Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
iPad ve MacBook üretimi Çin’den Vietnam’a taşınıyor

C cbabuccuoglu Konu Sahibi
2 ay (881 mesaj)Reuters tarafından yayınlanan yeni rapora göre Apple, üretim partneri Foxconn’dan MacBook ve iPad üretim hatlarını Vietnam’a taşımasını talep etti. Reuters’in kaynağına göre Foxconn, önümüzdeki yılın ilk yarısında Bac Giang bölgesindeki fabrikasında üretime başlayacak. Rapora göre Apple’ın bu talebinin arkasında ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin belirsiz oluşunun etkisiyle üretim hattını çeşitli bölgelere taşıyarak güvenilir hâle getirmek yatıyor.Raporda hangi iPad ve Mac modellerinin Vietnam’da üretileceği belirtilmediği gibi üretim kapasitesinin ne kadarının taşındığına da yer verilmemiş. Apple’ın daha önce de Vietnam’da üretilen ürünleri vardı ve bunlardan en günceli AirPods Pro olarak biliniyor. Firma Çin’in dışında büyük bir üretim kapasitesine de Hindistan’da sahip. Bölgedeki üretim tesislerinde bir süredir iPhone modelleri üretiliyor.Ayrıca Bkz.Casper yeni hepsi-bir-arada bilgisayarlarını satışa sunuyorNikkei raporuna göre Foxconn, Vietnam’da 270 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı planlıyor. Tavyanlı firmanın üretim kapasitesinin yüzde 30’dan fazlasını Çin dışına taşıdığı da elde edilen bilgiler arasında.


 Haberi Portalda Gör

Yavaş yavaş Çin'den çıkacaklar belliki, sırada iPhone olabilir.
Yoruma Git
scanh - 2 ay +4

S scanh
2 ay (3228 mesaj)
Yavaş yavaş Çin'den çıkacaklar belliki, sırada iPhone olabilir.
C cangunner
2 ay (859 mesaj)
Hatırladığım kadarıyla Vietnam üretimi o kadar da kaliteli değil. Hatta yanlış hatırlamıyorsam iphone 8'lerin su sızdırmazlık bantlarında fabrika kaynaklı sorun çıkmıştı
C cand.
2 ay (468 mesaj)
İyi oluyor bu hırsızlara
M Mion
2 ay (509 mesaj)
Türkiyeye gelsin la! Iphonu 40k ya kakarlar bizim aşıklara!🤣
W WaylandIZMIR
2 ay (884 mesaj)
Bence 10 liraya doğru giden dolar baz alınarak, Çin'de3 üretilen tüm cihazlar vb şeylerin Türkiye'de üretilmesi gerekiyor. Hem üretmeyi iyi yapıyoruz hemde ucuz işçilik. TL'nin değer kaybetmesi bu şekilde giderse ki gidecek, baya firma Türkiye'ye gelebilir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.