Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
23
Cevap
709
Tıklama
2
Öne Çıkarma
iPhone kullanıcıları tepkili, Apple Intelligence sadece iki modele verilecek
E
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

Apple
Apple’ın bugüne kadar yaptığı en büyük yapay zekâ hamlesi olarak gösterilse de, WWDC 2024 etkinliğinde tanıtılan özelliklerin pek çoğunu ekosistemin büyük bir kısmı tecrübe edemeyecek. Üstelik tecrübe edebilenler de ancak yıl sonuna yetişecek.pple Intelligence tepkisiiOS 18 güncellemesi ile birlikte iPhone kullanıcıları pek çok özelliğe kavuşuyor. iPhone XR 2018 modeline ve ayrıca iPhone SE 2020 modeline kadar bu özellikler kullanıcılara sunulacak ancak yapay zekâ paketi hariç.Ayrıca Bkz.Elon Musk: “Şirketlerimde Apple cihazlarını yasaklarım, Faraday kafesine alırım”Açıklamalara göre Apple Intelligence paketi sadece iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde çalışacak. Apple A17 Pro yonga seti şu anda yapay zekâ  Ayrıca iOS 18 sürümünün çıkışından sonra bile beta olarak devam edecek ve yıl sonuna doğru nihai sürüme kavuşacak. iPhone 16 serisi için şimdilik herhangi bir bilgi yok.Android tarafında örneğin Samsung, Galaxy AI paketini toplamda 3 nesle sunmuş durumda. Bu da yaklaşık 14 akıllı telefon modelinin geniş yapay zekâ özelliklerini deneyimlediği anlamına geliyor. Yaşanan gelişmeler haliyle iPhone kullanıcılarını kızdırdı. Sosyal medyada pek çok kullanıcı Apple’ı eleştiri yağmuruna tutmuş durumda. 
Kaynak:https://www.gsmarena.com/all_currently_supported_iphones_will_get_ios_18-news-63235.php

 Haberi Portalda Gör

Evet büyük bi tepki var şu an, kullanıcılar apple storelarda değiş tokuş kampanyasıyla tepkilerini eyleme dökmüş durumdalar.
Yoruma Git
buraxus - geçen ay +16
tamamen duygusal. apple herşeyi nakite çeviren firma. yapay zekayı yeni telefon modellerini satmak için kullanmak istiyor.
Yoruma Git
hidrojennn - geçen ay +16
Ee 14 ve 13 sunumlarında hani şöyle hızlıydı , böyle uçuyordu, şöyle kaçıyordu, bir önceki nesle göre kaç kat hızlıydı?. 16 çekirdeki neural engine ne oldu...
Yoruma Git
Yorumun Devamı oly1786 - geçen ay +10
B
geçen ay
Yüzbaşı

Evet büyük bi tepki var şu an, kullanıcılar apple storelarda değiş tokuş kampanyasıyla tepkilerini eyleme dökmüş durumdalar.Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
geçen ay
Yüzbaşı

tamamen duygusal. apple herşeyi nakite çeviren firma. yapay zekayı yeni telefon modellerini satmak için kullanmak istiyor.Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
geçen ay
Er

🤣🤣🤣🤣🤣🤣< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

M
geçen ay
Yarbay

:)))

Bu mesajda bahsedilenler: @buraxus
E
geçen ay
Yüzbaşı

Hahaha.
B
geçen ay
Yarbay

nVidia ve Apple kadar paragöz şirket görmedim.O
geçen ay
Binbaşı

Ee 14 ve 13 sunumlarında hani şöyle hızlıydı , böyle uçuyordu, şöyle kaçıyordu, bir önceki nesle göre kaç kat hızlıydı?. 16 çekirdeki neural engine ne oldu? Milyarlarca transistörlere ne oldu? Açın bakın sunumlara her biri yüzyılın cihazı mübarek.
Bir de bunları ağzının suyu aka aka Apple Park’tan anlatan pek muteber editörler , youtuber sahne sizin şimdi açıklayın bunu.
S
geçen ay
Yüzbaşı

Amma abarttılar şu yapay zekayı. Gelse ne gelmese ne yahu. Benim yerime gidip çamaşırları makineye mi atacak sanki? Twitter’a girsin, Instagram’da ona buna alev atayım, YouTube’u açsın, RAW video çeksin, çatır çutur oyun oynatsın tamam bitti gitti. Sanki anasının karnında yapay zeka kullanıyordu.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

S
geçen ay
Binbaşı

Bu yıl telefon değiştirdim. iPhone alacaktım az kalsın. Sonra bütçe dostu olmaya karar verdim. Samsung Galaxy S23 FE aldım 21 bin liraya. Üstüne G3 monitör hediye ettiler. Telefonun eksiği yok. Şirket telefonum iPhone. Onunla kıyaslıyorum. Malzeme kalitesi, kamerası, performansı birbirine çok yakın. Büyük konuşmayayım ama kendi paramla iPhone almam bundan sonra.D
geçen ay
Yarbay

Hayatında bir kere hi Siri dememiş tipler yapay zeka kullanamayacağım diye dertlere düşmüş. Yersen.
N
geçen ay
General

