Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
10
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İsrail'i protesto için otomobillerini yaktılar

K Koks34 Konu Sahibi
7 ay (943 mesaj)
İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto eden Ahmet ve Dora Altınbaşak çifti, tepkilerini göstermek için başkonsolosluk önünde otomobillerini yaktı. Yaklaşık 350 bin lira değerindeki araçlarını yakan çift, metrobüsle evlerine döndü. Ahmet Altınbaşak, "Feda olsun, uçağım da olsa inanın aynı şeyi yapmak isterdim" dedi.

israilin  Ramazan ayında Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinlilere yönelik saldırıları, dünyada birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de protesto ediliyor. Protestoların merkezi haline gelen Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu, dün akşam ilginç bir eyleme ev sahipliği yaptı. Büyükçekmece'den başkonsolosluğa gelen Ahmet ve Dora Altınbaşak çifti, İsrail'e tepkilerini göstermek amacıyla otomobillerini yaktı. Yedek lastiği arka koltuğa koyduktan sonra üzerine benzin dökerek araçlarını yakan çift, bu anları cep telefonuyla da kayıt altına aldı.
ARACIN YANIŞINI CEP TELEFONUYLA ÇEKTİLER
Dora Altınbaşak, aracın yanışını kayıt altına alırken tepkisini ise, "Şu anda İsrail Başkonsolosluğu önünde aracımızı yakıyoruz. Canı yanan Müslüman kardeşlerimiz için yapıyoruz bunu. Orada ağlayan çocuklar için yapıyoruz. Anaları babaları gözyaşları içinde ölen çocuklar için yapıyoruz. İsrail'de işkence çeken Müslüman kardeşlerimiz için yapıyoruz. Gazze'deki işkence için yapıyoruz. Gerekirse bu yolda şehit de oluruz. Hiç önemli değil. Yeter ki onların gözyaşları dinsin, yeter ki aileler ağlamasın, yeter ki çocuklar ağlamasın. Müslümanlar ölüyor, çocuklar ölüyor. Yarın bayram. Bayramı göremeden ölen çocuklar var" sözleriyle dile getirdi.
"UÇAĞIM DA OLSA İNANIN AYNI ŞEYİ YAPMAK İSTERDİM"
İsrail Başkonsolosluğu'na doğru yola çıktıklarında otomobili yakma düşüncelerinin olmadığını dile getiren eski yönetmen Ahmet Altınbaşak, bu fikrin aniden ortaya çıktığını, eşinin de kendisine destek vermesiyle eylemi gerçekleştirmeye karar verdiğini belirtti. Altınbaşak "Her Müslüman gibi biz de Mescid-i Aksa'ya yapılanlara karşı çıkmak istedik. Terörist İsrail Devletine tepki vermek istedik. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Gözü yaşlı anaların, çocukların, bebeklerin, bir nebze de olsa onların döktüğü gözyaşına ortak olmak istedik. Bu yapılan zulme, çirkinliğe dayanamadık. Tepkimizi göstermek istedik; hepsi bu kadar. O an kendiliğinden gelişti. Özellikle iftardan hemen sonraya denk getirdik ki; oradaki kalabalığa bir zarar vermeyelim. Yaptığımdan asla pişman değilim. Yaptığımın arkasındayım. Konsolosluğun bariyerlerinden girebilseydim girerdim, arabayı orada da yakardım. O kadar içimiz dağlandı. Söylenecek söz bulamıyorum. Bu yapılan zulmün yanında arabanın esamesi bile okunmaz. Feda olsun, uçağım da olsa emin olun yine aynı şeyi yapmak isterdim, sesimizi duyurmak için" diye konuştu.
"ASLA PİŞMAN DEĞİLİZ"
Kararı eşiyle birlikte ortak aldıklarının altını çizen Dora Altınbaşak ise "Eşim 'var mısın yok musun' dedi. Ben de 'varım' dedim. Sesimizi duyurmamız gerektiğini düşünüyorduk. Sosyal medyada gördüğüm fotoğraflardan da çok etkilendim. Zaten ağlıyordum. Bir şey yapmamız gerektiğini düşünüyordum ama ne yapacağımızı bilmiyorduk. Eşim bana 'böyle bir şey yapalım' dedi. 'Olur yapalım' dedim. Oraya giderken her şeyi göze aldık. Şehit de olabilirdik. Başımıza her şey gelebilirdi. Kudüs, dünyanın kalbi zaten. Şu an bizim kalbimize bıçak soktular. Orada masum çocuklar ölüyor. Anne, babaları işkence görüyor. Haberlerde gördüğümüz görüntüler yüreklerimizi dağlıyor. Herkes üzülüyor ama herkes sadece sosyal medyadan mesaj veriyor. Biz yazarak değil de yaparak tepkimizi göstermek istedik. Arabamızı yaktık, önemli değil. Orada canlar yanıyor, evler yanıyor. Bugün bayram. Birçok çocuk hayatını kaybetti. Düşman kurşunuyla öldü, işkence yaptılar öldü. Biz asla pişman değiliz. Farklı yorumlar ve tepkiler de alabiliriz. Buna açığız zaten. Önemli olan vicdanımızın sesini dinleyerek hareket ettiğimize ikimizin de inanması. Altını çizerek söylüyorum; Türküz, Müslümanız. Ve dünyada Müslümanlara yapılan zulme, sonuna kadar karşıyız. Tepki göstermek amaçlı yaptık. Çok daha farklı şeyler de yapabilirdik. Herhangi birinin canına zarar vermek gibi amacımız da yoktu, en fazla arabamızı yaktık. Canımız sağ olsun, Kudüs sağ olsun. Oradaki Müslüman kardeşlerimizin, çocuklarımızın canı sağ olsun. Arabamız da yansın çok önemli değil. Buradan belki şu an evimize gidecek arabamız yok. Otobüse biner gideriz. Biz hiçbir zaman dünya malında olmadık. Bir gün öleceğiz. Gerekirse şehit oluruz. En azından ölürken, kahraman olarak ölürüz dedim. Şehit olmak çok güzel bir duygu. Tamamıyla Müslüman duygularımızın kabardığı bir anda yarım saat içinde verilmiş bir karar" dedi.
METROBÜSLE EVLERİNE DÖNDÜLER
Protesto amacıyla yeni aldıkları yaklaşık 350 bin lira değerindeki araçlarını yakan Altınbaşak çifti, Büyükçekmece'deki evlerine metrobüsle döndü.Demek ki bir yerlerden oluk oluk para akıyor bu arkadaşlara. Araştırılsın desem, kim niye araştırsın.

