Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İngilizce Gramer Nasıl Öğrenilir?

S SarıSarman Konu Sahibi
2 ay (382 mesaj)
Arkadaşlar ben Gramer öğrenmekte zorlanıyorum şuan b1 seviyesi ingilizcem vardır diye tahmin ediyorum.

Mesela vikings dizisini ingilizce altyazılı izleyebiliyorum çoğu şeyi anlıyorum. Bilmediğim kelimelere de bakarsam 1 bölümün %90ını anlayabiliyorum.

Fakat yazmakta çok kötüyüm, çünkü gramerim kötü mesela OF kullanımını yapamıyorum dizide çıksın karşıma rahat çeviriyorum çünkü hazır kalıplar


Get out of my car= Arabamdan in

Fakat çoğu gramer ders anlatan videolarda ingilizce/türkçe fark etmez OF cansızlarda kullanılır ve -ın -nın anlamı katar diyor örnek yazıyor The Handle Of The car= Arabanın kolu
ee sen böyle dedin de yukarıda dan den anlamı kattı bu da mı var yani?

Birde gramer çalışırken sıkılıyorum gramer in use serisini aldım baştan aşağı ingilizce biliyorsunuzdur fakat çook uzun ve sıkıcı belli bir yere kadar ilerliyorum konularda sonrası yok bazen anlamıyorum türkçelerini araştırıyorum derken sıkılıp bırakıyorum aman diyorum dizi izlemeye devam ediyorum fakat kendim yazamıyorum cümle kuramıyorum.

Udemy kursları, kitaplar, youtube videolar her şeyi denedim fakat gramer bir türlü olmuyor nasıl yaparım lütfen yardım edin.
P pcoyun
geçen ay (1439 mesaj)
Voscreen in grammar bölümünü bitirmelisin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.