Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
İnternetin kaynak kodları açık artırmayla satılacak

U ugur7seven Konu Sahibi
4 ay (4038 mesaj)Tim Berners-Lee, İnternet kaynak kodunu dünyanın en büyük müzayede evi Sotheby's aracılığıyla NFT olarak satacak. Kod yaklaşık 10.000 satır uzunluğunda.Ayrıca Bkz.Çip kıtlığının getireceği büyük tehlike: Sahte çiplerNFT ürünü olarak satılacak kodun yanı sıra, açık artırmayı kazanan kişi, HTML, HTTP ve URL'nin ilk sürümleri, kodu görüntülemek için dosyalara erişim, yaratıcıdan bir mektup, kodun 30 dakikalık animasyonlu bir görüntüsü ve tüm kod satırlarını içeren bir dijital postere de sahip olacak.

Gelir yardım fonlarına gidecekBerners-Lee, kodu satma fikriyle Nisan 2021'de Sotheby's'e başvurdu. Dosyalar, orijinal zaman damgalarıyla bir tar arşivine kaydedilmiş durumda. Gelir, Berners-Lee ve eşi Rosemary Leith'in birlikte destekledikleri yardım fonlarına gidecek.NFT'nin benzersiz bir nesneye eklenmiş, bir tür sertifika olduğunu söyleyebiliriz. Benzersizdir, taklit edilemez veya değiştirilemez. Müzayede 23-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak. NFT'nin başlangıç fiyatı olarak ise 1.000 dolar belirlendi.
Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-06-15/source-code-for-world-wide-web-to-be-sold-at-auction-as-nft

 Haberi Portalda Gör


T tulum peyniri
4 ay (92 mesaj)
yorumum bulunsun
V velihamza
4 ay (3 mesaj)
Kaynaklar paylaşılırsa bence yeni protokoller de devreye girebilir.
https:// ile başlıyoruz.
belkide başka platformlar açılabilir.
çünkü alan adları artık alınamayacak durumda. .com
tarayıcılara eklenti gelip başka bir altyapıya da geçilebilir mi acaba ?

web:// gibiDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.