Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
19
Cevap
0
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Cevap: İTÜ-GSÜ-ODTU-Bilkent İİBF Araştırma Sonuçları (2. sayfa)

A Airzellon
2 hafta (0 mesaj)
Kişisel tercihler oldukça önemli bir yere sahip, dediğiniz gibi direkt sektörde çalışmak istiyorsanız işletme size en yakın bölümlerden biridir. Bunun dışında istediğiniz yerlerde işletme gelmiyorsa sizin için oldukça fazla seçmeli ders imkanı sunan bölümlerde iyi alternatif oluşturabilir.

Eğer sıralamanız Boğaziçi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilere yetiyorsa son iki yılı dediğiniz gibi oldukça fazla seçmeli ders imkanı sağlıyor, değerlendirilebilir diye düşünüyorum sizin açınızdan. Alternatif olabilir diye düşündüğümden Bilkent uluslararası ilişkiler bölümünün ders programına baktım, yine son 2 yılında seçmeli ders imkanı mevcut fakat Boğaziçi'ne kıyasla daha az. Bu durumda biraz risk analizi yapmak lazım.

Benim gözlemlediğim uluslararası ticaret, turizm işletmeciliği gibi bölümler okulun isminden dolayı veyahut çift ana dal imkanı sunduğu için gidilen bölümler. Ne kadar sonuç alınıyor bu gibi durumlarda bilmiyorum ama benim ilk tercih edeceğim bölümler olmazdı.
Boğaziçi YBS özelinde ise ders programına baktığımda gayet iyi bir program gibi duruyor uzaktan. Sizin istediğiniz sektörde çalışma imkanını hem bölüm hem okul özelinde verebilecek potansiyele sahip. Bu açıdan Boğaziçi YBS'yi Bilkent uluslararası ilişkilere tercih etme ihtimalim daha yüksek açıkçası.

Dediğiniz algı bende de yok değil açıkçası ama YBS değerlendirilebilir gözüküyor bana. Yine de sizin ciddi bir araştırma yapmanız lazım, kafa karıştırmak istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Airzellon -- 20 Temmuz 2021; 17:41:27 >


B boun_econn Konu Sahibi
2 hafta (27 mesaj)
Bazı videolar eklendi ve bir ekleme yapmak istiyorum:

Arkadaşlar lütfen bilginiz olan bölümler hakkında bilgi vermekten çekinmeyin.Burada yazılan her mesajı ana konuya ekleyeceğim ve bilgilerimiz birleşirse gerçekten çok detaylı ve faydalı bir konu olur.

Boğaziçi Uluslararası Ticaret
Boğaziçi Yönetim Bilişim Sistemleri
Özyeğin Girişimcilik
Özyeğin Uluslararası Finans gibi bölümler hakkında net bilgiler tam yok. Bu yüzden eklemeler gelirse ana konuya ekleyeceğim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M Metufkcr
2 hafta (392 mesaj)
Konuda bir yer de odtü iktisatın mühendislik kadar iyi olmadığı bahsedilmiş bu noktada bir açıklama yapayım.
Arkadaşlar mühendisler her zaman sizden üstün tutulur ve özel sektörde sizden yüksek maaş alırlar. Maalesef ki hiç bir iibf mühendislik değil. Belki finans ve pazarlama departmanlarında da bir nebze yüksek maaşla başlarsınız o kadar. Akademik kadro vs akademisyen olmayacaksanız da takılmayın derim. Evet odtü mükemmel insanlar ama hiç birinin bana iş bulmamda faydası yok. 😂 Référence mektubu yazarken iş görürler ama odtü dezavantajı vardır. O da ülkede her şey ama her şey İstanbul'a tıkıldığı için uzun dönem staj vs bulmanız zor olabilir. Öte yandan İstanbulda siz öğrencilerin adam yerine koymadığı Marmara iktisat okuyan 70ka lık adamlar 3 tane uzun dönem stajı sizin ağzınızın suyu akan şirketlerde patlatmış olabiliyor 😂
Neyse mevzular bu şekil soru olursa sorarsınız
Özetle kendinizi özel sektörde paralamak istiyorsanız 4 sene boyunda okulda öğreneceğiniz hiç bir şeyi profesyonel hayatta kullanmayacaksınız özellikle devlet üni okuyacaksanız bu da aklınızda bulunsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metufkcr -- 20 Temmuz 2021; 20:18:9 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.