Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
39
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
JAMES DONKEY 712 RGB 7.1 SURROUND GAMING KULAKLIK - TÜRKİYE `DE İLK KULLANICI İNCELEMESİ

H Humboldt Konu Sahibi
3 yıl (7926 mesaj)
Merhabalar kıymetli forum ahalisi.

Yine bir James Donkey ürünüyle karşınızdayım.

Daha önce James Donkey mi yoksa James EŞEK mi diyeceğiz bakalım merakından SSD alıp incelemesini yapmıştım. SSD`den memnun kaldığımdan ve yeni bir ürünü test etmek istediğimden bu sefer aynı markanın başka bir ürün yelpazesinden olan gaming kulaklığıyla karşınızdayım.

Açıkçası ürünün 1 ay kadardır araştırıyordum ama net bir kullanıcı yorumu falan görememiştim.
Youtube üzerinden takip ettiğim bir inceleme sitesinin yorumlarını ince eleyip sık dokuyarak bu ürünü aldım. RGB aydınlatması bu kararımda oldukça etkili oldu diyebilirim
Sözü fazla uzatmadan incelemeye izninizle geçmek istiyorum.GİRİŞ

Ürünü 31.10.2018'de sipariş ettim ve 5.492 TL` lik dolar kuruyla gelişi 279,00 TL oldu. Ürün 01.11.2018 tarihinde elime ulaştı.

ÜRÜN SATIŞ LİNKİ
https://www.incehesap.com/james-donkey-712-siyah-7-1-surround-rgb-gaming-kulaklik-fiyati-39980/

ÜRÜNÜ NEDEN TERCİH ETTİM?

En iyisi, en güzeli gibi bir iddiası yok belki ama daha önce SSD ürününü almıştım ve oldukça memnun kalmıştım. Bilindik markaların alt seviyelerinden almaktansa yeni bir marka denemek istedim. Benzer ürünler Çin sitelerinde de var belki daha uygundur ama 20-30 gün bekleyecek zamanım yoktu. Taksit imkanının da olması cezbetti diyebilirim.

Ürünü satın alma sebebim elimde doğru düzgün online oynarken sorun çıkarmayacak bir mikrofonlu kulaklığımın olmayışıydı. Normalde Hi-Fİ stereo kulaklık + Dac aldıktan sonra daha bulaşmam diyordum ama büyük söz etmişim meğer.

Üründe kendi ses kartının olması ve mikrofon + hoparlörlerin bu usb karttan besleniyor olması açıkçası istediğim bir özellikti. Zira 3.5mm jack girişli mikrofonlar ve mikrofonlu kulaklıklarım Hİ-Fi stereo kulaklığımla oyun oynarken ses kesilmeleri vb. 10 tane ayar sonucu zar zor konuşuyor olmam iyiden iyiye beni çileden çıkarmıştı.

Peşinden 29 Ekim günü Youtube kanalından takip ettiğim bir inceleme sitesinde kulaklığın ilk kez doğru düzgün incelemesini gördüm. Aklımda önce JD 710 belirdi f/p olarak alayım kullanayım diye ancak benim için ses ön plandaydı. Hem ses yüksekliği, hem kafadaki duruşuyla ilgili yorumları, hem usb ses kartının daha donanımlı olması beni JD 712`ye yöneltti.


ÜRÜN GÖRSELLERİ VE KULLANICI YORUMLARI

Ürün kendi kutusu içinde geliyor. Kutunun ağız kısmı tamamen iki taraftan koruyucu ve açıldığı belli olacak türden yuvarlak bantlarla kapalıydı. Gelen üründe herhangi bir açılma veya deformasyon görmedim.

Kutu oldukça sade ve siyah temalı durumda. Kabartma şeklinde James Donkey ve 712 ibarelerini görüyorsunuz.

Sağ tarafındaki ufak pencereden kulaklığın sol kısmını görebiliyorsunuz. Ayrıca sağ tarafta kutu üzerine işlenmiş bir halde kulaklığın kendi figürü yer almakta.

Kutunun arka kısmı tamamen karton ve kapalı yapıda. Ürünün tam adı ve 7.1 surround özelliğini belirten bir ibare mevcut.
Kutun alt kısmı geçmeli bir yapıda olup kesinlikle açıldığını belli edecek bir yapıda olup yine bu alanda seri numarası bulunmakta.

Ürün kutusundan sarı bir koruyucu ve ürün yapısını koruyacak bir şekilde sarı basit bir karton çıkıyor. Bunun haricinde ürünün garanti belgesi ve çeşitli bilgilerin yer aldığı birkaç sayfalık küçük bir kuşe kağıt bulunuyor.
Ürünü kutudan çıkardığımızda üzerindeki ses kartı ve tuş kontrol kumandasını görüyoruz. Ayrıca ufak bir ayrıntı olsa da usb girişin de plastik bir malzemeyle korunuyor olması hoşuma gitti.

