Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İphone şarj soketi temizleme. Resimli anlatım

B baranel Konu Sahibi
11 ay (4189 mesaj)
Arkadaşlar benim 6s sürekli şarj sorunu veriyordu. Pc özellikle anakart ve fan motoru temizliğinde kullandığım, yapıştırıcı hızlı dondurucu. Spreyi buradada işime yaradı.

Öncelikle telefonu kapatıyoruz.
1. İşlem kablo uc telefona giren kısım, sprey sıkıyoruz. Her 2 yön. 10 saniye kadar bekleyip, bir peçete ile uc kısmı siliyoruz.
Bu işlemi birkez daha tekrarlıyoruz. Artık uc kısım olası kalıntılardan arındı.
2. İşlem kablo uc kımına yeniden ve iki yön sprey sıkıyoruz. Telefonumuz dik konumda iken, spey sıktığımız ucu telefona takıyoruz. Bir kaç sefer takıp çıkartıyoruz.
3. Kabloyu çıkarıp, telefonumuzun alt kısmını hafifce avcumuza vuruyoruz. Daha sonra hafifce üfleyip ucucu maddenin tamamen gitmesini sağlıyoruz.
Bu işlemi birkaç kez tekrarlaya bilirsiniz. Son işlemden sonra en az birkaç dk bekletin. Daha sonra pirize takın.
Bu sayede telefon şarj girişi kalıntılardan arınmış olacaktır.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 2 Haziran 2020; 10:56:52 >


D dephyr
11 ay (3113 mesaj)
mantık iyi ama her seferinde bunu yapmak sıkıntılı ben kablosuz şarj alıp bu sekilde çözüm buldum şarj soketini de iphone şarj soket tıpası satılıyor onu da kapattım hem toz girmiyor hemde olası sürekli soket çıkart tak şarj soket arızasını da elemiş oluyoruzDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.