Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye
50
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: İngiltere'de yaşam (3. sayfa)

C
coupant
geçen hafta (5903 mesaj)
Yahudiler, masonlar, İngilizler, siyonistler, çok uluslu şirketler.

Bunlar arasındaki dostlukları veya düşmanlıkları anlamak çok zor. Ben çözemedim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @JuliusStrasser

V
Vanished Man
geçen hafta (353 mesaj)
İngilterede yaşayan amcam ve ailesi var. Adam oraya 40 sene önce gitti bize göre hayat standartları çok yüksek.
Ancak gidipte londradan ev alamaz. Köy gibi bir yerden büyük bir ev aldı bizim paramızla 2,5 milyona.
B
byzen1
geçen hafta (85 mesaj)
Seçme şansın var iken, şu sıralar İngiltere gelecek planları kurulacak bir ülke değil Brexit meselesi daha ülke çıkmadan bile milyarlarca pound maddi Göçe neden oldu. Arkadaşların dediği gibi kanada çok iyi bir seçenek, öğrenci olarak gidecek isen kapılar bayağı bir açık diye biliyorum. Direk ülkeye göç olarak gidersen her ülkeye göç şartları ağırdır, fakat öğrenci olarak gitmek çoğu ülkede kolaydır. Norveç ve Belçika, yı da seçeneklerine kat derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


J
JuliusStrasser
geçen hafta (293 mesaj)
Aynı ideoloji ve aynı amaç için çalışıyorlar zaten hepsi birbirine girmiş yahudi+mason olup çok uluslu şirketleri yöneten siyonistler var birde onlardan pek farkı olmayan ingiliz kökenli masonlar var bilmeden yada bilerek bunların ajendasını destekleyen liberaller var hepsi kenetlenmiş bir bütün halinde hareket ediyor.

örnek olarak: WTO,İmf,Nato,IBM,İntel,siemens,starbucks,knorr,coca cola company,Monstanto,Unilever,Cargill,fox news
clintonlar,soros,rothschild isimleri stein,cohen,cohn,mann, berg ile biten yüzlerce medyacı, iş adamı,"sanatçı"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JuliusStrasser -- 16 Nisan 2019; 12:56:13 >


Bu mesajda bahsedilenler: @coupant

A
apeirons
geçen hafta (219 mesaj)
Adam haklı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


P
PantheraPardus
6 gün (286 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: byzen1

Bu senenin Ocak ayına kadar Londra' da çalışıyordum. Gitmeden önce bu videoları izlemiştim, fakat gidene kadar nasıl bir ülke olduğunu anlayamazsınız bu tarz videolardan. İngiltere genel olarak, tüketim alanında alınan maaşa göre çok uygun. Kılık kıyafet, yiyecek, teknoloji. Kiralar evet biraz pahalı, fakat Londra'yı İstanbul sayarsak; herkesin Beşiktaş ta veya Kadıköy de oturma gibi bir durumu olamaz değil mi ? Gider Gaziosmanpaşa da, Bayrampaşa da vesaire oturursanız bu kira gideri o kadar da yüksek olmaz doğal olarak. İngiltere bölgelere ayrılmıştır, ne kadar 1. Bölgeye yaklaşırsanız kiralar artmaya başlar. Herkesin durumuna göre, bir stüdyo daire 1. bölgede 4000 pound olabilir fakat ondan daha güzel bir daire atıyorum 3. Bölgede 700 e düşer. Yani kadıköyde oturmazsanız asgari ücret e geçinebilirsiniz.
Özel değilse neden ülkeye geri döndünüz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B
byzen1
6 gün (85 mesaj)
Evlendim, yakın zamanda eşim ile beraber gidiyoruz kısmet olursa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @PantheraPardus

P
PantheraPardus
6 gün (286 mesaj)
İlk başta nasıl gittiniz? Ne işle meşgulsünüz orada? Ve en önemli sorum.sırf oturum izni,vatandaşlık alabilmek için kendi kültüründen olmayan bir kadınla evlenilir mi? Güldükleriniz,ağladıklarınız,espirileriniz,kültürleriniz tamamen farklı biriyle?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @byzen1

