Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
38
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: İlk kara delik görselinin aktarımında internet yetersiz kaldı: Uçakla veri transferi yapıldı (2. sayfa)

B
BoşnakAğa
geçen hafta (280 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS_TR

Karadeliğin fotoğrafı çekilmedi , bunlar teşvik veya destek almak için büyük bir internet yalanı ortaya attılar. Hatta bana sorarsanız karadelik diye birşeyde yok. Bu sadece bir teori


Bu elemanlardan birisi taa 4 nisan 2017 zaten şuan internete verilmiş görselin neredeyse birebir aynısını bilgisayarda teorik olarak çizmişler. Ne tesadüf 2 yıl sonra biz karadeliğin fotoğrafını çektik diyoralr ve görsel birebir aynı çıkıyor

videonun süresini 11:41 e getirin. 2017 deki bir konferansda düşüncelerini anlatıyor.Elinde net bir veri yok


https://www.ted.com/talks/katie_bouman_what_does_a_black_hole_look_like?language=tr#t-695570
Umarın ciddi değilsinizdir. Trollemedir bu


Bahsettiğiniz resim başka bir bilim adamı gurubu tarafından kara deliği görebilseydik karşımıza nasıl bir görüntü çıkardı diye super bilgisayar kullanarak yaptıkları bir simülasyon. Aslında gördüğümüz şey karadeliğin çekim alanına girmiş ama henüz olay ufkuna düşmemiş kara deliğin uzay zamanı aşırı bükmesi nedeniyle olay ufku etrafında ışık hızına yakın hızda dönmeye başlamış ve bu arada çok yüksek sıcaklıklara ulaşmış maddenin bu sıcaklıktan kurtulmak için yaptığı ışımadır gördüğümüz


Bilimciler bu olayla ilgili fizik kanunlarını kodluyor ve süper bilgisayarlar olayı simüle ediyor. Doğru şekilde yaptıkları zaten son görüntü ile kanıtlandı. Yani bilim bilimi onayladı. Orada işle böyle yürüyor


Bizde burada "net veri yok, sadece teori , qandırıkçılar, teşvik almaya çalışıyorlar benden kaçmaz" falan okuyoruz

Maxwell (1831–1879) , Faraday (1791-1867), Karl Schwarzschild (1873–1916) üstad mezarında ters döner şunları okusaydı


*** bilimde teori günlük hayattaki teori anlamına gelmez. bilimde teori devasa kanıtlarla desteklenen, bir olayı çok iyi açıklayan, sürekli test edilmesine rağmen sürekli onaylanan olaylara denir. Mesela biyolojide matematik formülü olmadığı için kanun olmaz. Bir biyoloji "teorisi" bizim günlük hayattaki kullanımımızla kanunlaşmıştır. Bilim adamı hipotez öne sürer. Yukarıdaki olaylar yaşanırsa o hipotez teori olur. Orada biter


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B
BoşnakAğa
geçen hafta (280 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bluedevil866

katilmiyorum

lakin bu kiz tipik yahudi. buyuk burun hafif oval uclu, kahverengi goz. Zaten butun isi kodlayan Beyaz Avrupali cocuk arka planda kaldi, siyonist medya bu yahudiyi on plana cikardi. Muhtemelen bir iki yila nobel vs alir ve yine yahudiler en iyi en akilli vs olarak lanse edilir.

kim bilir son 50 yilda kac adet beyazin hakkini yediler bu kendi yahudilerini bir yere getirebilmek icin. sanatta, tipta, politikada, bilimde ...

Alıntıları Göster
Ooooo burundan kızın milliyetini ortaya çıkarıp büyük yahudi oyununu deşifre etmişiz. Ben de böyle büyük büyük resimleri görmek istiyorum ama bir türlü başaramıyorum. Büyük resim kursuna falan mı gitsem acaba?
Ha bak şunu diyeyim bu olay daha çok medyadaki feminizm gücüdür. Medyayı dolduran feminist yazarlar bu kızı aşırı ortaya sürdü çünkü bilimde güçlü kadın figürüne çok muhtaçlar. Malum başarılı bilim adamlarının çoğu erkek Bir de böyle olaylarda bir kişiyi öne çıkarıp kahramanlaştırma seviliyor medyada. Medyada (abartılan) yahudi gücünden çok feminist akımın aşırı bir gücü ve etkisi var uzun süredir. Ha bide yahudi insanlara ait nüfusa oranla aşırı nobel ödülü sayısını lobiyle falan açıklayamazsın... Vardır elbet arada 3-5 hak etmeyen ama adamların bilime yaptığı katkı kayıtlı ve inkar edilemeyecek düzeyde Adamları sev sevme gerçek bu.


