Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
19
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Japonya Fukushima 7.1 depremi

` ` quaD. Konu Sahibi
4 ay (13640 mesaj)
Fena sallanmis valla. Tsunami alarmi yok.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Fukuşima 7.1 = can kaybı yok

İzmir 6.6 = can kaybı 116

v
Yoruma Git
Yorumun Devamı Guest-894D9AB01 - 4 ay +16
Biri şu 2 yukarıda bulunan zx li arkadaşa Elazığ depremini ve hangi partiye oy verdiklerini açıklasın. Sonrada deprem paralarının nereye harcandığı falanda sorsun. Kafayı kuma gömmezse belki biraz aydınlanır.
Yoruma Git
Yorumun Devamı Cem - 4 ay +10

H Hakan..
4 ay (9426 mesaj)

G Guest-894D9AB01
4 ay (661 mesaj)
Fukuşima 7.1 = can kaybı yok

İzmir 6.6 = can kaybı 116

ver mehteriii

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 2 cevap geldi.

H hapocod
4 ay (10679 mesaj)
Dedeleri kamikaze olan bir milletde zaten bundan daha az gelişmiş olamazdı.
Z ZX10-R
4 ay (4033 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Guest-894D9AB01

Fukuşima 7.1 = can kaybı yok

İzmir 6.6 = can kaybı 116

ver mehteriii

< Resime gitmek için tıklayın >
Bataklığı imara açıp konut imarı veren cehape belediyesi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H HIGHER
4 ay (7453 mesaj)
Acaba burda olsa nasıl olurdu.
Videoyu izlemek için tıklayınız
C Cem
4 ay (6862 mesaj)
Biri şu 2 yukarıda bulunan zx li arkadaşa Elazığ depremini ve hangi partiye oy verdiklerini açıklasın. Sonrada deprem paralarının nereye harcandığı falanda sorsun. Kafayı kuma gömmezse belki biraz aydınlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 13 Şubat 2021; 18:58:50 >


H HeraldOfDİSASTER
4 ay (1067 mesaj)

H HeraldOfDİSASTER
4 ay (1067 mesaj)

A asi_mawi
4 ay (1750 mesaj)
Maalesef burda olsa yıkılmadık yer kalmazdı
R RevengeRain
4 ay (251 mesaj)
Japonlar fazla zorno izledikleri için deprem oluyor.

Ama hentai de izledikleri için yıkım olmuyor.
H HeraldOfDİSASTER
4 ay (1067 mesaj)

A animalmtr
4 ay (152 mesaj)
Japonya önlemlerini aldılar.
Bizler ise hala eski zamanda gibiyiz.
X x2yk
4 ay (2761 mesaj)
Şimdide japonya ile Türkiye karşılaştırması mi yapacaksınız? Ne zaman bitecek bu saçmalıklar Dünya da 19. 18. 17. sıralarda gösterilen ülke ile 2. 3. 4. sırada gösterilen ülkeyi esitleyen tamamen çaresizlik içinde yazdığın resmidir.
Bunun diğer versiyonu da Almanya da Corsa 200 Euro biz de 200 bin TL yeah diyenleri oluyor. ;)
Bu kafadan çıkmayı öğrendiğimiz gün bu ülkede o ülkelerin ulaştığı şeylere ulaşma şansımız artacaktır.
Aksi halde sidik yarışı içinde olanları görmeye devam edeceğiz. ;)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @akris

M maşık
4 ay (2119 mesaj)
Tamam ben sana şiliden örnek vereyim. Ona bakalım ne cevap vereceksin? Şili de deprem ülkesi ve orta seviye bir ülke. Allaha şükür dayanıklı yapıyorlar 8 in üzerine geçmedikçe hasar vermiyor insanlara.

Sanki deprem bölgesi olan tek ülke japonya.

Hayır sen neyi amaçlıyorsun Japonya gelişmiş ülke biz napabiliriz gibi bir fikir mi bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maşık -- 14 Şubat 2021; 4:10:20 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @x2yk

