Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
İnsanlar İskoçya’daki kripto para rehabilitasyon merkezine akın ediyor

G gokayu Konu Sahibi
2 hafta (537 mesaj)

İskoçya, Peeblesshire’de bulunan Castle Craig isimli madde bağımlılığı merkezi alkol, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadelede birçok insana yardımcı oluyor. Ancak buranın bir özelliği daha var. Castle Craig, dünyanın ilk kripto para rehabilitasyon merkezine 2018 yılından bu yana ev sahipliği yapıyor.

Kripto para ticareti yapmak, uyuşturucu kadar bağımlılık yapabilir ve bir insanın hayatını önemli derecede etkileyebilir. Bu durum Castle Craig’te çalışan terapistler için bir gerçek.Yapılan yeni açıklamalar ise bu durumun son yıllarda daha da kötüleştiğini gösteriyor. Yetkililere göre kripto para rehabilitasyon merkezine gelen insan sayısı son bir yılda on kat artış gösterdi. Merkezde çalışan terapist Tony Marini’ye göre de birçok insan kripto paralar yüzünden milyonlarca dolar zarar ediyor ve intihar etmeyi düşünüyor.

Marini, Decrypt’e verdiği demeçte durumun ne kadar kötü olduğu ile ilgili, “Çok para kaybeden insanlardan haber alamıyoruz. İnsanlar çok utanıyor ve suçlu hissediyorlar. Bu konu hakkında kimseyle konuşmak istemiyorlar” ifadelerini kullandı.“Uyuşturucu ve alkolle iç içe geçiyor”Açıklamalara göre 2018’den beri faaliyet gösteren merkezde kripto para bağımlılarının sayıları son yıllarda önemli derecede artış görüldü ve vakalar alkol ve uyuşturucu vakalarına yaklaştı. Marini’ye göre de kripto para bağımlılığı sonucunda birçok insan uyuşturucuya ve alkole yönelerek kendilerine zarar verdi.

Yetkililere göre Castle Craig’te kalan insanların yalnızca iki saat telefon kullanma hakkı bulunuyor ve tedavileri yapılıyor. Klinikte çalışanlardan biri olan Steven Elphistone de bu durumla ilgili şunları söyledi: “Kripto para bağımlılığı için 12 adımlı bir programımız bulunuyor. Bununla da insanlara yardım etmeye çalışıyoruz.”Ayrıca Bkz.Kripto dünyasına Çin’den bir darbe dahaKripto para kullanımı dünya çapında önemli bir artış gösterdi. Dünya üzerinde 300 milyondan fazla insan kripto para birimlerini kullanıyor ve bu sayı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Kripto paralar “gelecek” olarak nitelendirilse de insanların yatırımlarını yaparken sonuçlarını düşünmesi ve akıllı bir şekilde hareket etmesi gerekiyor.
Kaynak:https://futurism.com/neoscope/people-are-flooding-to-cryptocurrency-rehab-clinics

 Haberi Portalda Gör


W WB
2 hafta (3844 mesaj)
Eleştirince hakaretvari tenkitler alsam da gerçekler ortada. Kripto para pişmanlıktır..< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S ssbrutality
2 hafta (2716 mesaj)
O değilde milletin derdine bak aq. bi de bizimkine.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


B BiqBrav3
2 hafta (556 mesaj)
Burda suç kripto paralarda değilki, ayağını yorganına göre uzatamayan insanlarda.

C ceo-tr
2 hafta (1601 mesaj)
hocam 3 ay önce arkadaşlar alıyor diye, denemek için aldım. arada bakıyorum. 10 dolarlık en alt limitte aldım. 80 - 85 tl falandı. şu an 30 dolarım var. ethdown, bitcoin ve doge dışına pek çıkmadım. düşüyor diye heyecan yapıp satmadım, yükseliyor diye hemen almadım.

bir işe yaradımı dersen, yok kerameti 30 dolar. ama arada muhabbet oluyor. :))

10 dolar yerine 10 bin dolar yatırsaydın demeyin. o zaman böyle rahat al sat yapamazdım.

yani pişmanmıyım? yok ben değilim. :))

Bu mesajda bahsedilenler: @WB

K Kartal Göz
2 hafta (14823 mesaj)
Bunun bağımlılığı da mı varmış? O zaman borsada hisse alıp satanlar da bağımlı, onlardan da zarar edenler oluyor, onlar da gitsin rehabilite olsun.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N nocnoc
2 hafta (2217 mesaj)
boş haber.
bir de o foto ne alaka.
uyuşturucu ve bitcoin olan foto. orada dolar da var. dolar da mı tehlikeli ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nocnoc -- 13 Ekim 2021; 17:4:3 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.