Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İnsanlar Neden Gentoo kullanır?

S steampowereduser Konu Sahibi
12 ay (198 mesaj)
Pekçok gentoo kullanan var ben daha kuramıyorum ve ciddi merak ediyorum. gerçekten kurmak ve kullanmak bu kadar zorken neden ?
V vonderplanitz
12 ay (7473 mesaj)
Gentoo 'nun temel esprisi kendi Linux sürümünüzü geliştirmek, yani Gentoo ile bifiil yeni bir sürüm üretiyorsun, nitekim o yüzden zor ama hemen herşeyini kendin geliştirdiğin için bi o kadar da tatmin edici.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


W Wolf_263
12 ay (865 mesaj)
Her şeyi derleyerek kuruyorsun ve derleme sırasında istediğin argümanları vererek programları kendine ve işlemciye göre özelleştirebiliyorsun.
Orta-ileri seviye bir dağıtım. Ne yaptığını ve ne yapmak istediğini bilenlere yönelik.
T The_eXXe
11 ay (101 mesaj)
Süper optimize sistem yaratmak istiyorsan güzel bir dağıtım. Kullanacağın her yazılımı derleme esnasında kendi sistemine göre derleyip yükleyebiliyorsun. Nasıl bilgisayar toplarken, kasası şöyle olsun, yok ekran kartı rgb olsun yok fanları pwm olsun falan diyon ya. Gentoo kullananlarda işletim sistemini kurarken böyle customization yapıyorlar. Üniversite yıllarında çok kurcalamışlığım vardı. Arkadaş bir işletim sistemini kurmak 2 gün mü sürer lan.

Gerçi o zamanlar adsl ile takılırdık. Paket indirmesi falanda sürerdi. Ey gidi eski günler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.