Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
21
Cevap
2611
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: ITÜ Matematik Mühendisligi (2. sayfa)
A
geçen yıl
Er

çok güzel anlatmışsın.

Teknik üniversitenin en hızlı istihdam sağlayan bölümü olduğu doğru, rektör hoca söylemişti. Benim arkadaşım da hemen iş analisti olarak başlamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace_ITU -- 4 Ağustos 2022; 8:36:38 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @edlerbest1907
C
geçen yıl
Er

Ben İtü Mat Müh son sınıf öğrencisiyim, ve şimdiden iş bankasında DevOps mühendisi olarak işe başladım. Okulun en hızlı iş bulan bölümü olduğu doğrudur. Ama şunu söylemem gerekir ki bölüm yazılım eğitimi olarak oldukça zayıf, bölümün özelliği bilişim alanında bişeyler başarmak isteyen bir sürü insandan oluşmuş olması. Hızlı iş bulmasındaki sihir de aslında bölümün diğer mühendisliklere göre(daha yüksek puanlı olanlardan bahsediyorum) daha kolay olması benim görüşümce. İnsanlar bölümden çıkınca bi cacık olmayacağına bildiğinden erkenden iş hayatına ve kendi geliştirmeye veriyorlar. Diğerleri derslerle boğuşurken sen çalışmaya başlıyorsun bi yerlerde. Yazılım sistem falan bunlar zaten artık okuldan pek öğrenilecek şeyler değil. Ben ne öğrendiysem stajlarımdan udemyden öğrendim. İtü sosyal imkan olarak ve öğrenci profili bakımından iyi bi üni. Ben bi düşünürdüm. Daha sorun olursa özelden de yardımcı olmaya çalışırım.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.