Yapay zekanın kaçınılmazlığı ve artık vazgeçilmezliği söylemiyle birleşince yapay zeka ile - tamamen işlevsel olsun, olmasın, piyasadaki en iyisi olsun, olmasın; fark etmez - ticari bir fırsat yakaladık; bunu kaçırmayalım moduna girmiş olmalılar. Neticede kâr amaçlı ticari kuruluş. Yani halen oldukça güncel olmasına rağmen önceki iPhone modellerine sahip olanların müşteri memnuniyeti yeni satışları maksimize etmek için "ekşitilebilir."< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hidrojennn
Q
geçen ay
Binbaşı

Ios çok verimli olduğu için düşük ram yetiyor-du, ekran boyutu tam idealdi, büyütmeye gerek yoktu, işlemcisi en güçlü kuvvetliydi ama şimdi yetmeyecekler ve siz istiyor AI verecek 100 dolar daha. Çok güzel bir filmi defalarca ama sonunu merak ederek seyretmek gibi. iPhone kullananlara imreniyorum vallahi.

_____________________________

Eski kullanıcı adı: Zenohsama


L
geçen ay
Yarbay

"Bu da yaklaşık 14 akıllı telefon modelinin geniş yapay zekâ özelliklerini deneyimlediği anlamına geliyor."
Uzun zaman sonra sesli güldüm...
K
geçen ay
Binbaşı

Piyasada o kadar online alternatif varken neden illa apple istiyorlar?Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
geçen ay
Binbaşı

airdrop var ve telefonları dokundurarak dosya transferi yapabiliyorsun. ayrıca telefonu ters koyduğunda görünmekte olan apple logosu sana sosyal statü kazandırıyor. daha sayayım mı kralBu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kreat
E
geçen ay
Çavuş

Bilgisizlikten kaynalı çok yorum görüyorum. Herkes aşırı yanlı yorum yapıyor iş telefon ve özellikle Apple, iPhone olunca... Ya yoğun bi kötüleme ya da yoğun bi "Ağğğbiii Apple yiaaaaa" modunda millet.

Ben çok karışık ekosistemler kullanıyorum, Mac Studio +. Macbook Pro M1 yanında bir adet PC ve telefon olarak da Samsung kullanıyorum, S23 Ulta... Onun sunduğu AI bu kadar konuşulmadı, üzerine AI diye verdikleri şey "Fotoğraftan obje kaldırmak"tan başka bir şey değil, kaldı ki 5 bin liralık Android telefonda Google Fotoğraflar uygulamasıyla yapılabilen, hatta yıllardır da yapılan bir özellik. Prompt falan giremiyorsun, kafasına göre yapıyor ve bi hayli uzun sürüyor. Ayrıca şunu Apple yapsa millet yerden yere vurur, Samsung'ta bu özelliklerin hiçbirinde Türkçe dil desteği yok! Yıllar önce getirdiği Sanal Asistan Bixby'de bile hala Türkçe yok ama 1 kişi bile konuşmuyor bunu ama Samsung sunduğu hiçbir özelliği doğru düzgün Türkiye'de destek görmüyor, ağbi Samsung daha iyi! Yok öyle bir şey....

Gelelim Apple'a... Bu cihaz gerekli görmedikte, dışardan alınması gereken bir bilgi olmadıkça her şeyi telefonda işliyor. Halihazırda A17 Pro gelişmiş yapay zeka özellikleriyle donatıldığından bu özelliklerin iPhone 15'te çalışacak olması çok normal, iPhone 14'te bu işlem yapılır mı yapılır ama ya yavaş çalışır ya stabil olmaz. Tabi ki ilk amacı adamların para kazanmak o ayrı ama, adamlar bu özellikleri sana-bana tanıtmadı, yazılımcılara tanıttı. Asıl olay zaten iPhone 15 ile de başlamayacak, yazılımlar çıkacak, uygulama geliştiricler bir dünya yazılım yapacak AI destekli, bunun ekmeğini kullanıcı iPhone 16'da yiyecek, bu hep böyle olmuştur.Bu mesaja 2 cevap geldi.
R
geçen ay
Yarbay

büyük ihtimal ile bellek az geldiği için
R
geçen ay
Yarbay

Aynen öyle. Apple'ın tanıttığı AI fonksiyonlarının hiçbiri yok Android'de şuan. Bu olmayacağı anlamına gelmiyor, tıpkı kutudan şarj cihazının çıkartılması gibi diğer firmalar da bunu takip edecek. Buna ek olarak, yapay zeka özelliklerinin hepsi M1 Mac'lere gelecek. Yani benim 5 yıllık laptopum alacak bütün bu güncelleştirmeleri. Ekosistem sayesinde de laptopta yaptığım her şey telefona da aktarılmış olacak. Yani bütün bu faydalı özellikleri yeni bir telefona sahip olmadan da kullanabileceğim.

Apple sınıfta nefret edilip zorbalığa maruz kalan çocuk gibi. Hiç alakası olmayan insanlar bile sırf diğer grubun bir parçası olmak için sallıyor burada.
Bu mesajda bahsedilenler: @erensunay
F
geçen ay
Teğmen

IOS 19 ile eski ayfonlara da özellikler gelir ama önce 1 sene bekleyin :)=