Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İngiltere'de Üniversite Okumak İçin Gerekenler

M MasumPatates Konu Sahibi
2 ay (1 mesaj)
Merhaba, üniversiteyi İngiltere'de okumak istiyorum. Bunun için lise not ortalamamın kaç olması gerekli? Bir sınır var mı?
M mmilim
2 ay (20 mesaj)

A aksinaletinsan
2 ay (2841 mesaj)
tek ihtiyacın olan şey, para.
H Holmes was here
2 ay (587 mesaj)
Ortalaman bu olursa okursun diye bir şey yok. Sadece ortalama ile de basvurman mümkün değil. Yurtdışında okullara başvururken her okulun senden beklediği bazı şeyler var. Ama hepsinin ortak istediği birkaç belge mevcut. Bunlardan biri lise transkriptin olsa da beklediğim kadar büyük bir etken yaratmiyor. Çünkü başka bir ülkedeki sınavların sonucunu gösteriyor. Genelde onların kendi ülkelerinde de uyguladığı sınavlara katılıp orada bir başarı göstermen gerekir. İngilizce yeterlilik sınavı da başka bir beklentisi genelde okulların.
Gerekli şeyleri topladıktan sonra başvuru süreci de bir başka olay. Üniversiteleri araştırıp senden beklentilerini öğrenip ona göre tek tek basvurman gerekiyor. Kısacası lise ortalamam şu kadar olsun kazanirim mantığında bir sistemden çok daha ote. Lise puanindan çok daha fazla odaklanman bilgi sahibi olman gereken konular var bu süreç için. Örneğin İngiltere'deki çoğu üniversite bildiğim kadarıyla SAT ile admission kabul ediyor. SAT ye çalışıp o skorunla basvurabilirsin ek bir belge uluslararası kabul görmüş.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B bilgeec34
2 hafta (1 mesaj)
https://www.iecc.com.tr
iyiler tavsiyemdirDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.