Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İlk günden evden çıkmak?

L Lucas666 Konu Sahibi
2 yıl (77 mesaj)
Merhaba,

05.08.2019 tarihinde daire kiraladım, ödemesini yaptığım kalemler ;
emlakcı bedeli
bir peşin bira
bir depozit

kira başlangıcı 10.08.2019 olarak yapıldı kontratta fakat dün 06 ağustosta annemin sağlık sorunu olduğunu öğrendim onun yanında kalıp taşınmak istemiyorum.sizlere sorum bir mal alırken 14 gün çayma bedeli olduğu gibi kiralanan meskende (dairede) böyle bi hakka sahipmiyim yukarıda saydığım kalemlerin ücretini geri alabilirmiyim..bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
S Shafter
2 yıl (6999 mesaj)
Ücretleri kanuni olarak geri alamazsınız
Sadece annenizin durumunu açıklarsanız çok iyi niyetliyse karşı taraf size ödemeyi verir
Yok eğer ki aksi birisine çatarsanız ev sahibiniz 1 yıllık kirayı talep etme hakkı var siz çıksanız dahi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A Antalya.Gayrimenkul
2 yıl (30 mesaj)
Hocam öncelikle geçmiş olsun...Burada ki tüm hususlar sizin aleyhinize ancak durumunuzu anlatırsanız belki yardımcı olunabilir...Ev sahibi ile iletişime geçerek durumu anlatır sizin kriterleriniz de bir kiracı bulabileceğinizi onunla ilgili ev sahibini mağdur etmeden yeni kiracı bulunabilir..

Emlakcı arkadaş için de durumu anlatırsınız onlara yeni kiracı bulmaları için zaman ve yardımcı olabilirseniz sizden aldığı komisyonu o kişiden de alabilirse (en azından çoğunu) kurtarma şansı var.Onun haricinde maalesef...Eğer ki ev ile ilgili bir sorun olmuş olsa durum değişir ancak kişisel sebepler ile ilgili husus oldugu için bu durumda siz ev değiştirmek istiyorsunuz...


Tekrar geçmiş olsunDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.