Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Intel Arc mimarisinden kötü haber: Gecikecek

E ekrem71 Konu Sahibi
2 hafta (30040 mesaj)

Intel Arc mimarisinden kötü haber: GecikecekIntel’in geçtiğimiz haftalarda mobil versiyonlarını duyurduğu ve ilk dizüstü modellerinde kendisine yer bulan Intel Arc grafik mimarisinden kötü haberler var. Tüm çözümler ertelenmiş durumda. Intel Arc gecikiyorIntel tarafından yapılan açıklamaya göre Intel Arc grafik mimarisi ertelendi. Yazılım optimizasyonlarının henüz tam anlamıyla oturmaması ve pandemi kısıtlamalarının Çin’de üretimi aksatması neden olarak gösterildi. Ertelemeye mobil versiyonlar da dahil. Ayrıca Bkz.Intel en güçlü mobil işlemcilerini duyurduFirmanın ilk etapta kontrollü bir şekilde ortaklara kart tedarik edeceği belirtiliyor. Böylece yazılım uyumu sağlanmış olacak. Intel Arc A360 ve Intel Arc A370 ekran kartları belirli müşterilere tedariğe başladı. Yaz aylarında ise Arc A750 ve Arc A770 ekran kartları tedarik edilecek. Yeni gelişmeler ışığında Intel Arc ekran kartı barındıran dizüstü ve masaüstü sistemlerin yaz aylarında artış göstereceği söylenebilir. Sonbahar aylarında ise kutulu olarak Intel Arc ekran kartlarının raflara çıkışı başlayacak. Bu ihtimaller elbette yazılım ve üretim tarafındaki gelişmelere doğrudan bağlantılı.

 
Kaynak:https://www.tomshardware.com/news/intel-arc-gpu-launch-delays

 Haberi Portalda Gör


B Bragorn
2 hafta (137 mesaj)
Geçti bor'un pazarı, niğdeye öşek sürmek lazım
V VYC Majoris
2 hafta (12230 mesaj)
1 sene önce çıkarabilseydi şimdiden pazarda iyi bir yer edinmiş olurdu. O zamanlar hem fiyatlar çok uçuktu hem de bulunabilirlik az olduğu için insanlar bu uçuk fiyatları vermekten çekinmiyorlardı. Alacak kart bulamadıkları için Intel'in daha ilk serisi olacak bu kartlar bile havada kapılırdı.

Şimdi ise fiyatlar düştü, bulunabilirlik arttı ve Nvidia ile AMD dururken insanların Intel tercih etmesi için büyük fiyat avantajı olmalı.
R Reception47
2 hafta (177 mesaj)
intelden bu kadar gecikmeden sonra artık şuna benzer, ram'ini, hâttâ gpu'su nu fln da, söküp değiştirebileceğimiz tarzda birşeyler bekliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=wnf6NwTgPZ0&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reception47 -- 12 Mayıs 2022; 0:35:24 >


M marcvs valerivs
2 hafta (6 mesaj)
Zaten ne fiyat ne performans açısından beklentimiz yoktu, sadece bu bahar alt-orta segmente alternatif sunup piyasayı yatıştırması iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcvs valerivs -- 12 Mayıs 2022; 8:43:55 >


P ProjectMan
2 hafta (11710 mesaj)
benchmark testleri güzel sonuçlar versinde
varsın ürün geç gelsin zaten bu enflasyonda bu yıl bir şeyler almak hayal gibi
en azında benchmark test sonuçlarına bakarızda hayal kurarız.

H huseyincarnege
2 hafta (3731 mesaj)
amd ve nvidia yenilerini çıkarır senin karta gemboya döner o vakit :)

U Umutcan
2 hafta (10595 mesaj)
Erteleye erteleye çıkamadan eskidi kart.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.