Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
58
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Cevap: İntel i5 10400F Kargo Dahil 1250 TL (4. sayfa)

M Meandroslu
2 ay (290 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Rakip işlemci olmasından dolayı normal değil mi? Bence çok normal. Aynı fiyata satılsa 3600 alır herkes ama ortada ciddi bir fiyat farkı var.

Mevcut durumda işlemciye overclock yapmak istemeyen, ram frekansını önemsemeyen, tak kullan unut şeklinde düşünen kullanıcılar için intel daha baskın duruyor. Şu durumda intel yeni anakartlarda ram frekansını serbest bıraksa piyasada güzel bir avantaj yakalayabilirdi ama 3200mhz desteği verecek sadece.

Intel bunları AMD'nin baskısıyla yapıyor, yapacak. AMD Ryzen ile yakaladığı çıkışı yapamasaydı hala 4c4t işlemcileri alacaktık her sene yeni anakartla birlikte.
Doğru bir tespit. AMD de aylar önce f/p iken aşırı talepten dolayı fiyatları doğal olarak yükseldi. İntel de hazır satışları düşmüşken ve pazar payını kaybetmişken bu durumu değerlendirip 10. Nesil işlemcilerle farkın daha da açılmasını bir nebze de önlemiş oldu. Rekabet iyidir bu durumda ödediği paranın hakkını veren islemciler alan yani kazanan son kullanıcı olur.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.