Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
193
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Jeep Avenger'ın (ya da elektrikli herhangi bir aracın) motorunu durdurduktan sonra gelen ses
Q
6 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Yaklaşık 1 aydır aracı kullanıyorum. Arabayı durdurduktan sonra içinde beklediğim için fark edebildim. Normalde fark edilmesi mümkün değil. Aracı park edip motoru durdurduktan 5-10dk sonra alttan bir "tak" sesi geliyor. İlk başta kedi sandım ama aracın içinde beklediğim her seferinde bu sesi duydum. Tam olarak metal sesi gibi değil.

Servisi haberdar ettim, yerinde kontrol edelim demişler, servis çok uzak olduğu için önden bir araştırmak istedim. İnternette böyle bir sesten bahseden kimseye rastlamadım ama eğer normal bir sesse boş yere götürmek istemiyorum.

Jeep Avenger ile mi ilgili? Ya da herhangi bir elektrikli aracı olan motoru durdurduktan sonra, hemen sonraki sesler değil, 5-10 dakika sonra gelen ses (arabanın altında kedi bir yere çarpmış gibi bir ses) gelip gelmediğini yazabilirse çok sevinirim.

Ekleme: Böyle bir sesle karşılaşan varsa olay sadece yüksek voltaj pillerinin araç durduktan sonra bağlantısının kesilmesi olayıymış. Normal bir sesmiş. En azından ben böyle anladım.

Hatta videosunu da çektim:


https://www.youtube.com/watch?v=7-0XKFGKS_Q&t=61s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qazzzz -- 8 Şubat 2024; 20:57:36 >

R
4 ay
Er

Merhaba;
evet benim aracımda da aynı durum var sizin dediğiniz gibi yüksek voltaj akülerinin bağlantısını kapatıyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.