Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
1026
Tıklama
0
Öne Çıkarma
IP Telefon için harici zil

İ icphedia Konu Sahibi
10 yıl (695 mesaj)
Merhabalar,

bilirsiniz analog telefonlarda hatta paralel bağlanıp kullanılan piezo ziller vardır. ciyak ciyak öterler. Şimdi bizim elimizde ip telefonlar var ve zil sesi küçük bir hoparlörden çıkıyor. Ne yapmalıyız ki bu sesi bir piezo veya buzzer a aktarabilelim..

piezo yu direk speaker out a bağladım ama tatmin edici bir ses olmadı. Hatta telefonun hoparlörü açıkken piezo duyulmuyor bile :)

önerilerinizi bekliyorum.. ilginiz için şimdiden teşekkürler.
E eyüp83
9 yıl (1 mesaj)
merhaba;
Belki bu cevap size biraz geç olabilir ama başka araştıran bi arkadaş olursa aşşağıda yazdığım yol üzerinden sorunu çözebilir.
Benim müşterimde böle bi özellik istedi ve bu uygulamayı yaptım.
Ip'iyi analog hatta çeviren ata cihazları var tek portlu bi cihaz alıp bunun ucuna harici zil bağlayıp ipi telefonlada bu ata cihazdaki dahiliyi paralel çaldırırsanız olur.
İ icphedia Konu Sahibi
9 yıl (695 mesaj)
Cevabınız için teşekkür ederim. Halen bir çözüm bulamadık. Bazı yabancı sitelerde ip buzzer lar var ancak ciddi fiyatlara satılıyorlar. Geçenlerde tekrar gündeme geldi bu konu, böyle bir arayışımız var. Tetikleyici bir devre yapılıp o şekilde çaldırılabilir belki. En nihayetinde bu telefon çalarken üzerinde ışıklar yanıp sönüyor, oradan tetikleyip yüksek ses çıkaran bir kaynaktan da sonuç alınabilir gibi ama denemek lazım tabi. Fırsat olmuyor bir türlü.

en kötü ihtimalle bir fxs e bağlayıp çaldırılacak artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icphedia -- 10 Kasım 2012; 11:21:52 >


K Kutluk Şad
9 yıl (256 mesaj)
IP Telefon makineniz nedir ?
İ icphedia Konu Sahibi
9 yıl (695 mesaj)
farklı marka ve modeller var. cisco, zycoo, grandstream vs..DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.