Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Intel’den otomobil sektörüne yeni yatırım: Sürücüsüz taksi hizmeti geliyor

A Aoveus Konu Sahibi
geçen ay (742 mesaj)Dev teknoloji şirketi Intel, IAA Mobility etkinliğinde sürücüsüz taksi hizmetine başlayacağını duyurdu. Intel’ın sahibi olduğu Mobiliye şirketi, 2022 yılından itibaren 8 EyeQ™5 SoCs donımını içeren 6 yolculu elektrikli aracı ile hizmete başlamayı hedefliyor. MoovitAV hizmet markası altında çıkacak araçlar 5. ve 4.cü seviye tam otonom sürüş desteği içerecek.

Kameralar, radar sensörleri ve lidar sensörlerinin bir arada kullanılacağı yeni araç, Mobiliye’nin Yol Deneyimi Yöntemi’nden alınan harita verilerine dayalı olarak çalışacak. Moovit veya Sixt’in mobil uygulaması aracılığı ile hizmet verilecek ve ilk olarak Munih ve Tel Aviv için çalışacak.Intel'den otomobil sektörüne yatırımTesla'nın otonom sürüş teknolojileri konusunda büyük işler başarması ile beraber, Intel'de bu sektöre göz dikmiş gibi görünüyor. Elektrikli araçlar konusunda Tesla'ya rakip olmayı düşünen şirket, araçları yapay zeka ile eğiterek ve farkındalık kazandırarak daha iyi bir deneyim sunacak. 
Kaynak:https://www.intel.com/content/www/us/en/newsroom/news/mobileye-moves-garage-streets.html#gs.alqdie

 Haberi Portalda Gör

istanbul da taksiciler ilk defa dövecek birini bulamayip şok olacaklar.
Yoruma Git
popturceyn - geçen ay +4

K khaos
geçen ay (4587 mesaj)
Kamera,radar ve lider beraber kullanılırsa muhtemelen en güvenli sürüş donanımlı araç olur.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E Esxici
geçen ay (927 mesaj)
En azından kısa mesafe sorunu yaşanmaz 😂< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

G gun
geçen ay (9867 mesaj)
Hakikaten İstanbul’un taksi sorununu bu çözer. Ekrem bunu getireceğim sürücüsüz olacak dese daha büyük sükse yapar.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Esxici

P popturceyn
geçen ay (975 mesaj)
istanbul da taksiciler ilk defa dövecek birini bulamayip şok olacaklar.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


D DH Misafiri
geçen ay (76563 mesaj)
Bizi mop süpürge gibi yollarda dolaştıracaklar ;)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.