Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
36
Cevap
2363
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: İSTANBUL ATATÜRK FEN LİSESİ DÜŞÜNENLER (2. sayfa)

Y yufas Konu Sahibi
5 yıl (58 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ruling-9

Oraya ilk geldiğin zaman seni seviye tespit sınavı yapıyorlar mı öğretmenler?

Hayır, öyle bir sınav yok.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


H Hedzech
5 yıl (11 mesaj)
gelmeyi düşünüyorum ama konya ereğlide oturuyorum sence değer mi
ayrıca puanım 495.16 yüzdelik dilimim 0.19 kabataş erkek ya da istanbul erkek tutar mı sence nakillerle falan


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yufas

O okey50
5 yıl (10 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: yufas

Ben özel yurtta kalıyorum kendim. Başka özel yurtlarda kalan arkadaşlarımda çok. Fakat hepsi belli grupların yurdu. Okulun pansiyonunda İstanbul dışından gelenlere öncelik var. İdare ile konuşup okulun kendi pansiyonunda kalabilirsin.


Okula uğradık bu hafta. Müdür yardımcısı erkekler için pansiyon kesinikle yok dedi..
Özelden kaldığın yurdun ismini atabilirmisin.. yada sınıfta arkadaşlarının kaldığı bildiğin özel yurt isimlerini...
belli bir vakfa gruba ait yurt olmasın ama.. teşekürler


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y yufas Konu Sahibi
5 yıl (58 mesaj)
Maalesef istediğiniz gibi bi' özel yurt yok. Çevre de 3 tane özel yurt var tercih edilen. 3'üde 'belli bir vakfa gruba ait yurt'.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @okey50

Y yufas Konu Sahibi
5 yıl (58 mesaj)
Benim yüzdelik 495,87 puan ile %0.06'ydi. Puanlar yükselmiş.

Konya'dan gelen bir arkadaş vardı. 1 ay sonra Meram Fen lisesi'ne nakil olarak gitti. Yurtta kalmak istemedi.

Eğer sen yurtta kalmayı sıkıntı etmeyeceksen bence değer.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hedmo

Y yufas Konu Sahibi
5 yıl (58 mesaj)
up
E Esma polattt
2 yıl (0 mesaj)
Yurtlara almak için kimlere öncelik veriliyo bilginiz var mı< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


U Uzumaki D Kurosaki.
2 yıl (291 mesaj)
Vay forumda benim gibiler vaar< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


L LgsÖğrencisi
11 ay (0 mesaj)
Yüzdelik dilim 0.3 ilk tercihe yazmayı düşünüyorum sizce gelirmi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y yufas Konu Sahibi
11 ay (58 mesaj)
Kontenjanlar bayağı yükseldi bu sene, denemeye değer.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @LgsÖğrencisi

F ferhatizmit
10 ay (404 mesaj)
Kontenjanlar yükselmesine rağmen puanlar düşmesi hiç iyi olmadı. 0,20 ile kapatan iafl yi 0,18 ile kazanamadı oğlum. Bu işte bir gariplik var.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K Kolay Kimya
10 ay (1 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: ferhatizmit

Kontenjanlar yükselmesine rağmen puanlar düşmesi hiç iyi olmadı. 0,20 ile kapatan iafl yi 0,18 ile kazanamadı oğlum. Bu işte bir gariplik var.
Boyle bir durum mümkün değil gibi ama yine de puan olarak kontrol edin. İtiraz dilekçesi verin. Hatta mahkemeye bile verebilirsiniz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y yufas Konu Sahibi
10 ay (58 mesaj)
Geçen yıl 0,20'yle kapatan demeye çalışmış sanırım. Okul bu yıl 0,15 ile kapattı çünkü.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Kolay Kimya

