Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
219
Cevap
176249
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: ....İlginç Hayvan Türleri .... (11. sayfa)
F
15 yıl
Binbaşı

quote:

Orjinalden alıntı: sey15da25


quote:

Orjinalden alıntı: felsefika


quote:


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


yanlız bunlara cıtten hasta oldum. superler.

bunun aynisindan vardi bende
citti misin!
bunlardan tc de var mi acaba. ?F
15 yıl
Binbaşı

quote:

Orjinalden alıntı: feylesof

Dehşet verici bir yılan. İlk defa Kill Bill'de görmüştüm bu Kara Mamba'yı. Uygulamalı olarak yılan hakkında detaylıca bilgi almıştık.Bu da pek sevimliymiş

< Resime gitmek için tıklayın >gercekten pek cici sey. cizgi film karakterlerinden biri gibi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
15 yıl
Binbaşı

quote:

Orjinalden alıntı: felsefika


quote:

Orjinalden alıntı: feylesof

Dehşet verici bir yılan. İlk defa Kill Bill'de görmüştüm bu Kara Mamba'yı. Uygulamalı olarak yılan hakkında detaylıca bilgi almıştık.Bu da pek sevimliymiş

< Resime gitmek için tıklayın >gercekten pek cici sey. cizgi film karakterlerinden biri gibi.Bende ona takıldım.

Bu hayvanları gördükçe kendimi iyice çirkin hissetmeye başladım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
15 yıl
Yarbay

S
15 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

quote:

Orjinalden alıntı: El-Cezeri

Biri çirkinmi dedi yoksa

Farkında olmasanda onlar her an her yerde seninle birlikteler...


< Resime gitmek için tıklayın >
Benimle değillerdir inşallah : )


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
15 yıl
Binbaşı

el cezeri

ben hep alian filmindeki canavar tasarımının mükemmel olduğunu düşünmüşümdür
lakin senin eklediğin hayvanlardaki mükemmel canavarları herhalde insan hayal gücü tasarlayamazdı

gerçekten mükemmel korkutuculukta ve çirkinlikteler


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
15 yıl
Yarbay

quote:

Orjinalden alıntı: bahtiyar0011
gerçekten mükemmel korkutuculukta ve çirkinlikteler


Aaa, bence çok şekerler. Bak mesala

< Resime gitmek için tıklayın >

Ne şeker şeysin sen öyle
Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
15 yıl
Yarbay

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu nedir böyle? Bunun evde besleneni varmı?..

Ay canım benim!! Şirinliğe bak!! Sıkasım geldi..!!


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
15 yıl
Yarbay

F
15 yıl
Binbaşı

S
15 yıl
Yarbay
Konu SahibiLatince Adı: Pygocentrus nattereri

Habitatı ve Anavatanı: Güney Amerika; Amazon Nehri.

Beslenme Biçimi: Etçil

Davranış Biçimi: Aşırı agresif

Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

Yüzme Seviyesi: Orta-Yüzey


Cinsiyet Ayrımı: Normal zamanlarda dişi erkek arasında ayrım yapacak kadar farklılık yoktur. Üreme zamanlarında erkek balık maviye yakın bir siyah renk alır. Dişinin rengide koyulaşır ama erkek kadar koyu olmaz; daha soluk bir siyah renkte olur.

Üreme: Eş tutan çiftin rengi koyulaşır. Çift ayrı büyük bir akvaryuma alınmalıdır. Su torf veya su hazırlayıcılar kullanarak yumuşak, kahverengi bir hale getirilmelidir. Loş bir ortam yapılmalı ve sıcaklık 28°C olmalıdır. Ağzılarıyla yumurta dökecek alanı temizlerler, uygun duruma gledikten sonra 1000-1500 arası yumurta dökerler. Yumurtladıktan sonra akvaryumdan ayrılmalıdırlar. Yavrular yumurtlamadan 6 gün sonra serbest yüzer ve yem yer hale gelirler. 5 cm olana kadar artemia ve su piresiyle beslenmelidirler.