Ürünün kablosu oldukça kaliteli bir his veriyor. 220 cm boyutunda olup fazlalık kısmı toplamak için marka amblemli bir cırt bandın olmasını isterdim açıkçası.Ürünün kulaklık padleri deri ve siyah renkte. İç kısımdaki sürücüyü koruyan ince perde görevini yerine getiriyor. Padleri çıkarmaya çalıştım ama başarılı olamadım. Eğer çıkarabilirsem bu kısmı güncelleyeceğim. Sürücüleri koruyan kısım sert plastikten imal edilmiş. Çevre kısmı metalik gri, rgb aydınlatmanın olduğu kısım ise siyah renkli bir yapıda.

Ürün markasının bulduğu ve çevresi rgb aydınlatma olan kısım ise spiral bir yapıyla çizilmiş olup parmakla dokunduğunuzda tırtıklı yapıyı size hissettiriyor. Bu kısmın açıkçası ince de olsa metalden yapılmış olmasını beklerdim.

Ürünün satış linki kısmında Neodimyum 50mm sürücülerin olduğu belirtiliyor ki gerçekten de ürünün sürücü boyutu 50mm. Kulakları oldukça iyi sarıyor, kapatıyor. Sürücülerin çevresinin kapalı olması nedeniyle son seste dahi kulaklığın dışarı verdiği ses oldukça az diyebilirim.

Kafa bandı esneklik anlamında çok bir şey vadetmese de benim kafamda oldukça biçimli ve rahat durdu. Deri malzemeden olan bu kafa bandı üzerinde hafif bir malzemeden de olsa metal bir yapı mevcut. Böylelikle kafanızda daha destekli ve düzenli durmasını sağlıyor.


Ürünün mikrofonu çok iyi olmadığı gibi çok da kötü değil. Discord ve TeamSpeak üzerindeki bağlantılarımda sesimin oldukça net olduğunu belirttiler eskiye nazaran. Mikrofonun uç kısmındaki kırmızı led özellikle karanlık ortamda oldukça işe yarıyor diyebilirim.

Rgb ışıklandırma karanlık ortamda oldukça zevkli bir görüntüye neden oluyor. Keşke mikrofondaki led de rgb olsaymış demekten alamıyor insan kendini.

Anlatmaya gerek yok! Anlatmıyorum görüyorsunuz


Ürünün satış linkinden ürünle alakalı sürücüyü indirip kurdum. Çok ekstra bir şey vadetmiyor ama EQ ayarı, 3D efekti, Sanal 7.1 gibi ayarları yapmanıza olanak sağlıyor.
Programdaki 3D on kısmını seçtiğinizde sesin bariz şekilde yükseldiğini duyuyorsunuz ama bozulmalarda artıyor ne yazık ki. Oyun için sadece EQ ayarı yapıp girdim. Henüz Sanal 7.1`i deneyemedim.
Ses kontrol kumandası üzerinde sırasıyla soldan sağa doğru
Ses açma – Ses kısma – Sürücü rgb renk değiştirme – Mikrofon açma ve kapama – 3D aktif etme tuşları yer alıyor.

3D haricindeki tüm tuşların fonksiyonel olarak çalıştırabildim ama 3D tuşunun aktif olup olmadığını anlayamadım.

Windows`ta ses kısmı %100 olsa bile kumandadan ses açma tuşuna bastığınızda 2-3 kademe daha ses yükseliyor. Fazlasıyla sesin bu yükselmesini hissediyorsunuz ama bozulmaları da ne yazık ki yanında getiriyor. O yüzden Windows sesinde kalmak netlik ve bozulmama açısından daha iyi oluyor.


BU ÜRÜNÜ NEDEN TERCİH ETTİM - FİNAL BÖLÜMÜ

En iyisi, en güzeli gibi bir iddiası yok belki ama daha önce SSD ürününü almıştım ve oldukça memnun kalmıştım. Bilindik markaların alt seviyelerinden almaktansa yeni bir marka denemek istedim. Benzer ürünler Çin sitelerinde de var belki daha uygundur ama 20-30 gün bekleyecek zamanım yoktu. Taksit imkanının da olması cezbetti diyebilirim.

Oyundaki performansını oldukça beğendim diyebilirim. Sesin yüksekliğini özellikle patlamalarda enfes şekilde hissediyorsunuz.

Battlefield 1 oyunuyla yaklaşık 2 saat test ettim ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sanal 7.1 ile ayak seslerindeki durumu henüz test etmedim ama o haliyle bile düşman ayak seslerini çok net olarak duyabiliyorsunuz. Şu ana kadar deneyimlediğim kadarıyla sanal 7.1 denemediğimden dolayı 8 üzerinden değerlendirme yaparsak 7`yi çok rahatlıkla verebilirim.

