Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
13
Cevap
0
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Intel Rocket Lake fiyatları şimdiden düşmeye başladı

N northwood Konu Sahibi
4 hafta (3856 mesaj)Yeni mimariye geçilmesine rağmen çekirdek sayısındaki düşüşle birlikte anlamlı iyileşme sağlayamayan üst seviye Rocket Lake yongaları incelemelerde topa tutulmuştu.Rocket Lake ucuzlamaya başladı bileGörünüşe göre Intel inceleme ekiplerinin ve kullanıcıların şikayetlerine kulak vermiş. Amazon US’de Core i7-11700K hali hazırda 404 dolara düşmüş durumda. Bu fiyat yonganın 1000 adet fiyatı olan 399 dolara bir hayli yakın. Core i7-11700’de ise 339.99 dolarlık etiketiyle 323.99 USD’lik tray fiyatına yaklaşmış. Core i5-11600K ise 262 dolarlık tray fiyat etiketine oldukça yakın bir rakamdan 264.99 dolardan edinilebiliyor.Core i5-11500 gibi hız aşırtma kilitli orta segment çözümlerde ise fiyatlar tray rakamlarının 10-15 dolar üzerinde seyrediyor. Fiyatlardaki düşük perakende satıcılarının uyguladığı yeni ürün vergisinden yavaş yavaş geri adım atması şeklinde de yorumlanabileceği gibi sürenin bir hayli kısa olması başarısız çıkışa bağlamak daha doğru.Ayrıca Bkz.Intel’in CEO’su Nvidia’nın işlemci hamlesini değerlendirdiIntel fiyat hamlesiyle kendi işlemcilerini toza boğmasına karşın raflarda MSRP fiyatının çok üzerinde etiketlerle yerini alan Ryzen 5000 işlemcilerine karşı kendi tesislerine sahip olma avantajını kullanacak.
Kaynak:https://www.techpowerup.com/281073/intel-11th-gen-rocket-lake-pricing-already-going-down-on-amazon

 Haberi Portalda Gör

Zen 3 çekirdekli canavar işlemciler varken AMD nasıl 4 sene sahadan uzak kalıyor??? İntel yavaş zıplasın da saçı başı dağılmasın daha 29% IPC artışı ile geldiği söylenen Zen 4 geliyor....
Yoruma Git
Yorumun Devamı Lorenzo__ - 4 hafta +18
< Resime gitmek için tıklayın >
Yoruma Git
Yorumun Devamı No Way Out - 4 hafta +16
O güç tüketimiyle bir işlemcinin tercih edilmesi için çok daha büyük indirim lazım çünki geçmiş dönemin tecrübeleri ki pentium d 1. Nesil ph...
Yoruma Git
Yorumun Devamı tokatli6061 - 4 hafta +6

M mehmet_clk
4 hafta (262 mesaj)
İntel'in müşterilerinin sadakatine karşı beslediği hislerle oluşturduğu fiyat politikası ters tepmişmiş, yahu zaten böyle olacağı belliydi. batmak isteyen firmaları bir türlü istenilen modelleri yapmaması yaptığı modellerde mantıksız kırpmalara gitmesi süreci İNTEL'inde şuan düştüğü durumun ta kendisi.
her segment'te daha fazla çekirdek ve cache koysa, önceki model anakartlara RL desteği verdirse iş olacak. işlemcileri yanıp tutuşsada alacak aldıktan sonra pullayıp fanboyluk yapacak hatırı sayılır kitle var.

AMD'de yıllarca aynı kitleye güvenip benzer işleri yapmıştı.