Sıcaklık: 23-28 °C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 35 cm

En Az Akvaryum Hacmi: 500lt

Su Sertliği: Yumuşak - Orta

pH: 6.0-7.0

Zorluk Seviyesi: 5

Genel Yorum: Efsaneleşmiş balıklardır. Balık korkusuz yetiştirilirse ele dahi saldırabilir. Aç bırakılmamalıdır, birbirlerine saldırarak en iyi ihtimal yaralayabilirler. Gerçek piranaların alt çenesi ileride olur. Dayanıklı balıklardır, kötü koşullara tolere edebilirler. Kırmızı et verilmemelidir, doğal diyetlerinde yoktur ve Pirana'yı fazla yağlandırır, onun yerine çiğ yağsız iyi doğranmış balık tercih edilmelidir. Akvaryumu bol bitki ve ağaç kökleriyle dekore edilmelidir. Çok fazla tüketim yapıp atık ürettiklerinden iyi bir filitrasyon ve sık su değişimi gereklidir. En az 6'lı sürü halinde beslenmelidir. Akvaryumda fazla ışıklandırmadan hoşlanmazlar. Akvaryumlar için uygun balıklar değillerdir, ABD'de pek çok eyalette beslenmeleri ve satışları yasaklanmıştırG
15 yıl
Binbaşı

Bu yazı Müslüman mahallesinde domuzu savunana yazılmıştır, domuz gibi çok akıllı bir hayvanı bilimsel açıdan ele aldığı için
akıl küpü olduğu kesin !!! yoksa çakıl küpü mü demeli...
şimdi bazı arkadaşlar hemen din açısından bakmışsın diye dudak bükecektir, rahat olun , bu modeller böyle ..

CEVAP
Dinimizde bir şey haram ise, hikmetini bilmesek de onun haram olduğuna inanmak gerekir. Muhammed aleyhisselamın peygamber olarak bildirdiği şeylere akla uygun olduğu, yahut tecrübe ile anlaşıldığı için inanmak iman olmaz. Çünkü bu, aklı tasdik etmek demektir. Haramlarda muhakkak vücuda zarar veren bir şey aranmamalıdır!

Domuz, her türlü necaseti yiyen çok pis bir hayvandır. Zararlı olduğu için yalnız Türkler değil, Avrupalılar da, bir kimseye hakaret etmek için �Domuz� derler.

Tevrat�ta domuz eti yasak edildiği için, bugünkü Yahudiler bile domuz eti yemezler.

Bugün tıp, insana en çok zarar veren ve hastalık bulaştıran etin domuz eti olduğunu tespit etmiştir.

Domuz eti yiyenlerde [safra kesesi iltihabı, apandisit, barsak iltihabı, çeşitli çıbanlar, mafsal kireçlenmeleri, damar sertliği, romatizma, grip, tansiyon yüksekliği, kalb anjini, enfarktüs gibi] çeşitli hastalıkların görüldüğü meydana çıkmıştır.

Domuz etinde bulunan büyüme hormonunun kansere sebebiyet verdiği açığa çıkmıştır. Domuz eti ile geçen trişinoz hastalığının bugün bile tedavisi yoktur.

Domuz şeridi [tenya], mide ve barsak yolu ile kana geçerek, göz, beyin gibi önemli organlarda ağır hastalıklara, hatta ölüme sebep olmaktadır.

Domuz eti yiyenlerde, kıskançlık hislerinin dumura uğradığı, namusunu kıskanmadığı tespit edilmiştir. Domuz yağı, E vitaminini birdenbire yok eder. İnsan, E vitamininden mahrum kalınca nesli söner, E vitamininin yokluğu sevgiyi, aşkı yok eder.

E vitamininin noksanlığında erkeklerde kısırlık, kadınlarda çocuk düşürme hastalığı ortaya çıkar. E vitamini yağlardaki acılaşmayı önler.

E vitamini tükenince A vitamini acılaşmayı önleyemez. A vitamininin yokluğunda da cinsiyete menfi yönde etki eder. Domuz eti ve yağı yiyenlerde karakter değişikliğinin ortaya çıktığı da tespit edilmiştir.

Domuz etinin, diğer hayvan etlerine hiçbir üstünlüğü yoktur. Üstelik hazmı güç, protein değeri çok düşüktür.

Domuzun daha başka zararları da tespit edilse, yine de (Mutlaka bu veya şu sebepten dolayı domuz haram edilmiştir) denilemez. Fakat hiç zararı tespit edilmese de dinimiz yasak ettiği için, domuz etini yemek haramdır.