128-320 kbps karışık mp3 ile müzik testi yapabildim açıkçası oyun için aldığımdan dolayı ama oldukça iyi ses verdi diyebilirim. Tüm enstrümanların tam yerini belirtmese de müzik zevki 10 üzerinden 7.5-8 arasında bir puan alabilir.

RGB - KARANLIK ORTAM GÖRSELLERİBONUS
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 2 Kasım 2018; 1:24:26 >

İnceleme ve paylaşım için teşekkürler kardeşim, ceza almana üzüldüm.

JD'in f/p ürünleri ile TR pazarına girmesi gayet iyi oldu, en azından aynı segmenttek...
Yoruma Git
Yorumun Devamı LEON-X - 3 yıl +4

L LEON-X
3 yıl (40875 mesaj)
İnceleme ve paylaşım için teşekkürler kardeşim, ceza almana üzüldüm.

JD'in f/p ürünleri ile TR pazarına girmesi gayet iyi oldu, en azından aynı segmentteki ürünleri daha ucuza alabiliyoruz.

Bende bir başka modelini sipariş ettim, gelince inceleme yapamaya çalışacağım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

P Pati Fetisisti
3 yıl (115 mesaj)
Uzun süredir Hyper Cloud 2 almaya niyetim vardı. Fiyatların 600 700 TL olması sebebiyle İllallah edip bunu satın aldım.(Eski kulaklığım çok basit ve ucuz birşey ve mikrofonu kırıldı). Ürünün yazılımını indirdim ancak yazılım üzerinden yaptığım ayarlar beni pek memnun etmedi. Windows üzerinden 7.1 i aktif ettim kullanıyorum. Ayarlarda başarılı olanlar ayarlarını paylaşırsa sevinirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R REDSTONE
3 yıl (11765 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

İnceleme ve paylaşım için teşekkürler kardeşim, ceza almana üzüldüm.

JD'in f/p ürünleri ile TR pazarına girmesi gayet iyi oldu, en azından aynı segmentteki ürünleri daha ucuza alabiliyoruz.

Bende bir başka modelini sipariş ettim, gelince inceleme yapamaya çalışacağım.
H Humboldt Konu Sahibi
3 yıl (7926 mesaj)
Teşekkür ederim usta, dilimiz döndükçe kulağımızın duyduğunu yazmaya, aktarmaya çalıştık.

Oooo sen de jd ile devam diyorsun yani :) nedense çok para vermek gelmiyor bu çevre birimleri işinde (monitör, klavye hariç).

Cezamız yeni bittiği için anca yazabiliyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T The@Thing
3 yıl (3137 mesaj)
Hiç güvenmediğim bir marka en üst segment mouseunu kullanıyorum arayüzü o kadar kötü ki sanki liseli bir çocuk tasarlamış.Sürekli hatalı arayüz dili bozuk.Bu markaya güvenip kullanıcı ayarı yapılabilen bir kulaklık almak resmen piyango.
L lizkin
3 yıl (84 mesaj)
Merhaba,

İnceleme için teşekkürler.

LED'ler kumandadan tamamen kapatılabiliyor mu ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Humboldt Konu Sahibi
3 yıl (7926 mesaj)
Merhabalar. Ben teşekkür ederim.

Ne yazık ki sadece renk değişikliği kontrolü var. Tamamen kapatılamıyor ledler. Kırmızı tona alıyorum ben kısmen daha az ışık yaydığı için.
Bu mesajda bahsedilenler: @lizkin

L lizkin
3 yıl (84 mesaj)
LED'leri söndürebilme opsiyonu çok iyi olurdu, ama sanırım ürün biraz gençlere hitaben tasarlandığı için düşünmemişler.

Bu arada ben de sipariş verdim, almamda Hi-fi stereo + DAC kullanan birinin yorumunu okumak çok faydalı oldu. Tekrar teşekkürler.

Ürün henüz ulaşmadı ama aklıma sadece bir sitedeki yorum takıldı, ürünü alanlardan biri kulaklıkta rahatsız edici bir dip ses olduğunu söylemiş. Sizin kulaklıkta böyle bir durum var mı ?
K kickboxer_18
3 yıl (1797 mesaj)
beyler selam benim elime bugün ulaştı ürün harika bir sesi var ama ses ayarlarından sadece stereo gözüküyo 7.1 yapamadım yapabilen var mı?
K kickboxer_18
3 yıl (1797 mesaj)
yazılımı nerden indirdin hocam ben ayarlardan 7.1 aktif edemedim stereo gözüküyo sadece


