Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
28
Cevap
619
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: KAAN'ın yerli motoru 6. Nesil uçakları destekleyecek (2. sayfa)
H
2 hafta
Yüzbaşı

hani faiz artınca döviz düşecekti ne oldu?Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @serdarcenk
C
2 hafta
Yarbay

" İslam dünyasının acı çekmesinin sebebi bu ayetin/ayetlerin gereğini yerine getiremiyor olması. "

Ayet paylaşıp böyle demişsin. Ben de yazdığınla alakası olmadığını söylüyorum. Nasıl çelişen birşey olmadığını düşündün ilginç.

Zoruma giden tek şey herşeye dini alet ediyor oluşunuz. Buna sık sık denk geliyorum. Motor yapmışız ne güzel, tebrik edeceğinize ayet yazıp paylaşıyorsunuz misyoner gibi... Herkesin inancına saygımız var ama bu iş ayetlerle olsaydı müslümanlar bugün bu durumda olmazdı. Ya kimse gerçekten müslüman değil ya da sandığınız gibi herşey ayetlerle yürümüyor. O yüzden bırakın artık her şeyi dine bağlamayı, biraz da mantık çerçevesinde düşünün.


Bir de Allah düşmanları ne yahu. Tüm evreni yaratıp senin savaş atına mı ihtiyaç duyacak Allah... Neyse tartışmayacağım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
2 hafta
Yüzbaşı

Dayı, faize sonuna kadar karşıyım ama herşeyin bir ilmi, yol yordamı var, eğer sen bodoslama kahvedeki emmiler gibi takılırsan, kader seni olman gerektiği yere postalar. Uzun uzun açıklayıp vaktimi israf edemem, ağa dünya kadar ekonomist var, hiç merak edip okumuyormusun bunlar niye faiz indirimine karşılar, gören zanneder ki tüm ekonomistler faizden geçiniyor da o yüzden karşılar, az biraz mantık, sonuçta o ödenen faizler senden benden çıkıyor…< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hanahmet
K
2 hafta
Yüzbaşı

2 adet 29k lb motor var şuan 2 adet 6k lb nasıl uçuracak arkadaşlar lb ve lbf arasında ne fark var< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

S
2 hafta
Yüzbaşı

Bana hava hoş maddi açıdan, isterseniz tekrar bir deneyin(düşürün faizleri) de görün o zaman enflasyon ve dolar bey ne yapar size diye :)

Akgezenlerden dolar ile ne işimiz var diyenleri gördü bu gözler, anlatacak çok şey var da, anlayabilecek insan kalmadı memlekette…< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @msegmx
C
2 hafta
Yarbay

bence de tartışmayalım, savaş atı kelimesine takılı kaldın. anlaşamayacağız.

Savaş atı o dönemin en iyi savaş aracıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 8 Temmuz 2024; 16:36:54 >


Bu mesajda bahsedilenler: @CWaRRioR
K
2 hafta
Yarbay

Döviz düşmez, artması engellenir, yerinde sayar ya da yavaşlar. Farkındaysan döviz bir süredir pek kıpırdamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 8 Temmuz 2024; 16:50:48 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hanahmet
M
2 hafta
Yüzbaşı

Amaan, çok duyduk bunları, ağzı olan konuşuyor, sonuç? Heç. Gören duyan da ekonomiyi sildi süpürdü çözdü, ama açıklamıyor sancak 😆

Maksat muhalefet yapmaksa eğer, ölmüş dedemin dedesini mezarından çıkar, o da boş laflarla muhalet yapar. Marifet değil.

Ülkenin bunlara, bu kafalara ihtiyacı yok.

Bu mesajda bahsedilenler: @serdarcenk
M
2 hafta
Yüzbaşı

Boşver, birşey bildiği yok. Bunun başlıca sebebi, dünya ekonomistleri bir kere ekonomiyi çözebilmiş değil. Net bir formülü yok.

Diğer yandan kurulmuş bir dünya düzeni var, uluslararası sermaye, bizim ülkede "dıjgücler" diye geçer. Bir ülkeye diz çöktürmek için sermayelerini çekerler, olan o ülkenin para birimine olur.

Noam Chomsky anlatıyor:
https://www.youtube.com/watch?v=JduPGFNwB7A

Bu mesajda bahsedilenler: @hanahmet
A
geçen hafta
Yarbay

Daha orta vadede yol var. 6000 yeterli değil. 10000 üzerine çalışılıyor ama o da kaan için yeterli değil.

Bu ekonomik kriz içerisinde nasıl ilerlenecek merak içerisindeyim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.