İntel'in şansı çip üretimi sorunu, şuan 5600/5600x bulamayan mecbur bulduğu işlemciyi alacak.
N No Way Out
4 hafta (25558 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >


11700K'nın MSRP fiyatı zaten 400 dolar 404 dolara inmiş olan şey indirim mi oluyor?
T tokatli6061
4 hafta (676 mesaj)
O güç tüketimiyle bir işlemcinin tercih edilmesi için çok daha büyük indirim lazım çünki geçmiş dönemin tecrübeleri ki pentium d 1. Nesil phenom lar sonrasında fx işlemciler den çıkan sonuç şu ki yüksek güç tüketen işlemci anakart ve psu nun ömrünüde en az yarı yarıya azaltıyor. Bi dünya para verip toplanan sistemin en pahalı parçaları olan bileşenlerin rakibin ürünlerine oranla çok daha çabuk çöp olma ihtimali ortadayken fiyat farkıda ona göre olmalı ki alınabilir olsun
W wospos
4 hafta (36 mesaj)
İntel xeonda yaptığı performans zıplamasın burda yaparsa birde amd sahalardan 4 yıl uzak kalabilir ama rekabet olursa güzel olur


Bu mesaja 1 cevap geldi.

L Lorenzo__
4 hafta (804 mesaj)
Zen 3 çekirdekli canavar işlemciler varken AMD nasıl 4 sene sahadan uzak kalıyor??? İntel yavaş zıplasın da saçı başı dağılmasın daha 29% IPC artışı ile geldiği söylenen Zen 4 geliyor... Ryzen 5000 serisi için bize ciddi fiyat indirimi lazım geri kalan çoğu şey harika. İntel zırlasa da ağlasa da farketmez artık rekabet var ve böyle devam edecek. AMD'nin ulaştığı çekirdek gücü seviyesi itibariyle bir daha core vs buldozer günlerini zor görürüz. Bundan sonra böyle.
Bu mesajda bahsedilenler: @wospos

W WalkerCyborgCK
4 hafta (71 mesaj)
Fiyatların düşüyor olması özellikle biz son kullanıcılara yarayacaktır. Piyasada bilgisayar parçalarına -özellikle çip üretim sorunları yaşanılan bu dönemde- ulaşmakta zorluk çekilirken Intel'in yaptığı bu fiyat düşüşleri firmaya kazandırırken tüketiciye de kazandıracak gibi duruyor. Konuya başka taraftan bakacak olursak da rakipleri karşısında kendi üretim tesislerinin olması pazarı canlandırmak adına mevcut durumu ortaya çıkartmış gibi duruyor.
F fleimkepa
4 hafta (60 mesaj)
Fiyatlarda yapılan indirimler son kullanıcıya olumlu yansıyacaktır, performansa yapılan eleştiriye katılmıyorum , bu fiyat düşüşünden sonra artacak satışlarda fiyattan çok performanstan dolayı satışların artacağını göreceğiz bence :)
S selmand
4 hafta (8101 mesaj)
11700k için 300 dolar bekliyoruz.
E erol einstein
4 hafta (24 mesaj)
Fiyatlar daha da düşecek, pandemi mandemi diye artan talep doyum noktasına gelecek + üretim teknolojisi 7-10 nm ve performans ddr 5 ramler ile
çok artacak görünüyor ! 1 yıl sonra ddr 4 ile çalışan sistemler gözden düşmeye başlar diye düşünüyorum, gariban seneye 30% indirimli bugün ki sistemleri toplar.
D DH Misafiri
4 hafta (71854 mesaj)
Intel yıllardır zam vs. yapmıyor üstüne birde indirim yapıyor yetmiyormuş gibi üstüne otomotiv vs. ihtiyaç duyan sektörlere de chip desteği yapmaya çalışıyor. amd ise zam üstüne zam yapıyor :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M MetalWave
4 hafta (4361 mesaj)
sözde kullanıcı dostu amd nin fiyat artışından sonra yemişim ısınmasını, intel şuan fiyat performans olmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 20 Nisan 2021; 8:22:49 >


M muratkaya
3 hafta (2272 mesaj)
Sanırsın hayır kurumu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @DH Misafiri

T temmuzaksami
3 hafta (107 mesaj)
Şaşırdık mı ?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.