Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
16571
Tıklama
0
Öne Çıkarma
IMEI kırdırma olayı
İ
14 yıl
Çavuş
Konu Sahibi

arkadaşlar bana bi cep telefonu geldi yurt dışından...bende pasaport falan yok...bununIMEI numarasını legal yollardan galiba kırdıramıycam diğer yollardan halledilir mi halledilirse sorun çıkar mı ilerde?

legal yoldan halletmem için yurt dışından 2 ay önce gelen birisi var o olur mu yoksa 1 ay içinde bu işi halletmek mi gerekiyodu?O
14 yıl
Yüzbaşı

Kırdırma kelimesi zaten legal değil ilegal yöntemler için kullanılır.
Cihazın modeline göre imei nosunu çoğu telefon tamircisinde değiştirtebilirsin ancak yapan için de yaptıran için de artık büyük cezası var. Bu senin alacağın bir risk.
Pasaport kaydının 1 ay içinde olması gerekiyor diye biliyorum. Eğer hiçbir şekilde pasaport kaydı yaptıramazsan ve imei değiştirmek zorunda kalırsan eski kullanmadığın bozuk v.s. bir telefonun imeisi ile değiştir ki alacağın risk minimum olsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
U
14 yıl
Yüzbaşı

Birço Telefoncu Bu Riski Almayacaktır. İllegal Yolla Biraz Zor İşin Ama Kadıköy , Karaköy Vs Gibi Yerlerde Bunu Halledebilirler Sanıyorum ..


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ş
14 yıl
Yarbay

telefonun markasına bağlı olarak yapan yerler mevcut
yalnız bir tane kötü telefon feda etmek zorunda kalacaksınız
tabi her marka telefon olmuyor özellikle samsung modellerde yapılıyor se ve nokia da yapılmıyor diye biliyorum...


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
14 yıl
Binbaşı

M
14 yıl
Binbaşı

Gelen telefonun markasını yazsan daha sağlıklı bilgi alabilirsin.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.