Bu arada senin asıl kodlayan çocuk arkada kaldı dediğin adam da feminist akımların aşırı etkisi altında kalmış belli ki Sağa sola cinsiyetçisiniz diye saldırıyor, kızı savunuyor bu senin dediğin olayla ilgili olarak Var böyle tipler de


Yalnız şu da var bak kızın biosunda ne yazıyor: "She earned her master's degree (2013) and doctoral degree (2017) in electrical engineering and computer science from the Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Yani bahsedilen kız da herhangi bir faninin görüp görebileceği en iyi ve en zor üniversitede yüksek lisans ve doktora yapıyor orada çalışmaya devam ediyor. Massachusetts Institute of Technology diyorum yüksek lisans ve doktora diyorum. Bunun ne anlama geldiğini bilen bilir
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 15 Nisan 2019; 22:18:13 >


T
The.Mafia
geçen hafta (1168 mesaj)
5 petabaytlık veri vay be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Piatek19S
simbolmina
geçen hafta (1826 mesaj)
Yahu zaten bu deney bu yargının yanlış olduğunu göstermek için yapıldı. Karadelik görünebilir dediler ve fotoğrafını çektiler. Sen de fotoğrafına bakıp hala görünemiyor diyorsun.
Bu mesajda bahsedilenler: @uysaloguz

A
AREryilmaz
geçen hafta (65 mesaj)
israyılın oyunları bunlar. Aslında dünya düz mesela ama israyıl yuvarlak diye yutturmaya çalışıyor. Neden? Çünkü mal satacak herkese.
Siyonislerin oyununa gelmeyin. Osmanlı geri gelince gösterecez onlara. Neyse ben diriliş ertuğrul seyrediyordum geri döneyim dizime.
Bu mesajda bahsedilenler: @FRAPS_TR

K
Krone
geçen hafta (6320 mesaj)
Anlaşılan düz dünyacılar bu sefer de "karadelik yok, bunlar para koparmak için yapılan şeyler" gibi basit laflarla dikkat çekmeye çalışmışlar. Bir bitmediniz arkadaş !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E
evandevan5a1
6 gün (291 mesaj)
adamlar bilim için çalışıyorlar biz oturduk kaç gün oy saydık.
you tuber adam bu iş için canlı yayın yaptı.
Bu mesajda bahsedilenler: @BoşnakAğa

E
evandevan5a1
6 gün (291 mesaj)
5 petabayt veri gerçekten çok yüksek
türkiye terabayt kapasiteye yeni alıştı sayılır.
T
Torlak Kemal
6 gün (1277 mesaj)
Allahın kara cahiline boşuna laf anlatmaya çalışma nefesini tükettiğine değmeyecek kelime dağarcığı 1500'ü geçmeyen bir küçük insancık işte. Böyleleri ile ne vakit kaybediyorsun, aşağıla gitsin, hak ettikleri doğru düzgün bir cevap değil, bildiğin aşağılama.
Bu mesajda bahsedilenler: @BoşnakAğa

S
snakefatih
6 gün (10930 mesaj)
bizde birine o kadar hdd yi hediye etseler yarısına dünyadaki tüm pornoları arşivler geri kalanına da sinema dizi arşivler sonra da hiçbirini izlemeden hızlı hızlı izleyip siler.
1
10ff
6 gün (4348 mesaj)
Yav he he heeeeeeee

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


A
Ahm3tt
6 gün (2290 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu olayda yeni çıktı. Şöyle diyorlar: " Bilim sorgulayıcıdır, ben her duyduğuma inanmam, sorgulamak bilimin gereğidir"


İyide kardeşim sen uzmanlık alanın olmayan bilimsel bir konu hakkında neye dayanarak ve kimi neye göre sorguluyorsun? Bilim sorgulanmaz. Normal vatandaş bilimi sadece kabul eder. Bilim yer çekimi var ve dünya ayı uzaktan temassız çekebiliyor derse buna inanırsın. Bitti gitti. 2. bir şansın yok. Bilim evrim var diyorsa inanırsın. Bilim bu karadelik fotoğrafı derse inanırsın. Küresel ısınma var derse inanırsın. Dünya 4.5 milyar yıl yaşında derse inanmak zorundasın.


