Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
21
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: İş bulamıyorum, bir sonraki adımda ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım lütfen. (2. sayfa)

1 120205044
4 hafta (35 mesaj)
Yapabiliyorsa yapsın 1aderim ama kendi bölümüyle ilgili iş yapamıyorsa başka alanlara da yönelebilir.

Doğada en güçlü olan değil en adaptif olan hayatta kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ensüginhan

T theasus
4 hafta (981 mesaj)
Muhasebe ve Finans önü açık meslekler.
Bilmediğiniz işlere girmeyin. Popüler önerilerden uzak durun:)
Özelde 3 sene dişi sıkmak lazım.
Kpss güzel seçenek ancak tam konsantre 1 sene çalışmak lazım eşit ağırlık bölümlerinde. Ben Össden daha iyi çalıştım kpssye.
Bir yandan yüksek ve doktora da yaparak akademik kariyer de düşünebilirsiniz eğer karakterinize uygunsa en güzel işlerden kesinlikle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E enforcer90
3 hafta (14 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Çok fazla kişi var senin durumunda olan, yazılım öğren veya kendini geliştir diyenleri kulak arkası et. Yaşın 30 a yaklaşmış en kısa zamanda kendi ayaklarının üzerinde durman lazım. Askerliğini yaparken subaylık düşünmedin mi ? Tsk içeriden sınavla personel alımı yapıyordu. Kendi işini kur diyenlere bakma şu zamanda iş kurulmaz. Kurulur ama yüksek sermayeli işler kurman lazım, bunlarda çevreye ve tecrübeye bakar. Kpss ye herkes giriyor herkes iyi kötü puan alıyor ama sonuç ortada.

Bende seninle aynı durumdayım şuan aklımda silahlı güvenlik sertifikası alıp belediyenin kendi bünyesinde olan şirketi %99,8 hisse sahibi orada çalışmayı düşünüyorum. Bir kişiyle görüştüm 11 yıldır çalışıyormuş işten çıkarılma veya atılma durumu yokmuş, sonuçta siyasi kurum. Maaş olarak 4-4.500 tl civarında veriyorlarmış, Ankara Anfa Güvenlik çalışma şartları ve özlük hakları iyiymiş. Sonuçta özel sektörde Ahmet Mehmet'in yanında sürünmekten iyidir belki kıçı kırık bir özel güvenlik olacağım ama mesaisi belli, iznin belli ve ödeme günün belli. Zamanda çok hızlı geçiyor sigortasız durduğun her gün senin zararına, o yüzden en kısa zamanda iş ayırt etmeden bir işe girmeye bak. Gene arayışta olursun gene bakarsın.

Sosyal bilgiler öğretmeni bir arkadaşım astsubay oldu. Arabayı tamire götürdüğüm işletme sahibi makine mühendisi oto sanayide tüpçülük ( lpg ) işiyle uğraşıyordu. Makine mühendisi bildiğin otogazcı olmuş. Demek istediğim kimse kendi işini yapmıyor finansı,ekonomiyi unut. Saatlerce kafa patlatıyorsun hesap kitap işi aldığın para ve sana verilen değer ortada. Başka sektörlere yönel dayın yoksa kpss ye gönül bağlama, özel sektörde seni fazla yormayan işlere bak gene arayışta olursun ama işsiz olunca ne saygınlığın ne paran ne de sigortan oluyor hayat duruyor sen camdan bakarak izliyorsun.
Kardeşim ben de anfa veya bugsasa girmek istiyorum nasıl girebilirim illa torpil mi gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.