Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
İlaç şirketi Merck, COVID-19 hapı için FDA’ya acil kullanım onayı başvurusunda bulundu

G gokayu Konu Sahibi
2 ay (697 mesaj)

ABD merkezli ilaç şirketi Merck&Co, geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalarda ağızdan alınan COVID-19 ilacının yakında kullanılmaya başlayacağını, hastaneye yatışlarda ve ölüm oranlarında %50 oranında etki gösterdiğini duyurmuştu.

Şimdi de şirket, ilacın kullanımı için Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) “acil kullanım onayı” için başvuru yaptıklarını açıkladı.Ayrıca Bkz.Covid-19 ilacı hastaneye yatış ve ölüm oranlarını %50 azaltacakEğer ilaç FDA tarafından onay alırsa COVID-19’a karşı ağızdan alınarak kullanılacak olan ilk ilaç olarak tarihe geçecek.Şirket tarafından sağlanan ilaçla ilgili verileri inceleyecek olan Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin önümüzdeki haftalarda “acil kullanım onayı” ile ilgili olumlu veya olumsuz bir açıklama yapması bekleniyor.

“Enfeksiyon oranları kontrol etmede işe yarayacak”Uzmanlara göre molnupiravir isimli ilaç, insanların evde kullanabileceği bir hap olacağı için pandemi ile mücadelede çok büyük bir adım olabilir. ABD ve dünya çapındaki hastane yükleri azaltılabilir, bunun sonucunda da sağlık sistemleri daha zayıf olan ülkelere daha çok yardım gönderilebilir.Yetkililer aşı olmanın virüse karşı korunmanın en iyi yolu olduğunu söylese de milyonlarca insan aşı olmaya karşı çıkmaya devam ediyor. Bu yüzden molnupiravirin gelecekte oluşabilecek enfeksiyon dalgalarını kontrol etmede kritik bir role sahip olabileceği ifade ediliyor.
Kaynak:https://www.cbsnews.com/news/covid-19-pill-merck-fda-molnupiravir/

 Haberi Portalda Gör

Abi hap değil fitil verin bize, başka türlü olmayacak.
Yoruma Git
Romeo84 - 2 ay +4

R Romeo84
2 ay (962 mesaj)
Abi hap değil fitil verin bize, başka türlü olmayacak.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M MaximillianFoe
2 ay (853 mesaj)
FDA %50'yi onaylamaz.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Real-Gamer
2 ay (1009 mesaj)
Zaten amaçları hap olduğu için bir an önce piyasaya sürülüp zengin olmak, umarım FDA bunlara kanıp onaylamaz...
Bu mesajda bahsedilenler: @MaximillianFoe

M MarionCobretti
2 ay (1382 mesaj)
Pandemi kimilerini rezil kimilerini vezir şah sultan etti< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


@ @YAHYA@
2 ay (225 mesaj)
FDA nın işine gelmez biz hala grip ilacı olan favirpiraviri 8 hap içelim günlük pfff iş öyle sıktıki resmen dalga geçiyolar
T teq_sevdam23
2 ay (27 mesaj)
Aldık hissesinden bekliyoruz 👍< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.