Sorgulamayı ancak bilim adamı makaleler ve bilimsel yayınlarla yapar. Yanlış varsa bunu yine bilim ve bilim adamı düzeltir. Onlar düzeltene kadar o fotoğraf karadelik fotoğrafıdır. Nokta


Bilim işi şaka değil. Oyun değil. Kelli felli profesörler oyun oynamıyor... En zeki insanlar ömürlerini bu işe ayırıyor. Eğer bugün söylenilen yarın değişecekse bunu bilim adamı yapar. Sen ben kahvehanedeki mahmut dayı değil. Sen bir istatistik formülü hakkında sorgulama yapabiliyor musun? Adamlar ömrünü yemiş, prosedürlerine ve ağır şartlarına uygun makaleler yazmışlar, kontrollerden geçmişler ve sonuçta ortaya bir konu hakkında istatistiksel bir formül çıkarmışlar. Sen kalkıp bilim sorgulayıcıdır ben her söylenene inanmıyorum, bu istatistik konusu/formülü bana gerçek gibi gelmiyor diyebiliyor musun?


E teorik fiziğin en önemli ve zor konularından biriyle ilgili olarak ne hakla "ben buna inanmıyorum çünkü sorgulayıcıyım çok popüler oldu bizi kekliyor olabilirler" diyebiliyorsun? Radyo teleskoplar ile ilgili uzmanlık mı var? İmaj rendering konusunda çok mu bilgiliyiz? Astronomi? Teorik fizik? Kütle çekim kanunu? Nasıl bir bilgi birikimiyle sorgulayacağız?


Standford, Yale, Caltech, Duke, Tokyo, Cornell, Münih, Cambridge üniversitesinde hayatını bilime vermiş 500 kişilik ekip bu karadelik fotoğrafıdır diyor forumda sosyal medyada gelen yorumlar "sorgulamak lazım" oluyor çayını yudumlarken... Var mı böyle bir şey? Bu kadar kolay mı?


Siz sorgulama olayını tümüyle yanlış anlamışsınız


Kara delik yoktur, fotoğraf yalandır de. Ama önce ispat et sonra söyle. Ardından zaten nobel ödülü ve büyük şöhret gelecek... Bu kadar basit. Ama önce ömrünün 20 yılını bu konuları öğrenmeye ayırman gerekiyor.


Aynı bilim adamları sana bana gelip al kardeşim bak biz çok çalıştık, teoriler formüller simülasyonlar ürettik, elektromanyetik yayılımı keşfedip formüllendirdik, uzaya uydular yolladık, nice kimyasallar ve yöntemler geliştirdik ve cep telefonu dediğimiz aletin gerçekleşmesini sağladık bu alet ile anlık olarak california'daki manitanla kablosuz görüşebileceksin dediğinde "ay ne güzel, harikasınız kanka" diyeceğiz, aynı adamlar bu karadelik fotoğrafı, dünya yuvarlak, bu da aydan gelen taş diyince "ay ben hemen inanamam kusura bakmayın önce sorgulamam lazım" diyeceğiz öyle mi?


Einstein'dan beri kabul edilen, üniversitelerde kürsüleri olan bir konu ile ilgili sıfıra yakın bilgiyle sorgulama yapmak bana çok garip geliyor kusura bakmayın... Lafım size de değil çok okuyorum bunu bu aralar. Aynı olay Amerika aya inmemiştir goy goyunda da yapılıyor sürekli. Geçen birisi "ayda atmosfer yok jet motoruna oksijen gitmediği için uzayda roket çalışmaz demek ki aya inmediler" yazdı başka bir sitede. Bak bak bak. Yüz binlerce mühendisten ses yok, çin uzay ajansının aklına "Amerika uzayda atmosfer yok roket çalışmaz sen bizi neden kekliyorsun kardeşim, hayırdır sen kim ki" demek gelmemiş ama çok bilen şıp diye komployu çözüverdi... "Aya iniş yalan"cıların hemen her söyledikleri böyle anlamsız ve saçma ama öyle bir özgüvenleri var ki...


En çok özgüven en az bilende oluyor genelde (Lafım size değil)


"bilim sorgulamayı gerektirir her söylenene inanmayın" goy goyu baya komik bir hal aldı sosyal medya sağolsun. İnsanın "lanet olsun fiziğe de atom profesörlüğüne de" diyesi geliyor Kadir İnanır gibi


Zaten eve yeni varmışım gecenin bir körü, sabah iş var bide bunu bana yazdırdınız ya aşkolsun...