F ferhatizmit
10 ay (404 mesaj)
"11 Nisan 2012 tarihinde yürürlüğe giren yeni eğitim yasası ile okula başlama yaşı bir yaş erkene alınmış ve 60 ayını dolduran çocukların okula başlaması kararlaştırılmıştır." bu kanundan dolayı 2012 eylülde okula başlayan çocuklarda yığılma oldu ve 500 bin kişi fazladan sınava girdi. Eğitim sistemindeki bu değişiklik benim çocuğumun hayatını etkiledi, belki kabataşa girecekti. Bu sadece lgs ilede kalmıyacak ileride üniversite sınavınada bu sınava giren tüm çocuklar girecek ve yine mağdur olacaklar. Bu sistem değişikliği yapan milli eğitim bakanını rahmetle anıyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y yufas Konu Sahibi
10 ay (58 mesaj)
Değişikliği yapan bakanı sevmem ama gelip burada mağdur edebiyatı yapmanız yersiz. Çalışan ve zeki olan yine kazanıyor. Çocuğunuz hak ediyorsa bu sene de kazanırdı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ferhatizmit

F ferhatizmit
9 ay (404 mesaj)
mağdur edebiyatımı yapıyorum sizce. ben sistemin çarpıklığı yüzünden etkilene hayatlardan bahsediyorum. benim çocuğumun zeki olup olmaması değil mevzu, geçen sene 1m kişi girip, 0.20 ile alan okul, bu sene 1,5m kişi girip 0,15 ile alıyorsa bunda bir sistem hatası vardır. %50 giren fazla ise sen %50 kontenjan arttırımı yapmalısın ve bu sadece 2006 doğumlulara özel bir uygulama oldu. seneye yine 1m kişi girecek. eğitimde eşitlikten bahsediyorum, 2006 yılında doğupta bu eşitsizliğe maruz niye kalsın çocuklar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y yufas Konu Sahibi
9 ay (58 mesaj)
O anki ruh halime bağlı sert çıkmış olabilirim, kusura bakmayın.

2017-2018 yılında 120 kişilik kontenjan açan Atatürk Fen Lisesi, bu yıl 204 kişilik kontenjan açmış. %70 bir artırım söz konusu. Ki bu artışlar eğitimin kalitesini de etkiliyor haliyle.

Sistemin çarpıklığı konusunda haklısınız. Hatta çarpık da olsa bir sistem olsa keşke ama bence sistemin kendisi yok zaten.

Şöyle düşünün, mesela 2007 yılında herkes çok çocuk yapmak istedi ve 2 milyon bebek doğdu. Bu bir eşitsizlik mi olacak 2021 yılı lise sınavında? Bu da ona benzer bir şey aslında.

Demek istediğim şuydu, o 1.5 milyon kişi yine bir şekilde sıralanır ve liselere yerleştirilir. Bu sınav kimin daha zeki veya çalışkan olduğunu tabii ki kesin olarak ölçemez. Ancak dediğimiz gibi ortada bir sistem olmadığı için kaliteli eğitim sadece ufak bir yüzdeye verilebiliyor, o yüzden bir sıralama yapılmak zorunda. Okulun ismi/binası/konumu önemli detaylar olsa da en önemlisi insanlardır. Çocuğunuz yine kendine denk olan insanlara yakın sıralanıp o insanlarla aynı sıralarda oturacaktır. Çoğu şey öğrencinin kendisinde bitiyor. Galatasaray Lisesi'ne gidip ot gibi de yaşayabilirsiniz. Ortalama bir Fen Lisesi'ne gidip Uluslararası Bilim Olimpiyatı madalyası da kazanabilirsiniz. Tamamen öğrenciye bağlı. Ben ikisini de gördüm.

Umarım çocuğunuzun gönlünce olur hayatı. Aynı yollardan ben de geçtim, lise tercihinde puanım daha yukarılara yeterken daha aşağıda bir yer yazdım, pişman olmadım hayat devam ediyor :) Herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz. Seve seve yardımcı olurum. Başarılar dilerim :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ferhatizmit
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.