Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İlk defa kedi sahiplenmeyi düşünüyorum

X
xentios Konu Sahibi
3 ay (495 mesaj)
https://www.suzionline.com/kedi-bakimi/veteriner-masraflari-kedi-icin-ortlama-veteriner-ucretleri/

Ben kendi sağlık sigortamı yatıramıyorum, kedi için ücreti uygun veya ücretsiz nasıl yaparız bu aşı işini. Çok para istiyorlar yıllık. Bu daha sorun çıkmaz ise. Birde kedi bizim gibi çürük çıkarsa batarım.
X
xentios Konu Sahibi
3 ay (495 mesaj)
Çok sorum vardı aslında ama aklıma geldikçe sorayım.

Kablo kemirirler mi? Yerdeki prizler ile , kasa ile oynayıp çarpılırlar mı?

Tüyler ne kadar sorun oluyor.

Sırf 1 çeşit mama yetiyor mu hayvana? Nasıl vitaminsiz kalmıyorlar?

Daha önce kedili evde yattım, kedi uyurken yanıma geliyordu. Hayvanı yanlışlıkla ezebilir miyim, kaçar mı kendisi.

Ben pek ellememeyi düşünüyorum. Tırmalarmı uğraşmasak bile kendisiyle.

En çok koktuğum ofis sandalyesi ile devamlı hareket halindeyim kedi altında kalır mı?
S
Santiago Bernabéu
3 ay (76 mesaj)
Tek tek cevap vereceğim fakat soruları okuduktan sonra bilinçli bi kedi sahibi olarak kedi sahiplenmeni kesinlikle tavsiye etmiyorum.

- hayır kabloları kemirmezler, prizlerden çarpılmazlar.
- tüyler kedinin hem cinsi hem de aynı cins olsa bile kediden kediye göre değişebilir. internetten araştırarak sahipleneceğin kedinin ne kadar tüy sorunu olduğunu görebilirsin. *tüyleri beyazsa çok az döken bir kedinin tüyleri bile döküldüğünü belli edecek kadar etrafta görülebilir.*
- mama konusu çok detaylı. çok iyi ve prestijli mamalar (kesinlikle veterinerin ve petshopun önerdikleri değil, hangi firmayla anlaşmalıysa onlara çalışıyorlar çünkü mama önerirken) pm atarsan mamalar hakkında konuşabiliriz. en az 0-6 yaş arası günde iki kez olmak şartıyla kalsiyum vitamini kullanılması iyi olur. hayatı boyunca da çeşitli vitaminleri olağandışı bir durum söz konusu değil ise periyodik olarak değiştire değiştire kullanman çok faydalı olur.
- ilk zamanlar ezme ihtimalin fazla çok küçük ve hafif oldukları için hissetmeyebilirsin. büyüdükten sonra ezsen de seni uyandırır o kadar hassas değiller.
- kediyi sevmeden temas kurmadan büyütürsen tabi ki ileride kendini güvensiz hissettiği her an tırmalama ihtimali yüksek. çok ilgili ve sevgi dolu bir ortamda büyüyen kediler sosyalliğe alışacağı için böyle şeyler yapmazlar. çok huysuz bi karakteri varsa da "HAYIR!" "ŞŞT!" gibi kelimeleri yapmaması gerektiği zamanlarda, çok net ve istisnasız kullanıp onu kendisine veya bir başkasına zarar verecek durumlarda engellerseniz bu şekilde alışıp tepenize çıkmayacaktır.
- sandalyenin tekerlekleriyle bazen ben de kıstırıyorum ama her hareket edeceğimde kontrol ettiğimden pek de sorun olmuyor. zaten 1-2 kez bu olay yaşandığında bir daha orda yatmaz akıllı hayvanlardır yav kediler.

** Bu sorularınızdan yola çıkarak yineliyorum kesinlikle kedi sahiplenmeyin.**

yazım yanlışı yapmış olabilirim çok hızlı yazmaya çalıştım.

iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santiago Bernabéu -- 9 Kasım 2019; 2:35:23 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.