Alıntıları Göster
moralini bozmak istemem amam,

daha dünya nın uzay dan çekilmiş 1 tane CGI olmayan fotoğrafı yok. Ham fotoğraf. RAW.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T
T A R I K
5 gün (5166 mesaj)
kişi kendinden bilir işi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @snakefatih

S
snakefatih
5 gün (10930 mesaj)
he he
Bu mesajda bahsedilenler: @T A R I K

B
BoşnakAğa
5 gün (280 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ahm3tt

moralini bozmak istemem amam,

daha dünya nın uzay dan çekilmiş 1 tane CGI olmayan fotoğrafı yok. Ham fotoğraf. RAW.

Alıntıları Göster
Aynen kanka. Bence de illüminati, tapınak şövalyeleri, cambridge üniversitesi, japon bilim adamları, rothschild ailesinin kontrolünde çalışan Amerikan, Çin, Japon, İsveç, Güney Afrika, Rus, Hindistan ve Arjantin uzay ajanslarının bir oyunudur bu. Bizi CGI ile Qandırmaya çalışıyürr Qandırıkcılaaaaaar. Benim Nurettin abim de böyle düşünüyor. Yer mi bu oyunu Nurettin abim heeaaa . Geçen okeyde çifte dönerken demişti bunların "hepsisi CGI, ben yemem diye"


"daha dünya nın uzay dan çekilmiş 1 tane CGI olmayan fotoğrafı yok. Ham fotoğraf. RAW."


OK kabul. Peki bu bilgiyi sen nasıl ve nereden biliyorsun? Yani uzaydan dünyaya RAW olmayan tek bir fotoğraf gelmediği bilgisini sana kim söyledi? Çin, Amerikan, Japon, Hindistan, Rus uzay ajansları fotoğrafları ilk olarak sana mı gönderiyor da oradan mı biliyorsun? Fotoğraflar direk sana gelmiyorsa bu kadar emin olmazsın bu yazdığından diye düşünüyorum Yoksa düz dünya facebook sayfasında yada onların bir videosunda o cümleyi duyar duymaz kabul mu ettin Evet yaaa burada bir oyun var baksana RAW yokmuş diyerek? Bilim adamlarını sorguluyorum ama facebook sayfasında duyduğum o cümleye hemen inandım demiyorsun umarım?


İsa'dan önce 276 da doğmuş 194 te ölmüş yunan filozof Eratosthenes var bilin mi? Kendisi dünyanın yuvarlaklığını geçtim çapını hesaplayan ilk insan. Çok uzaklarda güneş var. Dünya düz olsa Yunanistan'da tam öğle iken Mısır'da da tam öğle olur ve aynı boydaki çubukların gölgeleri aynı boyda olur ama olmuyor, neden acaba diye düşünmüş. Belli ki işi gücü olmayan gıcık herifin biri. Bu işsiz güçsüz adam muhtemelen dünyayı seni beni muhittin abiyi ve geri kalan 7 milyar kişiyi Qandırmaya çalışanlardan ilki belli ki. Ben illüminatinin kurucusu olduğunu düşünüyorum Bu arkadaş aynı zamanda matematikçi, şair, coğrafya ile ilgileniyor, müzik teorisyeni. İşsizlik diz boyu anlayacağın. Boş beleş işler hepsi. Bu dayı Mısıra adam göndermiş. Yunanistan'da ve Mısır'da oluşan gölge boyu farkından dünyanın çapını neredeyse tam olarak hesaplamış. Yıl isa'dan önce 250 gibi....


Yeter mi yetmez gölgelerden giderek ve trigonometri kullanarak dünyanın axis eğimini hesaplıyor. Yetmiyor dünyanın güneşe uzaklığını yine trigonometri ve basit üçgen kanunlarını kullanarak bulduğu söyleniyor. 2250 yıl önce oluyor bunlar... Biz ise şimdi burada evrende gördüğümüz yıldızından gezegenine her cisim küre şekilli iken dünya neden düz olsun diye insanları iknaya çalışıyoruz...