B
byzen1
6 gün (85 mesaj)
Türkiye'de, özel bir hastahane de stok yönetim sorumlusu olarak çalışıyordum öncesinde. geleceği parlak bir meslek ileri dönüklük açısından, satın alma bölümü ve müdürlüğe kadar yolu vardı tabi ticarete açılan bir yanı da var. Velhasıl türkiye de kalırsam ben bu evliliği gerçekleştiremeyeceğimi anladım, farklı bir yol aramaya başladım. Ticareti de düşündüm fakat burada kazanacağım paralar ile aile geçindirmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama İstanbul da inanın kimsede insanlık kalmadı. Ters tavırlar çok saçma insanlara göstermeniz gereken sahte hareketler. Neyse çok uzattım. Ben direk İngiltere düşünmedim neresi olursa olsun yurt dışı olsun dedim. İngiltereden de bir Türk restoranında çalışma fırsatı doğdu ve pılımı pırtımı topladım çektim gittim. İnanın garsonluk yaparken bile Türkiye'de bir müdüre duyulmayan saygıyı gösteriyorlar. Beni cezbeden de buydu İngiltere de insanlar kaliteli, bakın altını çiziyorum insanlar gerçekten kaliteli. Başlangıç için türk restaurantları biçilmiş kaftan kalacak yerini dahi karşılayan restaurantlar var. Velhasıl ben barmenlik yaparak garsonluk yaparak yeri geldi bulaşık yıkayarak paramı kazandım. Ama bu böyle gitmezdi restoranda bir hayat bana göre değildi. Oradaki Türklerin çoğu restoranda yada tekel tabir ettiğimiz off licence larda çalışır. Seni part time gösterip eline para verdikleri için vergiden kaçarsın o yüzden. Ama çok mantıksız bu karar, vergisiz sana verecekleri haftalık 400 poundu sen herhangi bir vasıfsız işte 1 sene çalışarak kazanmaya başlayabilirsin. Neyse gelelim can alıcı noktaya, kültürleri vesaire İstanbuldan farklı değil. Diğer doğu şehitlerini bilemiyorum ama İstanbul da yaşamış büyümüş biri olarak Londra yı yabancılamadım. Tek fark kadınların rahatlığı. Kadın erkek ayrımı yok herkes istediğini yapar. Onun dışında ingiltere de siz nasıl davranırsanız öyle karşılık alırsınız. Yumuşak kibar davranınca üstüne binen küçümseyen insanlardan burada yok. Müdürlerle dahi arkadaş olabilirsiniz, ayrımcılık yok sizin işinizi küçümseme yok. NiNo alırken bir tane Afrikalı insana denk geldim gram İngilizce bilmiyor. Devlet dairesindeki insanlar bu insanı dışlayıcı herhangi birşey yapmadılar aksine şaklabanlık bile diyebileceğimiz şeyler yaptılar adamla iletişim kurabilmek için sırf adam anlasın dediklerini diye tiyatro çevirdiler. O adam Türkiye'de bu tarz bir devlet işi yapmaya dil bilmeden gelse kendini dışarıda bulurdu eminim. Bu arada kültürü, güldüğü, ağladığı farklı değil oranın insanlarının, eminim çok kısa bir sürede ayak uydurulabilir baskıcı bir toplumdan gelmiyor iseniz. Ve evet sırf vatandaşlık için evlenmeye değer. Fakat bunun için daha iyi seçenekler de var, örneğin Norveç, İsveç, Danimarka.
@PantheraPardus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzen1 -- 16 Nisan 2019; 15:47:9 >


M
ManyetikRenozans
6 gün (3784 mesaj)
@byzen1 işte bu olay bu o kadar uzun yazıya gerek yok hocam millet diyiyorki ev pahalı o bu pahalı doğru oradada hayat yok ama tek bi fark var gittiğinde ben insanım diyosun insanlar ekonomi için gitmiyor ben burda zengin olup yurt dışına gidende gördüm insan kalitesi çok fazla ordaki çöpçü bile takıyor kulaklığı açıyor müziği yeri temizliyor kimse dışlamıyor.

Kendi yurdumuzda garson olsak kız vermiyorlar ya:) sorsan müslümanız kadın erkek ayrımı yok bizdeki gibi saçma sapan örf adetler yok.Yurt dışına gittiğiniz zaman bi kaç saat somra boy aynasında kendinize bakıp ben insanım diyeceksiniz kadınlar konusunda çalışma konusunda özgüveniniz asla yıkılmıyor bakın sorun pahalılık değl küçümsenmemek anlamışsınızdır umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T
tritone
6 gün (6387 mesaj)
londrada yasanmaz ama ingilterede yasanir
B
byzen1
6 gün (85 mesaj)
Doğru söylüyorsunuz fakat gerçekten anlamak için gitmek gerekiyor. Okuyarak izleyerek birşey anlaşılamaz. Tabiki garsonluğu iş olarak görmemek lazım farklı alanlara fırsat buldukça kaçmak lazım çünkü önüne ne gelecek bilemezsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ManyetikRenozans