Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
163
Cevap
1536
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: İTÜ Endüstri Mühendisliği Hakkında Bilgilendirme - Konunun 5. Yılı (9. sayfa)

H Henry Morley
4 ay (0 mesaj)
Teşekkür ederim. Zahmet oldu çok, önca işin gücün arasından. Sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P prednize1564
5 gün (0 mesaj)
Uzun zaman geçmiş ama görüp de cevaplarsanız sevinirim.

Dikey geçiş sınavı ile itü endüstri mühendisliği kazanan kişileri illaki görmüşsünüzdür. Ben de dikey geçiş sınavı ile İTÜ endüstri mühendisliğini hedefliyorum gördüğünüz kadarıyla gelen kişiler dersler de olsun diğer konularda olsun çok zorlanıyorlar mıydı okulu bırakma ya da okulu uzatan kişilerle karşılaştınız mı? İTÜ bilindiği üzere zor bir okul ve diğer makine,elektrik olsun diğer mühendislik bölümlerine giden kişilerle konuştuğumda çok zorlanıyoruz diyorlar ama benim hedefim endüstri ve diğer mühendisliklere nazaran daha kolay diyebiliriz, eğer sınavı kazanırsam 20 yaşımda olacağım sence nasıl zorluklar bekler beni ne tür olayla karlılaşırım yani uzun uzun anlatın elinizden geldiği kadar çünkü doğru dürüst bilgi bulamıyorum internette ve kafam çok karışık itü bir hayal ama yks sınavı ile imkansıza yakın ancak bunu dgs sınavı ile başarabilirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ananni

A ananni Konu Sahibi
5 gün (191 mesaj)
Merhaba,

Açıkçası dikey geçiş ile gelen hiç kimseyle tanışmadım maalesef o yüzden çok detaylı bir yorum yapamayacağım. Okulu uzatan bir kaç arkadaşım vardı ama onlar da tamamladı en sonunda. Açıkçası evet diğer ana mühendislikler gerçekten zor İTÜ'de ama endüstri bence kolay. Zorlayıcı 1-2 ders var programda, onun dışında derslerin kolay olduğunu düşünüyorum.

Dikey ile gelince arkadaş çevresini oluşturmakta zorlanabilirsin başlangıçta ama derslerde proje gruplarında beraber çalıştıkça bir şekilde o da gelişir. Onun dışında zorlanabileceğiniz bir şey yok bence. Ancak derslerin önemli bir kısmı iyi bir matematik altyapısı ister, bu konuda eksik olduğunuzu düşünüyorsanız bu kısım zorlayabilir.

Cevaplayabileceğim başka sorularınız olursa memnuniyetle yanıt vermeye çalışırım.
Bu mesajda bahsedilenler: @prednize1564

P prednize1564
5 gün (0 mesaj)
Evet limit türev integral gibi derslerde temelim yok ama hazırlıkta bu açıklarımı kapatacağımı düşünüyorum gerekirse yaz okuluna bile kalabilirim. Çünkü gerçekten çok istediğim bölüm ilk başlarda işletme istiyordum sonra mühendislik cazip gelmeye başladı sonra endüstri mühendisliğini araştırdığımda tam anlamıyla bütün yapıma uyan bir meslek çünkü bir yandan işletme bir yandan mühendislik eğitimi alıyorsun, çevre konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum konuşkan biriyimdir dediğiniz gibi de proje ve diğer aktivitelerle kaynaşırım bu arada %30 ingilizce olan bölüme gitmeyi hedefliyorum ama ingilizcem çok iyi değil acaba hazırlık sınıfında ingilizceyi çalışarak halledebilir miyim hazırlık konusunda hocalar nasıllar yardımcı olur mu bir de örnek veriyorum okula ve bölüme alıştıktan sonra 2. veya 3.sınıfta üstten ders alarak ya da yaz okuluna kalarak bölümü daha erken bitirme şansımız olabilir mi çevrenizde böyle olan kişiler gördününüz mü hiçDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.