Bilim adamlarını sorgulayan ama facebook postlarına güvenenlere laf anlatmaya çalışıyoruz... Amacım yanıt vermek de değil ha. Arada 2-3 tane küçük çocuk buraları okur da inanır da facebook düz dünya, kara delik yalanı, bizi qandırıyorlar saçmalıklarına kurban vermeyelim diye yazdımAl gemi limandan ayrılıyor bak ne oluyor güçlü kamerayla çekilmiş kısa bir video. Resmen düz dünya yahu. Paylaşalım bilinçlenelim arkadaşlar 11!!11!1. Oyunu bozmamız lazım

https://www.youtube.com/watch?v=WDdwP0Ucomk
Uluslararası uzay istasyonundan bol bol CGI içeren rezil görüntüler. Ay resmen kandırıkçı bunlar yahu.

https://www.youtube.com/watch?v=l7-pLfU0Z1Q
Uzayda belli bir kütleyi aşmış cisimlerin küre şeklini alması keyiften değil, Einstein'ın kütle çekim teorisine göre zorunluluktur. Her birim kütle diğerini çeker. Aslında kütle uzay zamanı büktüğü ve uzay zaman kumaşında bir kuyu-çöküntü oluşturduğu için yakınındaki diğer bir kütle o çöküntüye yönelir. Kütle uzay zamanın kıvrımlarını takip eder. Yani aslında uzaktan da çekmiyor bir çöküntüye düşüyor. Madde uzay zaman örüntüsünü takip ediyor tıpkı bir aracın yolu takip ettiği gibi. Kısaca boşluk dediğimiz, hiçlik dediğimiz maddesiz ortam aslında hiçlik değil. Uzay zaman örüntüsü maddeyi yönlendirebilen bir şekle sahip ve etkileşim içinde. Zaten bu yüzden kütlesiz olduğu halde ışık bile büyük kütleli cisimlerin yanından geçerken bükülüyor. Yoksa normalde foton dediğimiz elekromanyetik eneji paketi (quant) kütlesiz olduğundan kütle çekiminden etkilenmemesi gerekiyor ama o bile uzay zamanın şekline göre hareket ederek bükülmek zorunda kalıyor

Taa 1930'larda bir güneş tutulması sırasında ispatlandı bu da Einsten ansızın "uçuk iddaları olan bir deliden" "pop star dahi bilim adamına" evrildi neredeyse bir gecede. Kütle yeterli büyüklüğe ulaştığında çöküntü öyle fazla olur ki tüm birimler en ortadaki en derin kuyuya düşmeye çalışır. Tıpkı bir huniden akan ve orada dönen su gibi. Ama sıkıştıkları ve bir birbirlerini ezdikleri için en ortaya sadece bir kaç birim varabilir. Diğerleri çevresine kümelenir her yönden. Bu da cisme küre şeklini verir. Her kütlenin tek amacı en ortadaki kuyuya en yakın olmaktır. Bunun direkt sonucu küredir

Yani fitness yaparken ayağına düşürdüğün 2kg lık bir plaka aslında ayak parmağını ezerek de olsa dünyanın tam ortasındaki kuyuya ilerlemeye çalışıyor . Orada parmağın varmış çok acıyormuş hiç umurda değil Aynı senin serçe parmağının dünyanın merkezine ulaşmak için bastığın seramiği ezdiği gibi


Farklı büyüklükte kütlelerin uzay zaman da yaptığı çöküntüler< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Uzaya attığımız uydu dünya kütleçekimi altında çökmüş uzay zamanı takip edip dünya çevresinde dönerkene


< Resime gitmek için tıklayın >
Nötron yıldızları öyle küçük ama öyle kütlelidir ki çekim inanılmaz boyuta gelir. Güneşin 2 katı kütlenin 10. km çapında bir küreye sıkıştığını hayal edin. Normalde kütlesel çekim evreni oluşturan diğer 3 kuvvetten (zayıf nükleer kuvvet, güçlü nükleer kuvvet ve elektromanyetik kuvvet) çok daha zayıf olmasına rağmen bu aşırı yoğunluk yüzünden çekim çok artar yukarıda bahsettiğimiz olay molekül ve hatta atom düzeyinde yaşanır ve atom bile temel yapı taşlarına ayrılır. Çekim kuvveti atomu bir arada tutan nükleer kuvvetleri bile yener. Atom çekirdeği nötrinolarına ayrılır ven nötron yıldızı oluşur. Bildiğin (yada bilmediğin) nötrondan oluşan bir yıldız. Yani bildiğimiz madde bile değil. Bu yıldız ağır çekim gücü etkisinde içerdiği nötrinolar merkeze düşmeye öyle çok ısrar eder ki yıldızın yüzeyindeki en büyük "dağ" 1mm den bile küçüktür. Yani neredeyse pürüzsüz işlenmiş bir küre meydana getir çekim gücü.Sözün özü, sen beğensen de beğenmesen de dünya bir küre ve dönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 19 Nisan 2019; 18:13:31 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
Ahm3tt
5 gün (2290 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Aynen kanka. Bence de illüminati, tapınak şövalyeleri, cambridge üniversitesi, japon bilim adamları, rothschild ailesinin kontrolünde çalışan Amerikan, Çin, Japon, İsveç, Güney Afrika, Rus, Hindistan ve Arjantin uzay ajanslarının bir oyunudur bu. Bizi CGI ile Qandırmaya çalışıyürr Qandırıkcılaaaaaar. Benim Nurettin abim de böyle düşünüyor. Yer mi bu oyunu Nurettin abim heeaaa . Geçen okeyde çifte dönerken demişti bunların "hepsisi CGI, ben yemem diye"