"O, size ölüyü (leşi)- kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilmiş olan (hayvan)ı kesin olarak haram kıldı. Fakat kim kaçınılmaz olarak muhtaç kalırsa, taşkınlık yapmamak ve haddi aşmamak şartıyla ona bir günah yoktur. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. " (Bakara Suresi, 173)

İpek ve altının erkeklere haram ediliş sebebine de bu açıdan bakmak gerekir.


quote:

Orjinalden alıntı: Szopen

Madem topik bildiğimiz biyolojik hayvanlarla ilgili bende NGCde izlediğim domuzlarla ilgili bir programdan aklımda kalanları yazayım.

1-Domuzlar çok zekiler, küçük bir topu deliğe sokabiliyorlar, yemek almak için kumanda kolunu harekete geçirebiliyorlar, renkli harflerden kelime yazabiliyorlar ve beyinleri çok gelişmiş. Ayrıca bu program dışında ıslıkla Beethovendan ezgiler, Beatlestan şarkılar çalan var.

2-Primatlardan sonra insana en çok benzeyen hayvan. Bir domuzun ayaklarından asıldığı ve iç organlarının gösterildiği bir şema ile aynı şekilde insanın iç organlarının gösterildiği şema koydular. Çoğu organ nerdeyse aynı ve iki şemayı üst üste koyunca aynı yerlere denk geliyorlar.

3-Domuzun iç organlarından hatta beyninden hücre alıp insan için organ yapılabilirmiş, benzerlik bu derece yani.

4-Domuzlarda travma sonrası stress bozukluğu yaşıyorlar ve bu insanlarda olduğu gibi gelişiyor. Anne sütünden 3 haftalık olmadan kesilen ve annesinden ayrılan yavrular, post travmatik sendroma giriyorlar ve gergin, sinirli, saldırgan, unutkan olup zekaları bile geriliyor. Psikolojisi normal bir domuz havuzdaki basamağı ilk girişinde bulup, sonraki girişlerinde hep hatırladı ve direk çıktı havuzdan ama post travmatik olanlar bulamadı.

5-Sadece anatomik olarak değil, tansiyon, sindirim sistemi, dolaşım sisteminin çalışma hızları, kalp hızı insanınkiyle neredeyse aynı ve insan gibi performans testlerinde koşarken insanla aynı sürede yoruluyor ve veriler insanınkiyle aynı (kan basıncı, kalp hızı vb.)

(Bu yazı hayatında Beethoven'ın bi eserini dinlememiş, öte yandan beethovenın melodisini ıslıkla çalan domuza her türlü hakareti (eşini kıskanmaz, poh yer, pistir vs..) eden ama domuz kadar aklı olmayanlara ithafen yazılmıştır.)Bu mesaja 1 cevap geldi.
_
15 yıl
Yüzbaşı

Gerçekten Çok GüzeL Bir Konu


Bu mesaja 1 cevap geldi.
R
15 yıl
Yarbay

ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 2 Eylül 2008; 14:10:18 >

R
15 yıl
Yarbay

JACANA
Jacana denen kuşların büyük ayakları vardır. Kuşun ayakları ağırlığını dağıtır ve böylece Jacana suyun üzerinde yüzen büyük zambak yapraklarının üzerinde düşmeden yürüyebilir. Bu sayede gölcüğün ortasında rahatlıkla hareket ederek su böcekleri ve küçük balıklarla beslenir.
< Resime gitmek için tıklayın >

VOLAN-BOYUNLU KERTENKELE

Hayvanların çok şaşırtıcı korkutma yöntemleri vardır. Örneğin Avustralya'da yaşayan volan-boyunlu kertenkelenin, boynunun etrafında, tehdit edildiğinde ortaya çıkan, geniş, yuvarlak bir yaka gibi yaydığı deriden bir gerdanlık vardır. Bu yuvarlak yaka siyah, beyaz, kahverengi ve kırmızı renkli, sarı benekli parlak bir desenle süslenmiştir. Bunun dışında, volanlı-kertenkele genellikle arka ayakları üzerinde durur ve kamçı gibi olan kuyruğunu düşmanı kamçılamak ister gibi dalgalandırır. Kertenkele aynı zamanda da tıslar ve düşmanlarına tehlike sinyali veren ağzını da açabildiği kadar açar.
< Resime gitmek için tıklayın >

SU PİRESİ

Bazı su hayvanları yavrularından ayrılmaz, onları beraberinde taşırlar. Kabuklulardan su pireleri, su tekeleri ve su tespih böcekleri böyledir. Bu hayvanlar yumurtalarını göğüslerinin altında taşırlar. Hatta yavrular da annelerinin altına sığınarak yüzerler. Neritin denen küçük yumuşakçalar, yumurtalarını kabukları üzerinde öbek öbek taşırlar. Her öbekten yalnızca bir yumurta açılır, diğerleri genelde tahrip olur.
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 2 Eylül 2008; 14:15:55 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
15 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