V Vanished Man
4 ay (597 mesaj)
İzmir örneği saçma.
Bir kere izmirdeki yapılar 70-80'lerde yapılmış. Tabi o yıkılan bölgede 90'larda yapılanlar var. Yıkım kararı alınanlarda 69 yılı yapısı var. Kolon kesilen binalar var.
Biri demiş o bölgeyi imara açtı belediye diye. Aklınca siyaset yapacak. İmara açıldığı yıllarda chp, dyp ve anap belediyeleri vardı. Son yıllarda bayraklıda 30 kat gökdelen yaparken belediyeden imar izni çıkmıyor diye direkt ankaradan parsel bazlı imar verildi. O bölgeleri istanbullu büyük firmalara peşkeş çektiler. O binalarda depremde mahvoldu ama tvde göstermezler tabi.
X x2yk
4 ay (2761 mesaj)
Yalan mı 4 trilyon dolarlık ülke ile nüfusu senden yüzde 50 fazla olan ülke ile ve ebesinin nikahını gösterttirdikleri bir ülke olmuş olan ada ülkesi abd suyunu çıkarmış adamların öyle bir ders almışlar ki bugün bu hale gelmişler Japonya 'da neredeyse deprem olmayan gün yok bizde her gün mü oluyor da biz o ülke ile aşık atacak şekilde eşit bakalım onlara yetmiyor Şili 'yi bana anlatma haberlerde felaket olan ülkeler olarak çin hindsitan ve 3. sü şili olarak sürekli ya sel ya fırtına ya tsunami ya da deprem ya da yanardağ patlaması haberleri okuyoruz kalkmış bana binalar 8 şiddetinde diyor sanki biz de 8 şiddetinde binalar yapılmıyor 2004 'ten sonra mı ne yapılan bütün binaların 8 'e dayanıklılığı ortada ülkende 2004 sonrası yapılan hangi binalar depremde zarar gördü yıkıldı toplasan 50 bina zor çıkar böyle ama ülkende şuana kadar yıkılan binaların alayı 30 yıl üstü olmuyor mu van öyleydi izmir öyleydi ve aklıma gelmeyen diğer depremler kocaeli de yıkılanların çoğu eski idi avcılar eski idi birçok binayı yenilediler orada ne yıkılıyor da şili de 8 diyorsunuz. Hani bizde yaşamasak şu ülkede bir şey bilmiyoruz diyeceğiz ha. Yapmayın ya bu kadar da dar persfektiften bakmak nedir anlamıyorum kusura bakmayın. Biri de Japonya ile Türkiye 'yi eşitlemeye kalkar diğeri bir şey mi ima ediyorsun demeye getirir.
Düzenleme = Ha bu arada o Şili dediğin ülke yani senin eşitlemeye çalıştığın ülke şuan dünyanın lityum yataklarına sahip son yıllarda o biçim bir zenginleşme yaşamaya başlayan ülke konumunda gidiyor.

https://www.google.com.tr/search?ei=c4YoYI2RGYrjgwfZwIHYCQ&q=%C5%9Fili+lityum&oq=%C5%9Fili&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMYATIICC4QsQMQkwIyBAgAEEMyBQgAELEDMgIILjICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIILjoHCAAQRxCwAzoLCAAQsQMQxwEQowI6CAgAELEDEIMBOgUILhCxAzoHCAAQsQMQQzoICAAQxwEQrwE6DggAELEDEIMBEMcBEK8BOgUILhCTAjoGCAAQFhAeOgcIABBGEPsBOgUIIRCgAVDFeFialQFg2p8BaAlwAngAgAGcAogB6gySAQYwLjEwLjGYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6yAEIwAEB&sclient=gws-wiz

Şili senin ülkenin 5 te biri nüfusa sahip ve üstüne 300 milyar dolar güce sahip yani senin para gücünün yarısına denk geliyor ve üstüne lityum yatakları olarak son yıllarda elektrikli araçların yayılmasıyla adete zenginlik yaşamaya kalkan ve yüzde 57 yatakları barındıran bir ülkeyi bana Türkiye ile eşitlemeye kalkma. Avrupa birliğine alınan Bulgaristan bile bir şey üretmeden bizden daha güçlü olmaya doğru gidiyor bizde ne var güç olarak hangi madenler hangi petrol yatakları doğalgaz bulduk çıkarması bile 2023 'leri bulacak katma değerin desen ne kadar güçlü üretim yapıyoruz artı üstüne o biçim büyümüş olan bir nüfusun ve birbirini yiyen bir halkın ile neye kafa tutacağız neyin gücünü yaşayacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 14 Şubat 2021; 5:15:7 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @maşık

- -KRONOS-
4 ay (957 mesaj)
Yönetmeliklere uyarsan imalatın olması gerektiği gibi olursa 100 katlı yap sorun olmaz. uymazsan 2 katlı olsa bile ağır hasar alır.

Japonlar yapılması gerekenleri yapıyor biz hala dalgaya alıyoruz. Saçma sapan insanları müteahhit yapıp canımızı tehlikeye atıyoruz. Denetimden kaçmaya çalışan bir sürü utanmaz var. Devlet çökecek üzerlerine.

Yok efendim mesela Almanya'da insanlar çok ahlaklı falan sen orada yasaları gevşet, denetimi bırak bak 1 senede ülke ne hale gelir. Deprem konusunda yol aldık ama daha çok yolumuz var ve seri olması lazım devletin.
M maşık
4 ay (2119 mesaj)
Senin kafan baya karışık ne anlattığını kendin de bilmiyorsun


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @x2yk

X x2yk
4 ay (2761 mesaj)
Evet öyledir. Sende bir şeyler yapacağım diye çaba içinde devam et böyle.
Düşünüyorum düşünüyorum geliyor bana Şili diyor. ;)
Bizden kötü olan Güney Kore bile nerelere gelmiş ama biz kalkarız bak Güney Kore böyle yeahhh deriz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @maşık
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.