"daha dünya nın uzay dan çekilmiş 1 tane CGI olmayan fotoğrafı yok. Ham fotoğraf. RAW."


OK kabul. Peki bu bilgiyi sen nasıl ve nereden biliyorsun? Yani uzaydan dünyaya RAW olmayan tek bir fotoğraf gelmediği bilgisini sana kim söyledi? Çin, Amerikan, Japon, Hindistan, Rus uzay ajansları fotoğrafları ilk olarak sana mı gönderiyor da oradan mı biliyorsun? Fotoğraflar direk sana gelmiyorsa bu kadar emin olmazsın bu yazdığından diye düşünüyorum Yoksa düz dünya facebook sayfasında yada onların bir videosunda o cümleyi duyar duymaz kabul mu ettin Evet yaaa burada bir oyun var baksana RAW yokmuş diyerek? Bilim adamlarını sorguluyorum ama facebook sayfasında duyduğum o cümleye hemen inandım demiyorsun umarım?


İsa'dan önce 276 da doğmuş 194 te ölmüş yunan filozof Eratosthenes var bilin mi? Kendisi dünyanın yuvarlaklığını geçtim çapını hesaplayan ilk insan. Çok uzaklarda güneş var. Dünya düz olsa Yunanistan'da tam öğle iken Mısır'da da tam öğle olur ve aynı boydaki çubukların gölgeleri aynı boyda olur ama olmuyor, neden acaba diye düşünmüş. Belli ki işi gücü olmayan gıcık herifin biri. Bu işsiz güçsüz adam muhtemelen dünyayı seni beni muhittin abiyi ve geri kalan 7 milyar kişiyi Qandırmaya çalışanlardan ilki belli ki. Ben illüminatinin kurucusu olduğunu düşünüyorum Bu arkadaş aynı zamanda matematikçi, şair, coğrafya ile ilgileniyor, müzik teorisyeni. İşsizlik diz boyu anlayacağın. Boş beleş işler hepsi. Bu dayı Mısıra adam göndermiş. Yunanistan'da ve Mısır'da oluşan gölge boyu farkından dünyanın çapını neredeyse tam olarak hesaplamış. Yıl isa'dan önce 250 gibi....


Yeter mi yetmez gölgelerden giderek ve trigonometri kullanarak dünyanın axis eğimini hesaplıyor. Yetmiyor dünyanın güneşe uzaklığını yine trigonometri ve basit üçgen kanunlarını kullanarak bulduğu söyleniyor. 2250 yıl önce oluyor bunlar... Biz ise şimdi burada evrende gördüğümüz yıldızından gezegenine her cisim küre şekilli iken dünya neden düz olsun diye insanları iknaya çalışıyoruz...


Bilim adamlarını sorgulayan ama facebook postlarına güvenenlere laf anlatmaya çalışıyoruz... Amacım yanıt vermek de değil ha. Arada 2-3 tane küçük çocuk buraları okur da inanır da facebook düz dünya, kara delik yalanı, bizi qandırıyorlar saçmalıklarına kurban vermeyelim diye yazdımAl gemi limandan ayrılıyor bak ne oluyor güçlü kamerayla çekilmiş kısa bir video. Resmen düz dünya yahu. Paylaşalım bilinçlenelim arkadaşlar 11!!11!1. Oyunu bozmamız lazım

https://www.youtube.com/watch?v=WDdwP0Ucomk
Uluslararası uzay istasyonundan bol bol CGI içeren rezil görüntüler. Ay resmen kandırıkçı bunlar yahu.

