Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
72
Tıklama
0
Öne Çıkarma
iPhone 5s Ekran oynama problemi
G
6 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Arkadaşlar Merhaba. Yaklaşık 2 senedir iPhone 5s kullanmaktayım. Tahminen 3-4 ay önce ortaya çıkan ekran oynama problemi ( screen clicking olarak da anılan) sorunla karşılaştım ve apple strore randevusu alarak ekran değişimi yaptırdım. İlk aylarda problem yokken aynı sorun yine baş gösterdi. Öyle ki ses açma-kapatma tuşunun bulunduğu taraf sağ üst köşede parmağınızla basınç uyguladığınızda ekran birazcık içeri doğru esneyip geri çıkıyor. Ekran değişimi yaptırmadan önceki kadar değil ama zamanla ilerleyeceğini düşünüyorum. Garantimin bitmesine bir kaç gün kaldı fakat açıkcası ne yapacağıma karar veremedim. Gidip ekran değişimi yaptırsam ve ya cihaz değişimi yapılsa sorunun tekrarlamayacağının garantisi yok. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar ne tür yol izlediniz bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Ekranda herhangi bir darbe veya düşme kesinlikle olmadı tertemiz cihazım zaten. Bir kaç yabancı kaynakta cihazı açarak ekranla çerçeve birleşimini yapıştırdıklarını gördüm fakat yapıp yapmama konusunda kararsızım. Telefonun değişme ihtimalinde de yazılımın ios 8.3.3 olması ve stabilitesinden dolayı açıkcası pek istemiyorum. Muhtemelen swap verilen cihaz daha üst bir sürümle gelecektir. Sizlerden ricam bu sorunla karşılaşan ve tecrübe edinen arkadaşlar izledikleri süreçleri paylaşabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GroupPolicy -- 4 Ağustos 2016; 20:00:38 >

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

G
6 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

V
6 yıl
Yarbay

Screen clicking sorunu her 10 iPhone'un 7'sinde mevcut. Kullanıma teşkil edecek de bir problem değil aslında. Kullanmakta olduğum iPhone 6'da yaklaşık 1 senedir sağ alt köşede var. Bazen bastırdığımda çıt diye bir ses geliyor bazen de esniyor. Yayılma gibi bir durum da olmadı. Başvurursan yine panel değişimi yapacaklardır. Sıfır olarak satılan cihazlarda bile bu problem çıkabiliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
6 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Peki panel değişim sonrası yine tekrarlama şansı nedir? bana öyle geliyor ki kasadan kaynaklanıyor.. Sonuçta yeni ekran takılmasına rağmen bunu yapması çok ilginç geliyor banaDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.