< Resime gitmek için tıklayın >


Cırcır böceklerinden hava sıcaklığını tahmin etmek mümkün. Olayın temeli erkek cırcır böceğinin hava sıcaklığının artışına vızıldamasındaki artışla karşılık vermesi temeline dayanıyor. Özellikle eğer bulabilirseniz Oecanthus fultoni türünden çok daha hassas termometre olmakta.İşte size termometrenin yapılış şekli:i

# Önce bir adet cırcır böceği buluyoruz. Vızır vızır ötenler erkek oluyor.
# 14 saniye’de kaç kere ses çıkardığını hesaplıyoruz.
# Bulduğumuz sayıya 38 ekliyoruz.
# Bu bize fahrenheit cinsinden sıcaklığı veriyor.

Aslında bu yeni keşfedilmiş olay değil. Amerikalı bir fizikçi olan Amos Dolbear tarafından 1897 yılında keşfedilmiş ve Dolbear yasası olarak biliniyor. Bkz: Dolbear’s Law
Kuzey Amerika’daki cırcır böceklerini vs. inceleyen ve seslerini kaydeden cırcır böceği uzmanı etimolog Dr. Thomas Walker’in web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Tabi unutmamak gerekiyor ki bu sadece 45 Fahrenheit’in üstündeki sıcaklıklarda geçerli bir kural. 45 F derecenin altında cırcırböcekleri tembelleşiyor. Eğer sıcaklık 90 F’nin üzerine çıkarsa bu sefer de cırcır böcekleri enerjilerini korumak için daha az ses çıkarıyorlar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
13 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

< Resime gitmek için tıklayın >


( Eurypharynx pelecanoides ) Pelican Eel ( eel aslında yılan balıkları için kullanılır ama bu farklı bir tür Türkçeye yılan balığı diye çevirmek istemedim) Ara sıra balıkçıların ağlarına takılsalarda,insanlar tarafından nadir olarak görülen bir derin deniz balığıdır. Eurpharynx familyasından yılan balığı benzeri bir balıktır.Ayrıca şemsiye ağızlı diyede adlandırılabilir. Avlarının boyutlarına göre ağız kısımları vucüt ölçülerine oranla şaşırtıcı bir biçimde açılabiliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
13 yıl
Moderatör

quote:

Orijinalden alıntı: s£stavina

İMPARATOR TAMARIN MAYMUNU (Saguinus imperator)

Ortalama uzunluğu 60 cm. olan ve Brezilya,Bolivya ve Peru ormanlarında yaşayan bu hayvanın en tipik özelliği birzamanların ünlü Avusturya imparatoru Franz Josef’inkini anımsatan uzunbıyıklarıdır. Kuyruklarında yuvarlak renk şeritleri bulunmaz.Kulaklarının biçimi ve yüzlerindeki kılların miktarıyla birbirlerindenayrılırlar

< Resime gitmek için tıklayın >
acayip karizma :DD
13 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: s£stavina

< Resime gitmek için tıklayın >lanet çok çirkinT
10 yıl
Yüzbaşı

güzel konu olmuş bendende bi kaç yarasa araştırması (hepsi alıntıdır)

< Resime gitmek için tıklayın >
Peru ordusu,insan büyüklüğünde yarasa yakaladı. Görünüşe göre bu hayvan genellikle Peru ve başka Latin Amerika bölgelerinde birçok insanı korkutan, Chupacabra olduğu söyleniyor. Chupacabra, efsaneştirilmiş bir yaratık.Hayvanlara saldırıyor,kanını emiyor.Ancak bu yaratığın bir Chupacabra değil, muhtemelen dev bir golden-crowned Flying Fox(uçan tilki) ve büyük türlerinden biri.Kanat ölçüsü 1.5-1.7 m arasında.

nat geo da böyle ilginç hayvanları arayan bi grup vardı, bir bölümde arıyorlardı bunu,demekki gerçekten varmış.
buda video

http://www.youtube.com/watch?v=PVJ_OuAMyxw

buda başka bir yarasa videosu
http://www.youtube.com/watch?v=QUcHK3WhUzMDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.