Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
169
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Japonya, uçan baz istasyonları üzerinde çalışıyor: Tarih verildi
M
2 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Japonya, uçan baz istasyonları üzerinde çalışıyor: Tarih verildi
Japonya'nın önde gelen kablosuz taşıyıcısı NTT Docomo Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Airbus'a ait bir tedarikçiyle ortaklık yoluyla 2026 yılında bir hava telekomünikasyon baz istasyonu filosunu faaliyete geçireceğini söyledi.Uçan baz istasyonları 2026'da faaliyete geçecekDocomo ve diğer üç yatırımcı, yüksek irtifa platform istasyonları geliştiricisi olan Aalto HAPS'a 100 milyon dolara kadar yatırım yapma sözü verdi. Hedefe ulaşılması halinde Japon havayolu, hava istasyonlarını ticari uygulamalarda kullanan dünyadaki ilk havayolu şirketi olacak.Docomo'nun ana şirketi Nippon Telegraph & Telephone'un (NTT) başkanı Akira Shimada Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, "Son derece etkili hizmetler sunabileceğiz" dedi. NTT ile uydu operatörü Sky Perfect JSAT'ın ortak girişimi olan Space Compass, Docomo ile birlikte Aalto HAPS'ın finansman turuna liderlik ediyor.Ayrıca Bkz.İnsansız helikopter ALPİN, Airbus iş birliği ile deniz görevlerine hazırlanıyorSpace Compass ve Docomo, Airbus ve Aalto ile iş ortaklıkları kurdu. Docomo, 2026'da ticari operasyonlara başlama hedefiyle bu yıl ve 2025'te Batı Japonya'da HAPS platformlarının saha testini başlatacak. Hava platformlarının başlangıçta deprem ve tayfunların ardından iletişimi hızlı bir şekilde yeniden kurma aracı sağlaması bekleniyor.Docomo, on yılın sonuna doğru HAPS'ı Japonya'nın her yerinde kullanıma sunmayı planlıyor. Platformlar, karasal baz istasyonları kurmanın mümkün olmadığı adalara hizmet verecek. Teknolojinin deniz ve dağlık alanlardaki endüstriyel uygulamaları öngörülüyor.HAPS'ın yakın zamanda ağ bağlantısındaki dijital boşluğu doldurması bekleniyor. Hintli araştırma firması MarketsandMarkets'e göre küresel pazarın 2023'e göre 2,2 kat artarak 2028'de 189 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Kablosuz iletişim operatörü SoftBank, teknolojiyi 2027 mali yılında ticarileştirmeye başlamayı planlıyor.
Kaynak:https://www.theregister.com/2024/06/04/aalto_haps_japan/
Kaynak:https://asia.nikkei.com/Business/Technology/NTT-Docomo-to-launch-airborne-telecom-base-stations-in-2026

 Haberi Portalda Gör

C
2 ay
Yarbay

Dronecell gibi yalnızca reklamda görünen bir cihaz olmasın da...Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
2 ay
Binbaşı

Dronecell garabeti neydi o öyle... Burada da açılmış, açan da malum editör:

https://www.donanimhaber.com/Turkcell-den-ucan-baz-istasyonu-Dronecell--105505

6 yıl önceden tek kalemde tespit eden yorumculara selam olsun.

Bugünkü habere gelirsek; sadece bir alıntı yapacağım:

quote:

Space Compass ve Docomo, Airbus ve Aalto ile iş ortaklıkları kurdu. Docomo, 2026'da ticari operasyonlara başlama hedefiyle bu yıl ve 2025'te Batı Japonya'da HAPS platformlarının saha testini başlatacak. Hava platformlarının başlangıçta deprem ve tayfunların ardından iletişimi hızlı bir şekilde yeniden kurma aracı sağlaması bekleniyor.

Gördüğünüz gibi kaç şirket bir araya geliyor, projenin yol haritası, kısaca okuyacağınız her bir kelime değerli. Belki proje sonunda istenileni vermeyebilir ama yürütülme kısmında başarılı olacağına "inancınız" yeter.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @CWaRRioR
A
2 ay
Yarbay

Japonlar işi bilmiyor. Ne gerek vardı bu kadar araştırmaya, çalışmaya, ortaklıklar kurup proje geliştirmeye.
Dronecell diye goygoy içeren bir reklam yap, ver Ali Poyrazoğlu'na seslendirme yapsın. Sal gitsin ortamlara. Soran olursa da biz onu tüketiciye ürün satmak için yapmıştık falan dersin.

Bu mesajda bahsedilenler: @E_Y_B_H_P_T
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.