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Pati Fetisisti

A A Lifetime
3 yıl (2030 mesaj)
İncehesaptan 610 almıştım geçen ay.Kulaklık geldiğinde sağ tarafindan ses gelmiyordu gönderdim bana aynı ürünü geri göndermişler sorunruz diye.Ürün geldiğinde 2 taraftanda ses geliyordu ama arada sağ taraf bozuluyordu geri geliyordu sıkıntı etmedim.Şimdi tümden gitti.Ses yok sağ taraftan.Geri göndericem.Geçen sefer beni 15 gün süründürmüştü incehesap
L lizkin
3 yıl (84 mesaj)
Ben de incehesap'tan (hepsiburada üzerinden) 2 adet sipariş vermiştim (hatta yukarıda da mesajım var) bu kulaklıktan (JAMES DONKEY 712). Kargo geldiğinde baktım pakette 1 adet kulaklık var (şeffaf baloncuklu naylona sarıp göndermişler içi görünüyor), oysa fatura ve irsaliyede 2 tane yazıyor. Kargoyu kabul etmedim kapıdan çevirdim. incehesap müşteri hizmetlerini aradım ancak güven verici bir yanıt vermediler (tüm sorumluluğu benim üzerimde bırakan, 2. kulaklık elime ulaşmazsa hiçbir hak iddia edemeyeceğim bir çözüm sundular). Ben de siparişi iptal ettim. Konuyu açan arkadaş sağolsun güzel bir inceleme yapmış, ben de almak için epey niyetlenmiştim ama kısmet olmadı.

Bu firmadan ilk siparişimdi, müşteri hizmetlerinden pek memnun kalmadım.

Başka bir firmadan benzer özellikte bir kulaklık olan "Rampage SN-RW66 ALPHA-X" modelini satın aldım. Oldukça memnun kaldım. Alternatif olarak bunu da değerlendirebilirsiniz.
E enjoy1230
3 yıl (121 mesaj)
Ürün dün elime geçti, ses konusunda beklentimi tam olarak karşıladı. Müzik açısından beklediğimden çok daha iyi performansı var(flac dinliyorum hifi dace yakın performansı). Oyunlarda da her türlü işinizi görür.Adamların yerini cok rahat anlayabiliyorsunuz. ayarlardan sadece 7.1 i açın başka bir şey yapmanıza gerek yok. yazılımı incehesap ürün bilgilerinden indirebilirsiniz ürünün sayfasına giderek. Sonu olarak Tavsiye edilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kickboxer_18

K kickboxer_18
3 yıl (1797 mesaj)
Teşekkürler indirdim sağol harika ses deneyimi yaşıyorum deep ses yok cızırtı yok acayip bişey< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @enjoy1230

D DrâgonÂge
3 yıl (4 mesaj)
hocam aynısından kardeşime aldım ama dc de sesi çok boğuk geliyor ve onun oyunun sesleri bize geliyor veya kendi sesimiz ondan yankı yapıyor sebebi ne olabilir çok şey denedik ama düzeltemedik ürünü değişime yolladık yenisi geldi yine aynı
O Ozantmy
2 yıl (44 mesaj)
712 yazılımını birtürlü bulamadım kullanan varsa update edebilirmi rica etsem


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Humboldt Konu Sahibi
2 yıl (7926 mesaj)
https://www.incehesap.com/james-donkey-712-siyah-7-1-surround-rgb-gaming-kulaklik-fiyati-39980/

JAMESDONKEY Audio App İndirmek İçin Tıklayınız
https://www.incehesap.com/downloads/JAMESDONKEY_Audio_App.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 22 Haziran 2019; 16:13:28 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ozantmy

O Ozantmy
2 yıl (44 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

https://www.incehesap.com/james-donkey-712-siyah-7-1-surround-rgb-gaming-kulaklik-fiyati-39980/

JAMESDONKEY Audio App İndirmek İçin Tıklayınız
https://www.incehesap.com/downloads/JAMESDONKEY_Audio_App.zip
Teşekkürler yazılımı indirdim fakat kumandadan 3D tuşu çalışmıyor bu durum kronikmi sizdede aynı sorun varmı olmazsa iade edicem yarın< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Humboldt Konu Sahibi
2 yıl (7926 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ozantmy

Teşekkürler yazılımı indirdim fakat kumandadan 3D tuşu çalışmıyor bu durum kronikmi sizdede aynı sorun varmı olmazsa iade edicem yarın

Alıntıları Göster
3D haricindeki tüm tuşların fonksiyonel olarak çalıştırabildim ama 3D tuşunun aktif olup olmadığını anlayamadım.

İncelemede de paylaşmıştım tekrar baktım ve kumandadaki 3d tuşunun çalışıp çalışmadığını anlayamadım. Çalışmıyor diyelim ona etkisi olmuyor çünkü ama bug mu arıza mı bilgim yok.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >