Bu konudaki kullanıcılar: 7 misafir, 4 mobil kullanıcı
6575
Cevap
2471
Tıklama
16
Öne Çıkarma
Cevap: İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (329. sayfa)

S Sevdakc
3 gün (0 mesaj)
Bizim dairede genelde sıkıntı oluyor inşallah biz sıkıntısız alırız 🙏
Bu mesajda bahsedilenler: @Gokhoank

B Bureva
3 gün (1 mesaj)
İst 30.hukuk alacaklarda yeni sonuçlanan var mı


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S SEVGİ ER
3 gün (0 mesaj)
Sevda evet asgariden yatırdığı için tazminatımı asıl maaşımın brütünden almam gerekiyor. Fazla mesai, resm tatil ve daha birçok şey var ve muhasebe personeli olarak çalıştığım için hepsini belge ve şahit ile ispatladım. Ve benim belgelerim ile bir çok kişi hakkını ispatlayıp aldı. canımıda bu sıkıyor zaten ispatlayan belgeleyen benim ben sorun yaşıyorum anlamadım. İnşallah sen sorun yaşamadan alırsın. Bekleyip sona yaklaşıp olumsuzluk ile karşılaşınca kötü oluyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Sevdakc

M mimi06
3 gün (0 mesaj)
BURDAKİŞ HERKES ANK 9.HUKUKTAN SANIRIM HİÇ YOKMU 7. HUKUK
R reddi35
3 gün (0 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Pinokyou

Merhaba ; bir sorum olacak .
İşsizlik ödeneğini işten ayrıldığınız yılın işsizlik maaşından mı hesaplıyorlar yoksa şuan mevcut olandan mı ?
(Ben 2017 de ayrıldım ve 3 ay işsiz kaldım )
SELAM İŞSİZ KALDIHIN 2017 YIL NE KADAR ÜCRET ÖDENİYORSA YİNE O PARAYI ALCAN .BEN BU KONUYU ÇALIŞMA BAKANLIHINA ŞİKEYET ETTİM GERİ DÖNDÜLER BU YASAYI BİZ YAPMADIK VS.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S SleanoreS
2 gün (4 mesaj)
Herkese Merhaba,

2018 Eylül ayında İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 18.Hukuk dairesine giden dosyam, dün itibarı ile karara bağlanmış ve karar ilamı yayınlanmış. Çok şükür kazanmışız ve 1 ay gibi bir süre içerisinde ödemeyi alacağız. Dava 2016 yılından beri devam eden bir davaydı. Fakat ben konuya farklı bir boyut getirmek istiyorum. Kazandığım tazminat ile 2016 yılında sıfır km bir D sınıfı araç alabiliyorken, şimdi faizlerle beraber bile C sınıfı ikinci el araç araç alamıyorum. Yani çok ciddi bir para değer kaybı söz konusu.

Konuyu çok eski zamandan beridir takip ediyorum ve anlaşılan herkes benim gibi hak ettiği parayı çok uzun süreler sonunda alıyor ve para değer kaybı yaşıyor. Yargılama süresinin uzun sürmesi kaynaklı para değer kaybıyla alakalı ikinci bir dava açılabilir mi ? Ya da bu konuyla ilgili dava açıp sonuç alabilen var mı ? Bu konuda bilgisi olan paylaşabilirse, belki benim gibi burda parası pul olmuş binlerce insana yeni bir ışık doğar.

Benim davam özel bir bankanın sigorta teminat ödemesini herhangi bir gerekçe olmadan reddetmesinden kaynaklıydı. Her şey çok netti fakat hiç bir gerekçe olmadan biz parayı ödemiyoruz, istediğiniz mahkemeye gidin dava açın dediler. Karşımızda koca bir banka olunca mahkeme haricinde parayı tahsil edemedik. Çok mağdur olduk gerçekten. Gelen paraya değer kaybından dolayı sevinemiyoruz bile...

Şimdi paranın zamanında ödenmediği için, herhangi bir gerekçe göstermeden reddettiği, beni mahkemeye gitmek zorunda bıraktığı için ve yargılamanın yaklaşık 5 yıl sürmesinden kaynaklı paranın çok büyük oranda değer kaybettiği için tekrar aynı bankaya dava açmayı düşünüyorum. Avukatımla görüşüp herhangi bir sonuç almam durumunda da buraya yazacağım. Belki birine yardımı olur.
P Pinokyou
2 gün (0 mesaj)
Çok teşekkür ederim bilgi için


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @reddi35

P Pinokyou
2 gün (0 mesaj)
Hamd olsun.. Bügün karar yazısını gördüm. Darısı burada bekleyen tüm arkadaşların başına inşallah.

İstanbul 30 hukuk 2018/32**

Karar yazısını alıp işkurdan 3 aylık işsizlik maaşını da alacağım inşallah

Avukat 1 aya paramızı alırız dedi.

Sona geldik inşallah


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Bureva

P Pinokyou
2 gün (0 mesaj)
Teşekkür ederim


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mtnncl

S Sevdakc
2 gün (0 mesaj)
Benzer durumlarımiz bende muhasebese personeliyim belge ve şahit ile ispatladim ama beni birazda mağdur bırakmak için vermek istemediler benden sonra işten çıkan herkesin tazminatını gönüllü olarak verdiler.. inşallah sıkıntı olmaz da alabilirim bende süreç uzatmadan istinafa gitmesi gerçekten işçi açısından kötü bir durum işveren açısından pek sıkıntı yok..
Bu mesajda bahsedilenler: @SEVGİ ER

S Sevdakc
2 gün (0 mesaj)
Hayırlı olsun sizde baya beklediniz darısı bizlere inşallah güle güle harcayin 🙏
Bu mesajda bahsedilenler: @Pinokyou

B Bureva
2 gün (1 mesaj)
Hadi gözünüz aydın :) şu 2019 lara geçseler artık ya bizde sevinsek
Bu mesajda bahsedilenler: @Pinokyou

T tayphoon01
2 gün (0 mesaj)
Bilgi verirseniz konu çok önemli benimde davam 2016 yılında açıldı ve 3 yıldır istinaf da maalesef paramız çok değer kaybetti bu süreçde haklısınız haklıyız ama sonuç elde edebilirmiyiz bilmiyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @Pinokyou

M Mtnncl
dün (10 mesaj)
Rica ederim... hayırlı olsun diyelim.. darısı bize inşallag..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Pinokyou
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.