Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İstanbul Havaalanı 'sıfır atık' Belgeli

E ephesus Konu Sahibi
2 ay (217 mesaj)
Geçenlerde istanbul havaalanı'nın covid-19 kapsamında dünyada ilk sertifika alan havayolu olduğu haberleri çıkmıştı. şimdi sıfır atık belgesi almış. Ülkeye faydası olur mu olmaz mı tartışmaları yapılmıştı ilk kurulduğu zamanlar ama şimdi faydalarını hep beraber görüyoruz neyse ki.
İstanbul havalimanı israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması hedefiyle çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından hayata geçirilen sıfır atık projesi kapsamında sıfır atık belgesi aldı.
‘Sıfır Atık’ stratejisi bakımından havalimanının açıldığı tarihten bu yana 1 milyon 310 bin ton daha az karbondioksit salımının gerçekleştiği ve 49 bin 500 ton daha az yakıt kullanılmış. ayrıca 44 milyon 217 bin kilowatt daha az enerji tüketilmiş ve bu sayede bin 175 kilo daha az hammadde kullanılarak tasarruf sağlanmış.

https://www.dunya.com/iga/istanbul-havalimani-sifir-atik-belgesi-aldi-haberi-485542DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.