Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
261
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İki nokta arası internet paylaşımı

M
mechanar Konu Sahibi
7 yıl (118 mesaj)
Merhabalar. Danışmak istediğim bir konu var. Evde halihazırda baya yüklü bir para verdiğim vdsl2 bağlantım var.

Bu bağlantıyı tuttuğum küçük bir ofisde de kullanabilmek istiyorum. O noktada da danışmak istediğim bir kaç nokta var. Gönderdiğim fotoğraf üstünden yazayım.

< Resime gitmek için tıklayın >

A noktası evim, B noktası ofisim. Aralarında yaklaşık 70 metre bir mesafe var. Arada maalesef duvarlar mevcut. X ile işaretlediğim nokta ise ofisimin bulunduğu binanın önü, uzaklık tam olarak 67 metre ve evimle arasındaki görüş açık ve biraz uğraştıracak bir şey olmasına karşılık x nokasına bir outdoor access point kurabilme şansım var. İsteğim mümkünse hiç o mevzulara girmemek. Bu arada x noktasından dizüstü bilgisayarım zar zor evdeki ağı görüyor ama bağlanamıyor.

1. soru : Eve mevcut modemden daha güçlü bir sinyal yayan access point kurarak ve ofisimde de bilgisayara usb ile daha güçlü bir anten taksam çözüm olur mu. Olabilecekse tercihim budur. En ucuz ve zahmetsiz yol bu çünkü.

2. soru : İlk yolun olmaması durumunda eve tek yönlü sinyal gönderen bir access point kursam ve gene ofisde daha güçlü anten taksam. (Gerekiyorsa access pointe extra anten felan da taksam hatta)

3. soru : Rahatı olan 1. ve 2. yolun olmaması durumunda a ve x noktalarına karşılıklı iki tane poe outdoor access point kursam olur mu.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.