https://www.youtube.com/watch?v=l7-pLfU0Z1Q
Uzayda belli bir kütleyi aşmış cisimlerin küre şeklini alması keyiften değil, Einstein'ın kütle çekim teorisine göre zorunluluktur. Her birim kütle diğerini çeker. Aslında kütle uzay zamanı büktüğü ve uzay zaman kumaşında bir kuyu-çöküntü oluşturduğu için yakınındaki diğer bir kütle o çöküntüye yönelir. Kütle uzay zamanın kıvrımlarını takip eder. Yani aslında uzaktan da çekmiyor bir çöküntüye düşüyor. Madde uzay zaman örüntüsünü takip ediyor tıpkı bir aracın yolu takip ettiği gibi. Kısaca boşluk dediğimiz, hiçlik dediğimiz maddesiz ortam aslında hiçlik değil. Uzay zaman örüntüsü maddeyi yönlendirebilen bir şekle sahip ve etkileşim içinde. Zaten bu yüzden kütlesiz olduğu halde ışık bile büyük kütleli cisimlerin yanından geçerken bükülüyor. Yoksa normalde foton dediğimiz elekromanyetik eneji paketi (quant) kütlesiz olduğundan kütle çekiminden etkilenmemesi gerekiyor ama o bile uzay zamanın şekline göre hareket ederek bükülmek zorunda kalıyor

Taa 1930'larda bir güneş tutulması sırasında ispatlandı bu da Einsten ansızın "uçuk iddaları olan bir deliden" "pop star dahi bilim adamına" evrildi neredeyse bir gecede. Kütle yeterli büyüklüğe ulaştığında çöküntü öyle fazla olur ki tüm birimler en ortadaki en derin kuyuya düşmeye çalışır. Tıpkı bir huniden akan ve orada dönen su gibi. Ama sıkıştıkları ve bir birbirlerini ezdikleri için en ortaya sadece bir kaç birim varabilir. Diğerleri çevresine kümelenir her yönden. Bu da cisme küre şeklini verir. Her kütlenin tek amacı en ortadaki kuyuya en yakın olmaktır. Bunun direkt sonucu küredir

Yani fitness yaparken ayağına düşürdüğün 2kg lık bir plaka aslında ayak parmağını ezerek de olsa dünyanın tam ortasındaki kuyuya ilerlemeye çalışıyor . Orada parmağın varmış çok acıyormuş hiç umurda değil Aynı senin serçe parmağının dünyanın merkezine ulaşmak için bastığın seramiği ezdiği gibi


Farklı büyüklükte kütlelerin uzay zaman da yaptığı çöküntüler< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Uzaya attığımız uydu dünya kütleçekimi altında çökmüş uzay zamanı takip edip dünya çevresinde dönerkene


< Resime gitmek için tıklayın >
Nötron yıldızları öyle küçük ama öyle kütlelidir ki çekim inanılmaz boyuta gelir. Güneşin 2 katı kütlenin 10. km çapında bir küreye sıkıştığını hayal edin. Normalde kütlesel çekim evreni oluşturan diğer 3 kuvvetten (zayıf nükleer kuvvet, güçlü nükleer kuvvet ve elektromanyetik kuvvet) çok daha zayıf olmasına rağmen bu aşırı yoğunluk yüzünden çekim çok artar yukarıda bahsettiğimiz olay molekül ve hatta atom düzeyinde yaşanır ve atom bile temel yapı taşlarına ayrılır. Çekim kuvveti atomu bir arada tutan nükleer kuvvetleri bile yener. Atom çekirdeği nötrinolarına ayrılır ven nötron yıldızı oluşur. Bildiğin (yada bilmediğin) nötrondan oluşan bir yıldız. Yani bildiğimiz madde bile değil. Bu yıldız ağır çekim gücü etkisinde içerdiği nötrinolar merkeze düşmeye öyle çok ısrar eder ki yıldızın yüzeyindeki en büyük "dağ" 1mm den bile küçüktür. Yani neredeyse pürüzsüz işlenmiş bir küre meydana getir çekim gücü.Sözün özü, sen beğensen de beğenmesen de dünya bir küre ve dönüyorAlıntıları Göster
yazdığın onca şeye girip konuyu bulandırmadan,

jpeg ve benzeri olmayan fotoğraflardan bahsediyorum. bunu anlamak çok mu zor. neden yok? ham fotoğraf neden yok?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

B
BoşnakAğa
5 gün (280 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ahm3tt

yazdığın onca şeye girip konuyu bulandırmadan,

jpeg ve benzeri olmayan fotoğraflardan bahsediyorum. bunu anlamak çok mu zor. neden yok? ham fotoğraf neden yok?

