Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
944
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İşten çıkış giriş yapıldığında işsizlik maaşı hakkım kaybolur mu?

Q qontak0 Konu Sahibi
5 yıl (546 mesaj)
Çalıştığım işyeri küçülmeye gittiği için işçi çıkarmaya başladı. Çıkartılanlardan biri bendim. Kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı konusunda anlaştık. Ayın 9'u yani yarın işi bırakacaktım. İşten ayrılmak isteyen biri olduğu için yarın benden işe devam etmemi isteyecekler. Ben kıdem tazminatını talep edip devam etmeyi teklif edeceğim. (Bu konuda sorun çıkarmazlar) Yani çıkış giriş olacak. Sormak istediğim şudur yine potada ben olacağım. Bir iki ay sonra işten çıkarılma durumum olursa çıkış giriş yapıldığı için işsizlik maaşı hakkım yanmış olur mu? Aynı şekilde ihbar tazminatım da yanmış olur mu? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qontak0 -- 8 Mart 2017; 18:21:24 >


C coolman7
5 yıl (4319 mesaj)
Büyük ihtimal tüm haklarını kaybedersin.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


B BlackEagle
5 yıl (4265 mesaj)
İşsizlik maaşı bağlanırken son işten çıktığın iş yerindeki işten çıkış nedenine bakılır. Eğer tablodaki işaretli çıkış nedenleri ile çıkışın verildiyse işsizlik maaşı alabilirsin. Buna ek olarak son çıktığın yerde en az 120 gün, son 3 yıl içerisinde de en az 600 gün sigortalılık aranır.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 9 Mart 2017; 20:46:21 >


E eyoruk
5 yıl (10702 mesaj)
Benim de başka bir sorum olacak ; yaklaşık 7-8 gündür bir yerde çalışıyorum ama memnun değilim ayrılacağım..

*Çalıştığım günlerin ücreti alınabilir mi ?Yoksa 1 ay dolmadı diye vermemezlik yaparlar mı ? XXX/30 günden hesaplanarak.
*Otomatik Bes sistemine dahil olmuş olabilir miyim 7 gün içinde ?
S selvetarm
4 yıl (378 mesaj)
çalıştığın günler için ödeme talep edebilirsin.
N naim83
4 yıl (7 mesaj)
Son 120 gün farklı işyerlerinde çalışmanızın önemi yoktur. Son 120 günün tek şartı arada boşluk buramadan çalışmaktır. Son 120 gün şartını ayrıntılı anlatan bu yazıyı tavsiye edebilirim sanahttps://piyasaanketi.com/issizlik-maasi-sartlari/DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.