 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Peki bu digital ve hd yayinlari pc den izleyebilmek icin ne tur bir TV kartina ihtiyacimiz var model ve secenekler nelerdir kaliteli bir TV karti onerebilirmisiniz lutfen.


Şu an zaten piyasada DVB-C TV kartı bulmak pek mümkün değil, ayrıca bu şifreleme olayı yüzünden de işler karışık. Fuarda TV kartını da sordum, bilemiyoruz dediler. TV kartı için hiç acele etmemek en doğrusu olsa gerek.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

N nightbird
12 yıl (935 mesaj)
Daha çok yeni olduğundan bilinmeyen çok fazla.
Ancak başvuru yapan, kablolu tv üyeliğini bu bu sisteme çeviren arkadaşları bekliyoruz.
Aldığım duyumlara göre sistemin güzel tarafı, uyumlu receiver alıp, evimizdeki panel tv de kullanımla birlikte, diğer odalardaki tv ler için standart kullanımın devam etmesi.
Diğer cazip tarafı da çok yüksek maliyetlere girmeden, uygun fiyatlara sisteme geçiş.
Verilecek DVB-C destekli receiverların ücreti, 24 ay gibi bir zamana yayarak fatura eklenecekmiş.
Receiver+ kablo harici bir ek bir masraf görünmüyor.
pakete uydunet'i de ilave etmek cazip geldi, bekleyip göreceğiz.
Yılan hikayesine dönen kablolu tv nin digitale geçişi, DT ve DS dan biraz ders almaya başladığını gösteriyor.
Rekabet her zaman iyidir. Ilk etapda sunulan kanallar az gibi görünse de sisteme geçişten kısa süre sonra artacağını düşünüyorum.
T tegora
12 yıl (832 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: hatipoglu

Bugün fuarda bana söyledikleri, kart girişine sahip receiver gerekeceğinden DVB-C destekli TV'lerin yeterli olmayacağı yönünde. Ayrıca Neta'nın standına da uğradım, henüz HD uyumlu bir modelleri yok. Kasım'a HD uyumlu model yetişir mi bilmiyorum. HD uyumlu olmayan modeli de acele edip almamak lazım herhalde.

teledünya'nın web sitesinde gerçek anlamda Full HD diye belirtilen yayını da sordunuz mu 1080i mi yoksa 1080p mi?