Alıntıları Göster
Yahu kardeşim iddiayı ortaya atan sensin. İddiayı ispatlamak da senin görevin. Diyorsun ki üzerinde oynanmış tek resim yok. Amerikan, japon, Hintli, Rus, Çin kaynaklı tüm resimler CGI diyorsun.

Basit bir soru sordum. Kaynağın ne diyorum? Bu bilginin kaynağı nedir? Yani RAW olmadığını sana kim söyledi? Milyonlarca resim var hepsi CGI ise kim derlemiş farketmiş? Nerede okudun? Hangi güvenilir kaynakta yazıyor bu? Ya bu kaynağı söyle, ya de ki tüm resimler ilk bana geliyor oradan biliyorum RAW olmadığını tüm resimlerin bilgisayar animasyonu olduğunu. 3. bir şık var mı?


Sen ispatlayacaksın mesela attığım uzay istasyonu videosundaki uzaydan dünyaya baktıkları sahnenin ve bunun gibi yüzbinlerce videonun CGI olduğunu. Diyeceksin bak şurada şurada oynanmış. Düz dünyayı yuvarlak yapmışlar biz de tamam diyeceğiz

Elon Musk'un sapceX'i neredeyse her hafta canlı yayın yapıyor uzaya çıkış ve roketlerin düşüşünü. Canlı yayın diyorum. Şimdi bana de ki bak o yayınların şurası CGI, bizi kandırıyorlar, bununla ilgili kaynağım da şu. Tamam diyeceğim haklısın diyeceğim valhalla bak
T
Tommy Shelby
5 gün (6316 mesaj)
Ne güzel meslek ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T
The souls migration
5 gün (3981 mesaj)
nasıl bir fotoğraf görmeyi umuyorsun ki? kardeliğe ait resmi oluşturabilmek için radyo dalgaları kullanıyorlar. yetmiyor bu dalgaların hızı ışık hızı ile yanılmıyorsam aynı veya yakın. dolayısıyla mevcut resmi oluşturabilmeleri için en az 1,5 sene gerekiyor. dünyanın farklı noktalarındaki radyo teleskoplarından elde edilen verilerin bir şekilde koordinatlara göre işlenmesi ve tek parça haline getitrilmesi yarım sene sürse al sana 2 sene. yani orjinal fotoğraf istiyorum demen abesle iştigal. yapmış oldukları ölçümler sonrasında resim oluşturabilmeleri için de renklendirme yapıyorlar. deklanşöre bastım çektim fotoğrafı yok öyle bir şey. ham fotoğraf diye bir şey yok. illa fotoğraf diyorsan al eline kurşun kalemi a4 kağıdını bu kalemle boya. her tarafı eşit renkl dağılımında olmayacak. sonuçta kapkara bir sayfa eline geçecek. ham fotoğraf istiyorsan kabaca böyle bir şey göreceksin.
Bu mesajda bahsedilenler: @Ahm3tt

B
BoşnakAğa
4 gün (280 mesaj)
Mesajıma yanıt gelmemiş o zaman iş başa düştü demektirHazır mıyız arkadaşlar?Over 12,000 raw Apollo images from NASA posted on Flickr / 12 bin üstünde HAM Apollo (aya gidiş iniş ve dönüş) resimleri Flickr işbirliği ile yayınlandıTarih veriyorum 2015 Apollo 7 den 17 ye kadar tüm uçuşlar var. Yüzlerce HAM/RAW fotoda dünyanın düz olduğu açıkça görülüyor. Bunlar illüminatinin CGI ile bozmasına izin verilmeyen nadir görüntüler Lütfen yayalım, bilinçlenelim bilinçlendirelim... Başka milyonlarca örneği de istenirse bir tık uzakta. Ben ara ara bakıyordum ama unutmuştum bir süredir iş güç, iyi bahane oldu.https://www.siliconrepublic.com/trending/apollo-pictures-archive-nasa-flickr


https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/albums/page1
Yeni bir komplo teorisinde görüşmek üzere şimdilik esen kalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 20 Nisan 2019; 17:50:51 >