Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
17
Cevap
0
Tıklama
79
Öne Çıkarma
İnsanlar köleden beter durumda

H
HIGHER Konu Sahibi
geçen hafta (7221 mesaj)
"Dardanel Çanakkale Fabrikası'nda son 15 günden 40 ı aşkın COVID-19 vakasına rastlandığı için testi pozitif çıkan işçilere ev karantinası verildi. İşçiler arasında pozitif sayısı arttıkça üretimde aksamalar meydana gelmeye başladı en sonunda Çanakkale Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulun dan alınan kararla işçilerin 14 gün boyunca fabrikada hazırlanan yatakhanelerde kalmalarına ve hasta hasta üretime devam etmeleri istendi. Ev karantinasında ki işçilerde fabrikaya kolluk kuvvetleri yardımı ile geri getirildi. Fabrikadan çıkışlar yasaklandı. İzindeki personelin izinleri iptal edildi. Kararlara uymayan personele 3.150 TL para cezası geldi."Kaynak:https://www.t24.com.tr/haber/dardanel-de-karantinada-calismaya-tepki-gida-is-prangalar-eksik-avukat-bilir-kanunda-kapali-calisma-sistemi-yok,893421https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/dardanelin-fabrikasinda-14-gunluk-karantina-karari-5955317/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 30 Temmuz 2020; 12:45:50 >

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Batı değerlerinden hızla uzaklaşır, Milliyetçiliğini de kaybedersen köleleşirsin tabii.Hem Türkçü hem Batıcı tek bir LİDERİMİZ oldu bugüne kadar, ona da "ıhh harfler...
Yoruma Git
Yorumun Devamı RevengeRain - geçen hafta +78
oha artık bir kırbaç atmadıkları kalmış, bu nasıl bir zihniyet böyle
Yoruma Git
Redeemertr - geçen hafta +50

R
RevengeRain
geçen hafta (232 mesaj)
Batı değerlerinden hızla uzaklaşır, Milliyetçiliğini de kaybedersen köleleşirsin tabii.Hem Türkçü hem Batıcı tek bir LİDERİMİZ oldu bugüne kadar, ona da "ıhh harfler gitti bir gecede cahil kaldık" gibi saçma sapan argümanlarla saldırıyorlar.Batı'nın bireysel haklar, özgürlük kavramları yerine Doğu ülkelerinin totaliterliğini, Arap ülkelerinin ümmetçiliğini benimseyen bir milletin bu hale düşmesi hiç şaşırtıcı değil.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R
Redeemertr
geçen hafta (359 mesaj)
oha artık bir kırbaç atmadıkları kalmış, bu nasıl bir zihniyet böyle
W
Wacom Intuos
geçen hafta (603 mesaj)
Acıma yok, duyarlılık yok. Bir zihniyet nelere yol açıyor, kahraman muamelesi istiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
baranel
geçen hafta (4107 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L
lazer__
7 gün (1682 mesaj)
Yazacak çok şey var da yazılmıyor...özet olarak işçiyi sadece bir maliyet unsuru olarak gören Vahşi kapitalizm de bu işler böyledir

İlla bunu yaşayarak mi öğrenmek gerekiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 1 Ağustos 2020; 14:49:27 >


D
djoz
7 gün (6332 mesaj)

0
06anil06
7 gün (127 mesaj)
Bir tanıdıgım ordaki fabrikada çalısıyor söyledigine göre bu durum normal maaşları yatırmayan veya sadece yarısından azının yatırıldıgı bir isletmede normal bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
BigCLawRex
7 gün (134 mesaj)
Eski mısır'da piramit yapımında çalışan insanlara günlük 3 litre bira ve 500gr ekmek veriliyormuş.
Günümüzde asgari ücret bundan daha düşük malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H
hitokiri_johndoesai
7 gün (1466 mesaj)
Çin modelini mi örnek almışlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


2
207m
7 gün (7243 mesaj)
Arkadaşlar bir çok özel şirket bunu yaptı. Bu bir örnek sadece. personelinde Covid-19 çıktıktan sonra, adamını bulup sağlık ekiplerinin şirkete gelmesini engelleyen, devletten yarı zamanlı maaş desteğini alıp, personelini tam zamanlı çalıştıran, personeli kendi imkanlarıyla test yaptırmaya hastaneye giderken “ teker teker gidin, şirketin ismini sakın vermeyin “ diyen şirketler var. Gerçekten mide bulandırıcı şeyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
Six Feet Under.
7 gün (3216 mesaj)
Düşük performans gösterenlere kırbaç da atılıyor mu acaba?
A
Adoring
7 gün (2900 mesaj)
Asgari ucretle calisip sokaga cikmiyolarsa yapacak birsey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A
aykut291
7 gün (2727 mesaj)
İyi olmuş acımıyorum üzülmüyorumda.Onurlu bir insan çıkıp mahkemeye verememiş bu davranaşından dolayı sosyel medyayı basını ayağa kaldırmamış.Köle olmayı kabul edip biat etmeyi tercih etmişlerdir.Sen ve senin iş arkadaşlarını sağlığı ve hayatı söz konusu vereceği 3 kuruş paradan olmak için tir tir titreyen cahil sürüleri işde.Anlaşmışlardır karşılıklı bir şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


S
serenas
6 gün (32 mesaj)
Oradaki insanlar da evine çoluk çocuğuna ekmek götürmenin derdinde, bunun ne anlama geldiğini ancak yaşayan bilir, Allah kimseye yaşatmasın.. İşten çıkıp mahkemeye başvursa kaç yılda netice alır, belirsiz. Zaten çoğunun bu süreçte ailesini geçindirecek yeteri kadar geliri veya dayanağı yok.. O zaman bu insanlar geçimini neyle sağlayacak? Büyük şehirler dışında taşrada genelde o yerin lokomotifi sayılacak ancak bir iki fabrika veya sanayi tesisi bulunur.. Zaten işsizliğin pik yaptığı bir dönem olmasını geçtim şurası olmadı burada çalışayım diyebileceği doğru düzgün alternatifi yok.. Öyle düşünenler veya bu şartlarda tutunamayan pek çok insan şu anda büyükşehirlere göç etmiş durumda.. 
C
coupant
6 gün (6180 mesaj)
Al sana batı değeri https://hizliresim.com/r9SvBV

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @RevengeRain

N
Navi
6 gün (886 mesaj)
Cevabınızın konuyla ilgisi yok gibi. Burada batının değerleri derken kastedilen sömürgeciliği ve oralarda yaptıkları değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @coupant