Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ISINAMIYORUM

F ferrolog Konu Sahibi
2 ay (1 mesaj)
Merhabalar, Elimde Altus marka 12.000 BTU klima var. Ben bu klimayı ikinci el olarak aldım. Biraz eski bir klima ama 18 metrekare bir odayı iklimlendirmek için yeter diye düşünmüştüm. Bu klimada bir problem var, kış aylarında olduğumuz için sadece ısıtma kullanıyorum ama 18 metrekare odayı tam olarak ısıtamıyor. Akşamları odanın içerisi 13 dereceyken açıyorum, 5 saatlik bir çalışmadan sonra ancak 23 dereceye kadar ısıtıyor, gazı ile ilgili bir problem yok. Gazını yeni tamamlattım teknik servis sıkıntı çıkmayacaktır dedi ama bir türlü ısınamadım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Hayırlı forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K klima5505
2 ay (8076 mesaj)
Merhaba.

Cihazın gazı yoksa,gazı kaçtığı için cihaza hava girmiş durumdadır.

1-Cihaza derin vakum (uzun süreli vakum) yapılıp mı gaz verildi,yoksa direkt vakum yapmadan mı gaz verildi ?

2-Cihazın montajı nasıldı? Borularda bildiğiniz kadarıyla kırık vb. var mı ? 2.el boru mu kullanıldı yoksa 0 boru mu çekildi ?

3-Cihazın dış ünitesinin arka ve yan kısmında,özellikle dip kısmında karlanma var mı ?

4-Termometre ile cihazın üfleme ağzından kaç derece üflediğini ölçebilirseniz,söyleyebilir misiniz (dijital bir termometre gerekir,civalı olanların ölçüm aralığı yetmeyebilir).

5-Cihazın çalıştığı süre zarfında dış ünitesi duruyor mu ?

6-Hangi ilde veya bölgede (7 bölgeden) yaşıyorsunuz ?

7-Binanızdaki yalıtım durumu nedir? Zemin katta mısınız ?

Saygılarımla...
S SEHZADE63
geçen ay (7304 mesaj)
Dişari eksi civariysa isitman imkansiz hemen hemen o civarda iş yerim kücük yazahanem var 12 but altus klima mevcut 15m2 yakin eksi havalarda isitamiyorum azda olsa içeri 20 veya üstü oluyo ama diş yalitim öncelik,pencere aralari önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.