Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
8
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İsrail İşgal Güçleri Ramallah’ın Batısında Onlarca Dönüm Ekili Araziyi Yaktı

F Ferrarisini Satan Adam Konu Sahibi
6 yıl (3 mesaj)
İşgal güçleri Ramallah kentinin batısında bugün (16 Mayıs Pazartesi) öğle saatlerinde Budrus köyünde onlarca dönüm ekili araziyi ve zeytin ağaçlarını yaktı.

Ramallah’taki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri, ırkçı ayrım duvarı hizasındaki Budrus köyünün batısındaki bölgeyi ateşe verdi.

Kaynaklar, yangının onlarca dönüm tarım arazisini ve zeytin ağaçlarını yaktığını bildirdi.

Görgü tanıkları, arazi sahiplerinin ve bölge halkının işgal güçlerinin ırkçı ayrım duvarı boyunca devriye gezmesi nedeniyle yanan arazilere ulaşamadıklarını ifade etti.

İşgal güçleri, hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte yangın çıkması ve Filistinlilerin maddi kayba uğraması amacıyla ekili tarım arazilerine ve zeytinliklere kasıtlı olarak göz yaşartıcı bomba ve ses bombası atıyor.

İşgal güçleri dün de El-Halil’e bağlı Dura kentinin batısında kurulu Negehot Yahudi Yerleşkesi yakınlarında yaklaşık 8000 dönüm tarım arazisini yakmıştı.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.