Kimse kusura bakmasın da yemeğinden kısıp, tırnaklarıyla kazıyıp, emeğiyle araba alan kişi arab...
Yoruma Git
Yorumun Devamı kırılanhayaller - 7 ay +9

V Vacao
7 ay (360 mesaj)
Ne beyinsizler var şu dünyada...
K kırılanhayaller
7 ay (2190 mesaj)
Demek ki bir yerlerden oluk oluk para akıyor bu arkadaşlara. Araştırılsın desem, kim niye araştırsın.

Kimse kusura bakmasın da yemeğinden kısıp, tırnaklarıyla kazıyıp, emeğiyle araba alan kişi arabasını falan yakmaz. Bana kimse hikate anlatmasın.

Bunların kesin bir işleri var.
D darkest earth
7 ay (5391 mesaj)
Ee malum tayfadan kim bilir kaç şirketi vardır. Bu halktanssömürdüğü paraları yakmış.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G Guest-7EE534877
7 ay (312 mesaj)
israil bunun üzerine merkava tanklarının egzozuna patates sıkıştırıp kendini imha etme kararı almıştır.

bunun adı tükenmişliktir.
yazık la üzüldüm herifler çaresizlikten ne yapacağını şaşırmış.
neyse gider alman fabrikasına araba sırasına girerler artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7EE534877 -- 13 Mayıs 2021; 19:49:24 >


R RevengeRain
7 ay (248 mesaj)
"Feda olsun, uçağım da olsa inanın aynı şeyi yapmak isterdim"

Ee arabanı yaktın da ne oldu? Türkiye ekonomisine zarar vermiş oldun sadece.

İsrail bir şey mi kaybetti?
M maşık
7 ay (2114 mesaj)
yaser arafat kimdir serveti ne kadardır diye araştırın anlayacaksınız zaten.

Olay Türkiyede yaşanmış vay arkadaş. Bizim millet kadar aptalı zor cidden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maşık -- 13 Mayıs 2021; 19:55:9 >


G Guest-C8C79990A
7 ay (2882 mesaj)
bence fırsatı çok iyi değerlendirmişler zekice bir hareket, tabi bu fırsat para veya itibar değil, çift zaten maddi anlamda iyi bir hayat yaşıyor.
D DARTH_BLACK
7 ay (2272 mesaj)
mantıksız mantıksız işler...protesto edecekse bireysel olarak barkod nosu 729 ile başlayan ürünleri almasın,kişisel tepkisini öyle göstersin..ya parası çok bu vatandaşın ya aklı yerinde değil..
T Technotronic
7 ay (8264 mesaj)
Hahahaha ne enayiler var ya, satmayı akıl edememişler mi, en azından para senin paran< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K Karbon 12
7 ay (5838 mesaj)
iyi h**t etmişler.

Çevre ne oluyor, lastikler, boyalar, plastikler. Elli türlü siyanat türevini çocukların ciğerlerine göndermekten başka şey bulamamışlar mı.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.