Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
İkinci el araç vs. kolonya

K Kerasuslu Konu Sahibi
geçen yıl (1875 mesaj)
Gündem malum virüs. Haberlerde orada burada görüyorum, kolonya, maske, dezenfektan fahiş fiyatlara satılıyor haberleri var. Herkes sosyal medyada öfkeli.
Benim de aklıma ikinci el araçlar geldi. Burada çoğunluk piyasada talep var arz yok dolayısıyla fiyatların yükselmesi normal, satılıyor ki fiyatlar yükseliyor, serbest piyasa gibi sebeplerle ikinci el satışları savunuyor. Aynı arkadaşlar kolonya hakkında ne düşünüyor merak ediyorum. Bakkalınız 30 liralık kolonyayı 100 liraya satıyorsa haklı mı değil mi?haklı değil tabii ki.

kolonyanın fabrika çıkış fiyatı artmadı, makarna da aynı şekilde; üreticinin biri açıklama yaptı "Türkiye'ye 2-3 yıl yetecek makarna stoğumuz zaten var, bitmeyecek, acele edip evde stok yapmaya gerek yok" diye. ama bakıyorsun adam caps atmış 500 gram standart makarna için fiyat 45 lira yazılmış üstü çizilmiş ve 15 liraya düştü diye yüzde 66 indirimli satılıyor
Yoruma Git
Yorumun Devamı MaDMaxiBo - geçen yıl +4

M MaDMaxiBo
geçen yıl (13642 mesaj)
haklı değil tabii ki.

kolonyanın fabrika çıkış fiyatı artmadı, makarna da aynı şekilde; üreticinin biri açıklama yaptı "Türkiye'ye 2-3 yıl yetecek makarna stoğumuz zaten var, bitmeyecek, acele edip evde stok yapmaya gerek yok" diye. ama bakıyorsun adam caps atmış 500 gram standart makarna için fiyat 45 lira yazılmış üstü çizilmiş ve 15 liraya düştü diye yüzde 66 indirimli satılıyor markette 2,5 lira o.
kolonya sabah 9 da 9 liradan satılırken saat 11 de aynı gün iki saat sonra alana 18 lira fiş kesilmiş caps var.

bununla araba bir mi ? sıfır fiyatı artıyor, artış ufak ufak oluyor vs.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M m_kucukaksoy
geçen yıl (2413 mesaj)
bunu bazı insanlara anlatamazsın anlamazlarda otomobili devlet vergi ile artırdı sanki şahıslar artırıyormuş gibi lanse ediliyor bu arkadaşlar satmaya kalksa 50 yerden fiyat alıp en pahalıya satmaya kalkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_kucukaksoy -- 14 Mart 2020; 10:33:9 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @MaDMaxiBo
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.